Ухвала
від 23.10.2024 по справі 916/4225/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

"23" жовтня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/4225/24

Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О.

розглянувши заяву Селекційно-генетичного інституту Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення за вх. ГСОО № 38335/24 від 22.10.2024 у справі № 916/4225/24

за позовом: Селекційно-генетичного інституту Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення (Овідіопольська дорога, 3, м. Одеса, 65036)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп.Комсервіс.Плюс» (Фонтанська дорога, 49/1, м. Одеса, 65049)

про стягнення 444371,71 грн,

УСТАНОВИВ:

Селекційно-генетичний інститут Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп.Комсервіс.Плюс», в якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача грошові кошти у розмірі 444371,71 грн.

В обґрунтування підстав позову позивач посилається на те, що з позивача були стягнуті за результатом вирішення спору у справі № 916/1127/22 грошові кошти у заявленому до стягнення розмірі, з яких 473804,64 грн за спожиту електричну енергію на об`єкті за адресою: вул. Овідіопольська дорога, 3, м Одеса та 6567,07 грн судового збору. Проте, як наголошує позивач, елекритчну енергію на спірну суму фактично було спожито відповідачем, який умисно не уклав договір з постачальником елекричної енергії після укладення між сторонами договору на виконання послуг з обслуговування житлових будинків, споруд та прибудинкових територій від 01.02.2015 № б/н.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 30.09.2024 позовну заяву Селекційно-генетичного інституту Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 916/4225/24; постановлено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами. Вказаною ухвалою суд також встановив сторонам строки для подання заяв по суті спору, а саме: відповідачу для подання відзиву на позовну заяву - п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; позивачу для подання відповіді на відзив - 5 днів з дня отримання від відповідача відзиву; відповідачу для подання заперечень - 5 днів з дня отримання від позивача відповіді на відзив.

Як вбачається з матеріалів справи, вищевказана ухвала суду про відкриття провадження у цій справі була доставлена до електронного кабінету відповідача 01.10.2024 о 15:35.

14.10.2024 відповідачем був поданий до суду відзив на позовну заяву, в якому останній просить суд відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

22.10.2024 до суду від позивача надійшла заява, в якій останній просить суд здійснити розгляд цієї справи у судовому засіданні з повідомленням сторін. У вказаній заяві позивач наголошує на тому, що предмет доказування, з урахуванням спірних відносин та змісту відзиву на позов, вимагає проведення судових засідань з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення всіх обставин справи. Зазначена заява була сформована позивачем в системі «Електронний суд» 21.10.2024.

Так, згідно з ч.ч.1-3 ст.247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною 4 статті 247 ГПК України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: 1) про банкрутство; 2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; 3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); 4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; 6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); 7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; 8) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 9) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3-8 цієї частини.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно з ч. 7 ст. 252 ГПК України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Статтею 116 ГПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Приймаючи до уваги подання позивачем вищевказаної заяви з дотриманням визначеного ГПК України процесуального строку, враховуючи викладені позивачем пояснення щодо необхідності проведення у цій справі судових засіданнях, суд, керуючись завданням господарського судочинства та з метою сприяння учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених законом, вважає можливим задовольнити клопотання позивача та призначити справу № 916/4225/24 до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Керуючись ст. 120, 234, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Селекційно-генетичного інституту Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторні за вх. ГСОО № 38335/24 від 22.10.2024 задовольнити.

2. Призначити розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін.

3. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на "12" листопада 2024 р. о 12:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області, за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 4 (1 поверх), тел.: (0482)307-951.

4. Викликати сторін у засідання суду.

5. Повідомити учасників справи про наявність в Господарському суді Одеської області технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до ч. 4-5 ст. 197 ГПК України та у приміщенні суду згідно з ч. 6-8 ст. 197 ГПК України.

6. Звернути увагу учасників справи при заявлені відповідного клопотання враховувати зазначену можливість проведення Господарським судом Одеської області судового засідання в режимі відеоконференції (як в приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду) та повідомляти суд у разі відсутності можливості забезпечити явку представника у судове засідання про конкретні причини, які заважають прийняти участь в судовому засіданні за таких умов.

7. Роз`яснити учасникам справи про можливість дистанційно надавати суду всі необхідні документи в електронному вигляді через особистий кабінет в системі "Електронний суд" або поштою.

Ухвала набирає законної сили 23.10.2024 та оскарженню не підлягає.

Суддя Д.О. Бездоля

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення23.10.2024
Оприлюднено28.10.2024
Номер документу122542784
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори

Судовий реєстр по справі —916/4225/24

Ухвала від 26.11.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 23.10.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні