Справа №760/20740/24
1-кс/760/9215/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.09.2024 м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Солом`янського районного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Максима Кривоноса, буд. 25 скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність органу досудового розслідування, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
в порядку статті 303 КПК України,
В С Т А Н О В И В:
До Солом`янського районного суду міста Києва надійшла ОСОБА_3 на бездіяльність органу досудового розслідування, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Скарга мотивована тим, що 21.08.2024 за вих. № 21/08/2024-1 головою ГО «НОН-СТОП» ОСОБА_3 з використанням технологій електронної пошти на офіційну електронну пошту ТУ БЕБ у Київській області було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення. Однак, на даний час відомості за вказаною заявою не внесені до реєстру.
По суті заяви зазначає, що ГО «НОН-СТОП» є правозахисною громадською організацією, одним із напрямків діяльності якої є захист екологічних прав громадян, протидія корупції та зловживанням з боку представників влади та посадових осіб. В ході здійснення правозахисної діяльності встановлено, що ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , будучи організаторами та доглядачами за будівництвом, контролюючи ДУ «НВМК», перебуваючи у злочинній змові із директором вказаної установи - ОСОБА_7 , заступником директора - ОСОБА_8 , посадовими особами Міністерства у справах ветеранів України, та іншими особами, вказаними у заяві, створили організовану злочинну групу, яка діє з метою розкрадання бюджетних коштів при будівництві Національного меморіального військового кладовища у Фастівському районі Київської області. У зв`язку із чим, в поданій заяві заявник просив ТУ БЕБ у Київській області внести відомості до ЄРДР та почати досудове розслідування за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 258-5, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України.
У судове засідання сторони кримінального провадження не прибули.
Згідно з частиною третьою статті 306 КПК України відсутність слідчого, дізнавача чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Вивчивши скаргу та дослідивши додані до неї матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Положеннями ч. 1 ст. 303 КПК України визначено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Судом встановлено, що 21.08.2024 за вих. № 21/08/2024-1 головою ГО «НОН-СТОП» ОСОБА_3 з використанням технологій електронної пошти на офіційну електронну пошту ТУ БЕБ у Київській області було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення.
Станом на день розгляду скарги, відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою заявника не внесено.
Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.
Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Згідно ч. 1 ст. 214 КПК України передбачено, зокрема, що через 24 години з моменту внесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення слідчий, дізнавач, прокурор зобов`язаний надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Таким чином скарга підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись статтями 24, 36, 214, 303, 304, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Скаргу, - задовольнити.
Зобов`язати уповноважену особу ТУ БЕБ у Київській області невідкладно внести у встановленому законом порядку до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення, що викладені у заяві голови ГО «НОН-СТОП» ОСОБА_3 від 21.08.2024 за вих. № 21/08/2024-1, про що письмово повідомити заявника.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122548628 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Застрожнікова К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні