Справа № 449/1536/24
Перемишлянський районний суд Львівської області
вул.Галицька, 67а м. м. Перемишляни Львівський район Львівська область Україна 81200
УХВАЛА
25.10.2024 м.Перемишляни
Слідчий суддя Перемишлянського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання начальника слідчого відділення відділення поліції №2 Львівського РУП №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Перемишлянського відділу Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,
ВСТАНОВИВ:
Начальник слідчого відділення відділення поліції №2 Львівського РУП №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_2 , звернувся до слідчого судді Перемишлянського районного суду Львівської області із клопотанням погодженим із прокурором Перемишлянського відділу Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів. Клопотання мотивує тим, що 09.10.2024 надійшло повідомлення на лінію « НОМЕР_1 » від оператора лінії « НОМЕР_2 », про те, що о 12 год. 14 хв. з мобільного номеру телефону НОМЕР_3 чоловік повідомив, що «відбудеться вибух на газовій станції», адреса невідома. В ході реагування на дане повідомлення, встановлено, що 09 жовтня 2024 року о 12.14 год громадянин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , використовуючи мобільний номер телефону № НОМЕР_3 , здійснив дзвінок на лінію « НОМЕР_2 » та повідомив, що відбудеться вибух на «газовій станції», адреса невідома. На підставі цього у Єдиний реєстр досудових розслідувань було внесено відомості за № 12024141450000258 від 09 жовтня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.259 КК України. В ході проведення досудового розслідування було скеровано запит у ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з метою отримання аудіозапису розмови оператора служби « НОМЕР_2 » із заявником, який телефонував з номеру телефону НОМЕР_3 (09.10.2024 о 14.14 год.) по факту завідомо неправдивого повідомлення про «вибух на газовій станції», у відповідь на даний запит отримано відповідь, про те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 , повному та неупередженому досудовому розслідуванню, а також забезпеченню вирішення завдань кримінального провадження, визначених у ст.2 КПК після отримання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до інформації. Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, та для належного проведення подальших експертиз, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до інформації, а саме аудіозапису розмови оператора служби « НОМЕР_2 » із заявником, який телефонував з номеру телефону НОМЕР_3 (09.10.2024 о 14.14 год.) по факту завідомо неправдивого повідомлення про «вибух на газовій станції» із можливістю вилучення такого, який перебуває у володінні Державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Прокурор та слідчий в призначене судове засідання не з`явилися, хоч про дату, час та місце судового засідання повідомлялися належним чином, однак як вбачається із поданого клопотання, останні просять розглядати таке без їхньої участі.
Згідно ч.4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до наступного висновку.
Згідно ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно доп. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно з витягом кримінального провадження за №12024141450000237 від 13 вересня 2024 року до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, з правовою кваліфікацією діяння за ч. 4 ст. 190 КК України.
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону (ч.6 ст.163 КПК України).
Відповідно до ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до положень ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 із змінами і доповненнями, інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Банківською таємницею, зокрема, є операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.
Згідно п. 2 ст. 62 ЗУ «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішеннями суду.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відома банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносини з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної шкоди клієнту є банківською таємницею.
За змістом пункту 18 ч.1 статті 3 КПК України, до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Відповідно до положень статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 107, 132, 159-164, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задоволити.
Надати тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, а саме аудіозапису розмови оператора служби « НОМЕР_2 » із заявником, який телефонував з номеру телефону НОМЕР_3 (09.10.2024 о 14.14 год.) по факту завідомо неправдивого повідомлення про «вибух на газовій станції» який знаходяться у володінні Державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 , АДРЕСА_2 ), з можливістю вилучення у «Комунікаційний центр « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у м.Львові» Державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Виконання ухвали покласти на заступника начальника відділення поліції начальника слідчого відділення відділення поліції №2 Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області капітана поліції ОСОБА_2 , старшого слідчого слідчого відділення відділення поліції №2 Львівського РУП№2 ГУНП у Львівській області капітана поліції ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 лейтенанта поліції ОСОБА_6 .
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Перемишлянський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122558598 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Перемишлянський районний суд Львівської області
Борняк Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні