Справа № 545/4559/24
Провадження № 2/545/2182/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" жовтня 2024 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Цибізова С.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області про визнання права власності за набувальною давністю, -
в с т а н о в и в :
Позивачі звернулися до суду з позовом про визнання права власності за набувальною давністю.
Дослідивши матеріали позову, вважаю, що його необхідно залишити без руху, оскільки він не відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України, а саме:
- не зазначено якими рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача порушені права чи законні інтереси позивачів;
- не вказано про те, чи є секція №11 в гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 окремим об`єктом нерухомості;
- не зазначені відомості про те, чи зверталися позивачі до суду з приводу оскарження рішення, дій чи бездіяльності органу приватизації про відмову щодо надання дозволу на приватизацію;
- не зазначено хто є власником нерухомого мйна та на яких підставах
- не обґрунтована ефективність обраного позивачем способу захисту порушеного права.
Окрім того, не зазначена ціну позову, та не зрозуміло з чого виходили позивачі, сплачуючи судовий збір в розмірі 2906,88грн.
Так, згідно з ч.1,2ст.4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотку від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з роз`ясненнями, викладеними у п. 10 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17.10.2014 за №10, у разі об`єднання позовних вимог відповідно до статті 126 ЦПК, а також у випадках подання позовної заяви одним чи кількома позивачами (співпозивачами) до одного або кількох відповідачів судовий збір обчислюється із загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно до заявлених кожним із них вимог окремим платіжним документом (частина шоста статті 6 Закону № 3674-VI).
Без усунення вказаних недоліків заява не може бути прийнята до провадження суду.
Відповідно до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України,
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області про визнання права власності за набувальною давністю залишити без руху, надавши позивачам строк для усунення недоліків сім днів з моменту отримання копії ухвали.
Попередити позивачів, що в разі невиконання ухвали суду у встановлені строки позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С. А. Цибізова
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122546176 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Цибізова С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні