Ухвала
від 24.10.2024 по справі 920/1194/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

24.10.2024 Справа № 920/1194/24Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Балицького В.В., розглянувши матеріали заяви № б/н від 20.09.2024 кредитора Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Степана Бандери, 43, код ЄДРПОУ 21108013) до боржника Державного підприємства Надія (42073, Сумська область, Роменський район, с. Перехрестівка, вул. Соборна, 63, код ЄДРПОУ 00729639) про відкриття провадження у справі про банкрутство,

представники учасників: не з`явились

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ПФУ в Сумській області звернулось до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства Надія, посилаючись на положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою від 27.09.2024 суд постановив прийняти до розгляду заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства Надія; проведення підготовчого засідання призначити на 10.10.2024.

Однак, 10.10.2024 розгляд справи не відбувся, оскільки суддя Яковенко В.В. знаходився у відпустці, що унеможливлювало розгляд справи, однак не було підставою для проведення повторного автоматизованого розподілу справи.

Ухвалою від 14.10.2024 суд постановив призначити підготовче засідання на 24.10.2024.

22.10.2024 до суду надійшла заява боржника, в якій повідомляє, що сплатити борг не має можливості у зв`язку зі скрутним матеріальним становищем.

24.10.2024 кредитор подав до суду заяву про розгляд справи без участі його представника.

В обґрунтування заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство заявник посилається на наявність у боржника заборгованості перед Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області у розмірі 386587,85 грн заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах за списком № 2, 30280,00 грн судовий збір, 72000,00 грн авансування винагороди арбітражного керуючого.

Як вбачається з матеріалів справи відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 № 1058-IV (далі Закон № 1058-IV) та Закону України Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування від 26.06.1997 № 400/97-ВР (далі Закон № 400/97-ВР), Державне підприємство Шосткинський завод Зірка є платником та перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Сумській області.

Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до статей 13 і 14 Закону України Про пенсійне забезпечення та частин другої і третьої статті 114 цього Закону до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 цього Закону, здійснюється у такому порядку: підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та частини другої статті 114 цього Закону, - до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону за раніше діючим порядком.

Процедура відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначена розділом 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (далі Інструкція) .

Згідно з пунктом 6. 4. Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Відповідно до пункту 6.7. Інструкції передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Разом з тим, внаслідок тривалого порушення норм законодавства Державним підприємством Надія, у Головному управління ПФУ в Сумській області обліковується заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах за списком № 2 у сумі 386587,85 грн, а вжиті заходи до отримання яких не призвели до позитивних результатів.

Вимоги кредитора підтверджуються рішеннями Сумського окружного адміністративного суду. Вимоги кредитора боржником не погашені, що свідчить про неспроможність боржника виконати грошові зобов`язання перед кредитором.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

На підставі ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до ч. 5,6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство або відмову у відкритті провадження у справі про банкрутство. Суд відмовляє у відкритті провадження у справі про банкрутство, якщо вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження, або якщо вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

У підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство Державного підприємства Надія , перелічених у ч. 6 ст. 39 Кодексу.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п`яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу. Підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14-ти днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.

Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду в підготовчому засіданні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд вважає за доцільне її задовольнити у передбачений діючим законодавством спосіб, шляхом відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства Надія.

Згідно з ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства питання введення процедури розпорядження майном боржника та призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати вирішується господарським судом в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Частиною 3 ст. 28 КУзПБ передбачено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими особами у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом; 4) які мають конфлікт інтересів; 5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження; 6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до вищезазначених осіб.

Згідно абзаців 1-4 пункту 2-1 Прикінцевих та перехідних та положень КУзПБ до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Заява Головного управління ПФУ в Сумській області про відкриття провадження у справі про банкрутство містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого Солдаткіна Ігоря В`ячеславовича для виконання повноважень розпорядника майна та заяву зазначеного арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство Державного підприємства Надія.

Враховуючи вказані вище положення Кодексу України з процедур банкрутства, суд не застосовував автоматизовану систему з визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення у справі про банкрутство Державного підприємства Надія.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про призначення розпорядником майна Державного підприємства Надія арбітражного керуючого Солдаткіна Ігоря В`ячеславовича.

При цьому відповідно до ч. 2 ст. 30 КУзПБ розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12-ть місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі. У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі. (абз. 6,7 ч. 2 ст. 30 КУзПБ).

У зв`язку з викладеним вище, суд встановлює розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Солдаткіну І.В. розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання нею повноважень розпорядника майна боржника із розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих ГУ ПФУ в Сумській області.

09.10.2024 до суду надійшло клопотання Фонду державного майна України про залучення до участі у справі.

Відповідно до ч. 7 ст. 96 Кодексу України з процедур банкрутства у разі якщо боржник є державним підприємством або підприємством, у статутному капіталі якого частка державної власності перевищує 50 відсотків, господарський суд залучає до участі у справі про банкрутство представника органу, уповноваженого управляти державним майном, з повідомленням про відкриття провадження у справі про банкрутство такого підприємства.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.08.2023 № 697-р «Деякі питання управління об`єктами державної власності» урядом було прийнято рішення, зокрема, про передачу єдиного майнового комплексу ДП «Надія» із сфери управління Національної академії аграрних наук України до Фонду державного майна України.

Згідно з п. 10 Положення про порядок передачі об`єктів права державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 № 1482, визначено, що право на управління об`єктом передачі виникає з дати затвердження органом, який створив комісію, акта приймання-передачі, а орган, уповноважений управляти державним майном, що здійснював управління об`єктом, або самоврядна організація, втрачає таке право.

На виконання вищезазначеного Розпорядження Фонд 19.09.2023 затвердив Акт приймання-передачі єдиного майнового комплексу державного підприємства «Дослідне господарство Агрофірма «Надія» Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України» (код згідно з ЄДРПОУ 00729639) із сфери управління Національної академії аграрних наук України до сфери управління Фонду.

У зв`язку з тим, що Державне підприємство «Надія»» за своєю організаційно-правовою формою є державним підприємством, Фонд державного майна України є уповноваженим органом, до сфери управління якого належить ДП «Надія», керуючись ч. 7 ст. 96 Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку залучити до участі у справі про банкрутство ДП «Надія» - Фонд державного майна України.

Керуючись статтями 28, 39, 96 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Державного підприємства Надія (42073, Сумська область, Роменський район, с. Перехрестівка, вул. Соборна, 63, код ЄДРПОУ 00729639).

2. Визнати вимоги кредитора Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Степана Бандери, 43, код ЄДРПОУ 21108013) до боржника Державного підприємства Надія (42073, Сумська область, Роменський район, с. Перехрестівка, вул. Соборна, 63, код ЄДРПОУ 00729639) в сумі 386587,85 грн заборгованості, 30280,00 грн витрати по сплаті судового збору та авансування винагороди арбітражного керуючого в розмірі 72000,00 грн.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

4.Ввести процедуру розпорядження майном Державного підприємства Надія (42073, Сумська область, Роменський район, с. Перехрестівка, вул. Соборна, 63, код ЄДРПОУ 00729639).

5. Призначити розпорядником майна Державного підприємства Надія (42073, Сумська область, Роменський район, с. Перехрестівка, вул. Соборна, 63, код ЄДРПОУ 00729639) арбітражного керуючого Солдаткіна Ігоря В`ячеславовича (40022, м. Суми, вул. Троїцька, 21, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 277 від 26.02.2013, ідентифікаційний код 2928215234).

6. Встановити арбітражному керуючому Солдаткіну Ігорю В`ячеславовичу оплату послуг (грошову винагороду) розпорядника майна в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна Державного підприємства Надія за рахунок коштів, авансованих Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області.

7. Оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі № 920/1194/24 про банкрутство Державного підприємства Надія (42073, Сумська область, Роменський район, с. Перехрестівка, вул. Соборна, 63, код ЄДРПОУ 00729639) у встановленому законодавством порядку.

8. Клопотання Фонду державного майна України про залучення до участі у справі задовольнити.

9. Залучити до участі у справі № 920/1194/24 про банкрутство Державного підприємства Надія (42073, Сумська область, Роменський район, с. Перехрестівка, вул. Соборна, 63, код ЄДРПОУ 00729639) Фонд державного майна України (01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/9).

10. Розпоряднику майна боржника подати до Господарського суду Сумської області відомості про результати розгляду вимог кредиторів в строк до 05.12.2024.

11. Розпоряднику майна скласти реєстр вимог кредиторів та подати його до господарського суду Сумської області до 09.12.2024.

12. Попереднє засідання суду призначити на 17.12.2024, 10:00. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка Тараса, 18/1, зал судового засідання № 3.

13. Розпоряднику майна провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість до 13.12.2024.

14. Копію ухвали надіслати боржнику, кредитору, розпоряднику майна, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби, органу державної податкової служби за місцезнаходженням боржника та державному реєстратору відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за місцезнаходженням боржника до відома та внесення відповідних відомостей про відкриття провадження у справі про банкрутство, Фонду державного майна України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в апеляційному порядку у строк, встановлений статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.

СуддяВ.В. Яковенко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення24.10.2024
Оприлюднено28.10.2024
Номер документу122542998
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —920/1194/24

Ухвала від 26.12.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 26.12.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 25.12.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 19.12.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 04.12.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 28.11.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 22.11.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 21.11.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 15.11.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні