Рішення
від 22.10.2024 по справі 754/16766/23
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Номер провадження 2/754/1198/24 Справа №754/16766/23

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

22 жовтня 2024 року Деснянський районний суд м.Києва в складі:

головуючого судді Скрипки О.І.

при секретарі Моторенко К.О.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Світлодар» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСББ «Світлодар» звернувся до суду з позовом, вимоги якого було уточнено під час розгляду справи, до відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідачі є власниками квартири АДРЕСА_1 та є споживачами житлових послуг, які надаються ОСББ «Світлодар» як організацією, що здійснює утримання та обслуговування будинку та його прибудинкової території згідно Статуту організації.

Як зазначає позивач, житлово-комунальні послуги у будинку надаються належним чином. Проте відповідачі, споживаючи житлово-комунальні послуги, протягом тривалого часу ухиляються від їх сплати, сплачують не в повній мірі, внаслідок чого за період з 01.12.2020 року по 31.10.2023 року утворилася заборгованість. В добровільному порядку відповідачі заборгованість не погашають, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому відповідно до заяви про збільшення позовних вимог просить стягнути з відповідачів з кожного основну суму заборгованості в розмірі по 7453,95 грн., інфляційні втрати в розмірі по 1093,01 грн., 3 % річних в розмірі по 224,60 грн., а також судові витрати за надання правничої (правової) допомоги у розмірі по 2500,00 грн. та витрати по сплаті судового збору в розмірі по 1342,00 грн. з кожного.

Ухвалою судді Деснянського районного суду м. Києва від 22.11.2023 року відкрито провадження у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

21.05.2024 року до суду надійшла заява про збільшення позовних вимог.

Ухвалою Деснянського районного суду м.Києва від 30.05.2024 року витребувано з КП КМР «Київське міське бюро технічної інвентаризації» інформацію про власника/власників об`єкта нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 .

17.10.2024 року до суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_3 про уточнення позовних вимог.

Ухвалою Деснянського районного суду м.Києва від 22.10.2024 року залишено без розгляду позовні вимоги до ОСОБА_4 .

У судове засідання представник позивача ОСОБА_3 не з`явився, подавши заяву про розгляд справи без його участі, позов просив задовольнити, не заперечуючи проти постановлення заочного рішення.

Відповідачі у судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку - судовою повісткою за останнім відомим місцем проживання. Відзиву на позов відповідачами суду не подано.

Відповідно до ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Таким чином, відповідно до ч. 4 ст. 223, ст. 280 ЦПК України за згодою представника позивача суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Враховуючи, що сторони по справі в судове засідання не з"явились, відповідно до ст.247 ч.2 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Всебічно проаналізувавши обставини справи в їх сукупності, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному і об`єктивному розгляді справи, зібрані по справі докази, керуючись законом, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом і вбачається із матеріалів справи, відповідно до п. 1.1 Статуту ОСББ «Світлодар» (згідно з протоколом № 3 від 08.04.2017року), Об`єднання створено власниками квартир та приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , відповідно до Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку".

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ОСББ здійснює вид економічної діяльності «81.10 Комплексне обслуговування об`єктів»

Рішенням Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у м. Києві № 1726524600236 від 27.06.2017 року, Об`єднання включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Рішенням загальних зборів учасників ОСББ "Світлодар" затверджено вартість надання житлово-комунальних послуг Об`єднання у сумі 5,51 грн. за 1 м.кв житлової площі, що підтверджується Протоколом № 3 від 08.04.2017 року. Рішенням загальних зборів учасників ОСББ "Світлодар", що занесено до Протоколу № 7 від 20.12.2020 року змінено вартість житлово-комунальних послуг яка складає: 6,31 грн. за 1 кв. м. - 1 поверх; 8,00 грн. за 1 кв. м. - 2 - 9 поверхи. Згідно Протоколу № 11 загальних зборів ОСББ від 20.06.2023 року встановлено вартість житлово-комунальних послуг яка складає: 8,31 грн. за 1 кв. м. - для власників квартири першого поверху; 10,00 грн. за 1 кв. м. - для власників квартир вище першого поверху.

З матеріалів справи також вбачається, що відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , а також неповнолітній ОСОБА_4 є співвласниками квартири АДРЕСА_1 відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 30.10.2006 року.

Згідно витягу з Реєстру територіальної громади м.Києва, у вказаній квартирі зареєстрована відповідач ОСОБА_1 .

Відповідно до положень ст. 4 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання. Господарче забезпечення діяльності об`єднання може здійснюватися власними силами об`єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб`єктів господарювання. Об`єднання відповідає за своїми зобов`язаннями коштами і майном об`єднання, від свого імені набуває майнові і немайнові права та обов`язки, виступає позивачем та відповідачем у суді. Майно об`єднання утворюється з: майна, переданого йому співвласниками у власність; одержаних доходів; іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом. Майно, придбане об`єднанням за рахунок внесків та платежів співвласників, є їхньою спільною власністю.

Нормою ст. 4 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначено, що органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання. Вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. До виключної компетенції загальних зборів співвласників серед іншого відноситься: питання про використання спільного майна; затвердження кошторису, балансу об`єднання та річного звіту; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників. Для керівництва поточною діяльністю об`єднання обирається правління. Правління має право приймати рішення з питань діяльності об`єднання, визначених статутом. Правління є виконавчим органом об`єднання і підзвітне загальним зборам.

Згідно зі ст. 12 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.

За нормою ст. 22 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об`єднання за рішенням загальних зборів має право виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг.

Положеннями ст. 16 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначено, що об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання, серед іншого, приймати рішення про надходження та витрати коштів об`єднання; укладати договори; встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.

Відповідно до положень ст. ст. 14, 15 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", здійснення співвласником своїх прав не може порушувати права інших власників. Співвласник серед іншого зобов`язаний: виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; виконувати передбачені статутними документами обов`язки перед об`єднанням.

З розрахунків наданих позивачем розрахунків, вбачається, що відповідачі не сплачують внески на утримання будинку, а тому заборгованість останніх за період з 01.12.2020 по 01.04.2023 складає 14 907,89 грн., а також 2186,02 грн. інфляційне нарахування та 449,20 грн. - 3 % річних.

Відповідачами не надано доказів на спростування обставин та розрахунків наданих позивачем.

Також, з вказаних розрахунків вбачається, що у червні 2023 року відповідачами здійснено часткову сплату заборгованості в розмірі 2000,12 грн., що свідчить про визнання ними наявності зобов`язань перед позивачем.

За змістом ст.ст. 319, 322 ЦК України, власність зобов`язує. Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Правовідносини, що виникають у сфері надання та споживання таких послуг, регулюються як нормами ЦК України, так і Законом України "Про житлово-комунальні послуги", а також іншими нормативно-правовими актами у галузі цивільного, житлового законодавства та актів, що регулюють відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ст. 151 ЖК УРСР, громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов`язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку придомову територію.

Споживачі зобов`язані оплатити послуги, якщо вони фактично користувались ними. Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Вищевказана правова позиція викладена у постанові Верховного суду по справі 308/10167/15-ц від 12.03.2018.

За приписами ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

З огляду на викладене до стягненню з відповідачів на користь позивача підлягає заборгованість в розмірі 14 907,89 грн., а також 2186,02 грн. інфляційне нарахування та 449,20 грн. - 3 % річних, а тому суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідачів на користь позивача належить стягнути витрати по сплаті судового збору в розмірі по 1342,00 грн., а також документально підтверджені витрати за надання правничої (правової) допомоги в розмірі по 2500,00 з кожного.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 5, 7, 12, 13, 76, 77, 80, 81, 89, 141, 259, 263-265, 268, 279, 280-289, 352, 354, 355 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Світлодар» - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Світлодар», код ЄДРПОУ 40834883, основну суму заборгованості в сумі 7453,95 грн., інфляційні втрати в сумі 1093,01 грн., 3 % річних в сумі 224,60 грн., а також судові витрати за надання правничої (правової) допомоги в розмірі 2500,00 грн. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 1342,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Світлодар», код ЄДРПОУ 40834883, основну суму заборгованості в сумі 7453,95 грн., інфляційні втрати в сумі 1093,01 грн., 3 % річних в сумі 224,60 грн., а також судові витрати за надання правничої (правової) допомоги в розмірі 2500,00 грн. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 1342,00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Рішення суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя:

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.10.2024
Оприлюднено29.10.2024
Номер документу122566788
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —754/16766/23

Рішення від 22.10.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Скрипка О. І.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Скрипка О. І.

Ухвала від 30.05.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Скрипка О. І.

Ухвала від 22.11.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Скрипка О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні