Справа № 536/1154/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2024 року м. Кременчук
Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Колотієвського О.О.
за участю секретаря судового засідання - Талдикіної Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці подання старшого державного виконавця Кременчуцького відділу державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Бєлової Тетяни про оголошення розшуку боржника ОСОБА_1 ,-
В С Т А Н О В И В:
Подання обґрунтовано тим, що на примусовому виконанні у Кременчуцькому відділі державної виконавчоїслужби уКременчуцькому районіПолтавської областіСхідного міжрегіональногоуправління міністерстваюстиції перебуває виконавче провадження № 69829677 з примусового виконання виконавчого листа № 536/1154/20 від 12.01.2021 року, виданий Кременчуцьким районним судом Полтавської області про стягнення з ОСОБА_1 аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дітей: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову, тобто з 31 серпня 2020 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
13.09.2022 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.
З метою перевірки майнового стану боржника направлялися запити до Державної фіскальної служби України, Пенсійного фонду України, МВС України, Піщанської селищної ради.
На підставі останніх відповідей ДФС та ПФУ не виявлено джерел отримання доходів, рахунків у банках та інших фінансових установах.
10.06.2024 року за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державним виконавцем були винесені вмотивовані постанови:
1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;
3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;
4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.
З інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на встановлено, що за боржником нерухоме майно не зареєстроване.
З метою перевірки майнового стану боржника державним виконавцем здійснено декілька виходів за місцем його проживання, вказаним у виконавчому документі: АДРЕСА_1 , під час якого встановлено, що боржник за цією адресою не проживає тривалий час, точне місце його перебування невідоме.
На даний час заборгованість боржником не сплачена та станом на 01.08.2024 року складає 219959,94 грн. Боржник будь-яких дій, спрямованих на погашення заборгованості не вчиняє.
На підставі вищевикладеного, просила суд:
- оголосити розшук боржника ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП відсутній, останнє відоме місце проживання згідно виконавчого документа: АДРЕСА_1 .
Ознайомившись з матеріалами подання, суд дійшов наступного висновку.
Статтею 36Закону України"Провиконавче провадження" передбачено, що у разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування чи місцезнаходження боржника - фізичної особи, виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника.
Згідно ст. 438 ЦПК України: розшук боржника або дитини, привід боржника оголошуються за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувача.
Судом встановлено, що на примусовомувиконанні у Кременчуцькому відділі державної виконавчоїслужби уКременчуцькому районіПолтавської областіСхідного міжрегіональногоуправління міністерстваюстиції перебуває виконавче провадження № 69829677 з примусового виконання виконавчого листа № 536/1154/20 від 12.01.2021 року, виданий Кременчуцьким районним судом Полтавської області про стягнення з ОСОБА_1 аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дітей: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову, тобто з 31 серпня 2020 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
У межах виконавчого провадження державним виконавцем були вжиті наступні заходи примусового виконання.
Постановою від 13.09.2023року відкритовиконавче провадження, про стягнення з з боржника аліментів.
Також були винесені наступні постанови:
1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;
3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;
4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.
Згідно актів від 12.06.2024 року та 20.08.2024 року, державним виконавцем здійснено виїзд за місцем проживання боржника, вказаним у виконавчому документі: АДРЕСА_1 , під час якого встановлено за участю понятих, що боржник за цією адресою не проживає більше 8 років, точне місце його перебування невідоме.
Згідно відповідей з ДФС, та ПФУ за боржником джерел отримання доходів, рахунків у банках та інших фінансових установах не виявлено.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав нерухомого майна за боржником не виявлено об`єктів житлової нерухомості.
З розрахунку заборгованості зі сплати аліментів встановлено, що станом на 01.08.2024 року заборгованість ОСОБА_1 складає 219959,94 грн.
Судом встановлено, що за час перебування виконавчого листа на виконанні, тобто з 13.09.2022 року, з боржника жодного разу не стягнуто аліменти. Будь-яких дій щодо погашення заборгованості ОСОБА_1 не вчинено.
Відповідно до п. 16 ст. 6 ЗУ Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні, особи, які не проживають за адресою реєстрації більше одного місяця і які мають невиконані майнові боргові зобов`язання, зобов`язані письмово повідомити орган реєстрації про своє місце перебування.
Вищезазначене є беззаперечним доказом того, що боржник ухиляється від виконання рішення суду.
Статтею 129-1 Конституції України встановлено, що судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Як вбачається з матеріалів справи, державним виконавцем вживалися всі можливі заходи для встановлення місця проживання боржника та знаходження належного йому майна.
Дослідивши матеріали подання, враховуючи його обґрунтованість і наявність доказів ухилення боржника від сплати заборгованості, вжитих виконавцем заходів щодо примусового виконання рішення, не проживання (відсутності) боржника за останнім відомим місцем проживання, відсутності відомостей про фактичне місце проживання, перебування чи місцезнаходження боржника, що унеможливлює його виклик до виконавчої служби длянадання пояснень за фактами невиконання рішення або вимог державного виконавця, суд приходить висновку про необхідність оголошення розшуку боржника.
Керуючисьст. 438 ЦПК України,ст. 36 ЗУ «Про виконавче провадження», суд
У Х В А Л И В :
Подання старшого державного виконавця Кременчуцького відділу державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Бєлової Тетяни про оголошення розшуку боржника ОСОБА_1 задовольнити.
Оголосити розшук боржника ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП відсутній, останнє відоме місце проживання згідно виконавчого документа: АДРЕСА_1 .
Ухвалу направити начальнику Відділення поліції № 2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області - для виконання.
В разі встановлення місця проживання ОСОБА_1 , повідомити начальника Кременчуцького відділу державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Північно-східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Суми).
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Полтавського апеляційного суду через Кременчуцький районний суд Полтавської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СуддяО. О. Колотієвський
Суд | Кременчуцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122564759 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Кременчуцький районний суд Полтавської області
Колотієвський О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні