УХВАЛА
м. Вінниця
24 жовтня 2024 р.Справа № 120/8032/24
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши у письмовому провадженні питання про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради, Управління праці та соціального захисту населення Могилів - Подільської міської ради про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради, Управління праці та соціального захисту населення Могилів - Подільської міської ради про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії.
17.10.2024 р. надійшло клопотання позивача про витребування доказів , а саме, рішення про припинення допомоги на проживання та повідомлення про прийняте рішення, докази, що підтверджують їх надсилання позивачу.
Оцінюючи подане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до частин першої, другої, четвертої статті 79 КАС України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.
В силу положень частин першої, другої, третьої статті 80 КАС України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Так, позивач вказує, 18.12.2023 р., 20.12.2023 р. та 24.12.2023 р. звертався із відповідними запитами щодо отримання інформації, однак така не надана.
Разом з тим, як видно із заяв, які долучені позивачем, він просив повідомити про причини припинення виплати допомоги та надати копії документів, що підтверджують існування обставин на підставі яких припинено виплату.
В заяві від 23.01.2024 р. позивач також просив надати копії документів, що стали підставою призупинення нарахування та виплати допомоги, усунути перешкоди для доступу до відповідних реєстрів, поновити порушені права неповнолітнього ОСОБА_1 , вжити заходів щодо поновлення прав.
Отже, як видно в жодному із поданих позивачем звернень, він не просив надати йому рішення про припинення допомоги на проживання та повідомлення про прийняте рішення, докази, що підтверджують надсилання його позивачу.
Окремо суд вказує й на те, що рішення про припинення виплати не є предметом оскарженя у даній справі, відтак, не стосується предмету спору.
В контексті наведених норм, оцінюючи заявлене клопотання зазначаю, що позивачем не надано доказів вжиття заходів, яких особа, які позивач вжив для отримання цього доказу самостійно.
Окремо, суд вказує, що відповідно до пункту 24 Порядку №332 повідомлення про прийняте рішення та порядок його оскарження надсилаються за технічної можливості із застосуванням засобів електронного сповіщення Єдиної системи засобами мобільного зв`язку або органом соціального захисту населення, який призначає допомогу на проживання, з використанням засобів поштового/електронного зв`язку.
За таких обставин, враховуючи що рішення про припинення виплати не є предметом оскарження та відсутність доказів вжиття позивачем заходів для отримання саме рішення про припинення виплати, підстави для витребування рішення та повідомлення про прийняте рішення з доказами що підтверджують надсилання позивачу, - відсутні. Відтак, клопотання про витребування доказів за наведених у ньому обставин, не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 80, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
в задоволенні клопотання про витребування доказів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
СуддяВоробйова Інна Анатоліївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122549088 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них внутрішньо переміщених осіб |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні