Ухвала
від 24.10.2024 по справі 915/1117/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

================================================================

УХВАЛА

24 жовтня 2024 року Справа № 915/1117/24

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області, у складі судді Семенчук Н.О.,

розглянувши заяву від 21.10.2024 (вх.№12750/24 від 22.10.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю Торнадо-Очаків про забезпечення доказів шляхом допиту свідків, у справі,

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Торнадо-Очаків, вул. Будівельників (60 років СРСР), 18, м. Очаків, Миколаївська область

електронна пошта: tornadoochakov@gmail.com

представник позивача: Севастьянова Оксана Миколаївна

електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1

до відповідача: Приватного підприємства Апельсин-Т, вул. Спаська, 24, кв. 1, м. Миколаїв

електронна пошта: boginskaya.ov@gmail.com

про: - зобов`язання повернути об`єкт оренди;

- стягнення 561 603, 89 грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю Торнадо-Очаків звернулось до Господарського суду Миколаївської області з заявою від 21.10.2024 (вх.№12750/24 від 22.10.2024) про забезпечення доказів шляхом допиту свідків, в якій просить суд забезпечити докази шляхом допиту наступних свідків:

- ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 виданий Центральним РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області, 07.09.2007 року, кабінет в підсистемі Електронний суд, системи ЄСІТС відсутній);

- ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ,паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 08.08.2007 р. Жовтневим РВ УМВС України в Миколаївській області кабінет в підсистемі Електронний суд, системи ЄСІТС відсутній);

- ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 , паспорт серії НОМЕР_3 виданий Ленінським РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області, 12.10.1995 року, кабінет в підсистемі Електронний суд, системи ЄСІТС відсутній).

Приватне підприємство Апельсин-Т через систему «Електронний суд» надало заперечення на заяву про забезпечення доказів (вх.№12806/24 від 22.10.2024) в яких просить суд відмовити в задоволенні заяви.

Розглядаючи вказану заяву, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення її заявнику з огляду на наступне.

Приписами частини 1 статті 110 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) встановлено, що суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений, або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.

Згідно ч.2 ст.110 ГПК України, способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.

Відповідно до ст. 111 ГПК України у заяві про забезпечення доказів зазначаються:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) іншої сторони (сторін), якщо вона відома заявнику, а також якщо відомо відомості, що її ідентифікують: її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти;

4) докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні;

5) обґрунтування необхідності забезпечення доказів;

6) спосіб, у який заявник просить суд забезпечити докази, у разі необхідності - особу, у якої знаходяться докази;

7) перелік документів, що додаються до заяви.

Заява підписується заявником або його представником. До заяви, яка подана представником заявника, має бути додано документ, що підтверджує його повноваження.

За подання заяви про забезпечення доказів сплачується судовий збір у розмірі, встановленому законом. Документ, що підтверджує сплату судового збору, додається до заяви.

Частиною 1 ст. 87 ГПК України визначено, що показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини, або які ґрунтуються на повідомленнях інших осіб.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 88, ст. 89 ГПК України показання свідка викладаються ним письмово у заяві свідка. У заяві свідка зазначаються ім`я (прізвище, ім`я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти (за наявності), обставини, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань та про готовність з`явитися до суду за його викликом для підтвердження своїх свідчень.

Свідок викликається судом для допиту за ініціативою суду або за клопотанням учасника справи у разі, якщо обставини, викладені свідком у заяві, суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх змісту, достовірності чи повноти.

При цьому, у межах даної справи в порядку встановленому ст. 88 ГПК України заяв свідків подано не було.

Так, заявник не обґрунтував необхідність забезпечення доказів, оскільки заява про забезпечення доказів подається, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений, або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим. Однак, заявник не вказав про наявність передбачених кодексом обставин, з існуванням яких законодавством пов`язано можливість забезпечення доказів.

Також, згідно із ст.ст.1, 2 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.

Статтею 4 вказаного Закону України встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 3 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів (з набранням чинності 15.12.2017 нової редакції ГПК України - забезпечення доказів) сплачується судовий збір в розмірі 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028 гривень.

За таких підстав, при зверненні до суду з вказаною заявою заявником повинен бути сплачений судовий збір у розмірі 1 514 грн. 00 коп. відповідно до Закону України "Про судовий збір".

Проте, матеріали справи не містять жодних належних та допустимих доказів на підтвердження сплати судового збору у встановлених Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі.

Відповідно до п.4 ст.111 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що заяву про забезпечення доказів подано без додержання вимог цієї статті, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи викладене вище, суд доходить висновку, що заява від 21.10.2024 (вх.№12750/24 від 22.10.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю Торнадо-Очаків про забезпечення доказів шляхом допиту свідків підлягає поверненню заявнику.

Керуючись ст.ст.110, 111, 232, 233, 234 ГПК України, - суддя

УХВАЛИВ:

1. Заяву від 21.10.2024 (вх.№12750/24 від 22.10.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю Торнадо-Очаків про забезпечення доказів шляхом допиту свідків - повернути заявнику.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ч.2 ст.235 ГПК України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Н.О. Семенчук

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення24.10.2024
Оприлюднено28.10.2024
Номер документу122542203
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/1117/24

Ухвала від 31.10.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Семенчук Н. О.

Ухвала від 24.10.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Семенчук Н. О.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Семенчук Н. О.

Ухвала від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Семенчук Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні