Ухвала
від 24.10.2024 по справі 157/1778/24
КАМІНЬ-КАШИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 157/1778/24

Провадження № 2/157/552/24

рядок класифікатора 61

УХВАЛА

про відкриття провадження

24 жовтня 2024 рокумісто Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Ходачинський Р.О., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Прилісненської сільської ради (місцезнаходження: 44614, Волинська область, Камінь-Каширський р-н, с. Прилісне, вул. Сойне, буд. 6Б), ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 ) про визнання права власності на спадкове майно,

встановив:

22.10.2024 до Камінь-Каширського районного суду Волинської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Прилісненської сільської ради, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , у якій позивач просить визнати за ним, як спадкоємцем за законом, право власності на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходяться на АДРЕСА_4 , як на спадкове майно після смерті ОСОБА_4 .

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його матері ОСОБА_4 залишилось спадкове майно, а саме житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться у АДРЕСА_4 . Заповіту ОСОБА_4 не залишила. Спадкоємцями першої черги за законом є він та його сестри відповідачки, які не заперечують щоб він був єдиним власником спадкового майна. Спадщину після смерті ОСОБА_4 він прийняв шляхом спільного проживання із спадкодавцем на день смерті. Звернувшись до Маневицької державної нотаріальної контори Волинської області для оформлення своїх спадкових прав, йому було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на житловий будинок.

Позовна заява відповідає вимогам статей 175 і 177 ЦПК України, справа підсудна Камінь-Каширському районному суду Волинської області. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження немає.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 19 та пункту 2 частини 4 статті 274 ЦПК України справа розглядається у порядку загального позовного провадження.

Крім того, у позовній заяві міститься клопотання позивача про витребування доказів, в якому він просить витребувати із Маневицької державної нотаріальної контори Волинської області копії заяв осіб, які прийняли спадщину, чи відмовились від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 .

Відповідно до частин 1 та 2 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Клопотання позивача обґрунтоване належним чином і відповідає вимогам частини 2 статті 84 ЦПК України, тому підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 19, 84, 187, 274 ЦПК України, суддя

ухвалив:

Прийняти до розгляду позовну заяву та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Прилісненської сільської ради, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно.

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Призначити проведення підготовчого засідання в порядку загального позовного провадження з викликом сторін в Камінь-Каширському районному суді Волинської області за адресою: Волинська область, м. Камінь-Каширський, вул. Воля, 13, на 15 листопада 2024 року на 11:00 годину.

Зобов`язати Маневицьку державну нотаріальну контору Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції до 14 листопада 2024 року надати Камінь-Каширському районному суду Волинської області належним чином засвідчену копію спадкової справи № 289/2024 до майна ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Копію ухвали про відкриття провадження у справі направити сторонам та в Маневицьку державну нотаріальну контору Волинської області.

Направити відповідачам копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати протягом 15-ти днів із дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив, копію якого разом з доданими до нього документами надіслати (надати) позивачу одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, в якому викласти заперечення проти позову з посиланням на докази та норми права, якими вони обґрунтовуються. У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідачі мають право пред`явити зустрічний позов.

Роз`яснити позивачу, що у разі надходження відзиву, він протягом 5-ти днів з дня його отримання може подати до суду відповідь на відзив, копію якої разом з доданими до неї документами надіслати (надати) відповідачам одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду, в якій викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачами у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.

Роз`яснити відповідачам, що у разі надходження відповіді на відзив, вони протягом 5-ти днів з дня її отримання можуть подати до суду заперечення, копію якого разом з доданими до нього документами надіслати (надати) позивачу одночасно з надісланням (наданням) заперечення до суду, в якому викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.

Повідомити учасників справи про наявність у суді технічної можливості брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, а також про можливість отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://km.vl.court.gov.ua/sud0304/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Роман ХОДАЧИНСЬКИЙ

СудКамінь-Каширський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення24.10.2024
Оприлюднено28.10.2024
Номер документу122543938
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —157/1778/24

Рішення від 24.12.2024

Цивільне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Ходачинський Р. О.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Ходачинський Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні