Ухвала
від 25.10.2024 по справі 908/2818/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

25.10.2024 Справа № 908/2818/24

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі суду: судді Боєвої Олени Сергіївни, розглянувши матеріали позовної заяви від 21.10.2024 (вх. № 3099/08-07/24 від 22.10.2024)

за позовом: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях, м. Дніпро

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ГЕНЕЗИС», м. Запоріжжя

про розірвання договору купівлі-продажу, повернення об`єкта незавершеного будівництва та стягнення штрафу,

УСТАНОВИВ:

До Господарського суду Запорізької області 22.10.2024 надійшла позовна заява (документ сформований в системі «Електронний суд» 21.10.2024) Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ГЕНЕЗИС» про:

-розірвання договору купівлі-продажу об`єкта державної власності № 1270 від 27.11.2018, який укладено між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях та Товариством з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ГЕНЕЗИС» (код ЄДРПОУ 41482809);

-зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ГЕНЕЗИС» (код ЄДРПОУ 41482809) повернути з володіння об`єкт незавершеного будівництва - недобудовану їдальню, літ. Б, що розташований за адресою: Запорізька область, місто Запоріжжя, вулиця Шкільна, будинок 1 (один), повернений за рішенням суду у державну власність, разом із земельною ділянкою за договором купівлі-продажу об`єкта державної власності № 1270 від 27.11.2018 та передати за актом приймання-передачі Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях;

-стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ГЕНЕЗИС» до Державного бюджету України штрафу в сумі 3120,00 грн (з урахуванням ПДВ), шляхом перерахування грошових сум за зазначеними у позові реквізитами.

Підставою для звернення з позовом зазначено невиконання відповідачем зобов`язань щодо своєчасного завершення будівництва об`єкта приватизації та введення його в експлуатацію з дотриманням вимог чинного законодавча та вимог ДБН 360-92**. Позов обґрунтовано ст.ст. 11, 15, 16, 509, 525, 526, 530, 610, 611, 628, 629 ЦК України, ст.ст. 2, 3, 193, 232 ГК України та умовами договору купівлі-продажу об`єкта державної власності № 1270 від 27.11.2018.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 22.10.2024 здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/2818/24 та визначено до розгляду судді Боєвій О.С.

Розглянувши матеріали зазначеної позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху на наступних підставах.

Позовні заяви подаються до господарського суду із додержанням вимог, викладених в ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України, якими встановлено вимоги щодо форми, змісту позовної заяви та документів, що додаються до неї.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з частиною другою статті 123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

З положень ч. 1, п.п.1, п.п.2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слідує, що судовий збір за розгляд немайнових вимог складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за розгляд майнових вимог - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року в розмірі 3028,00 грн.

В абзацах 1-2 п. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 163 ГПК України, у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог ціна позову визначається загальною сумою всіх вимог.

Позивачем ставляться дві вимоги немайнового характеру, а саме про: розірвання договору купівлі продажу об`єкта державної власності та повернення зазначеного об`єкта, а також одна вимога майнового характеру стягнення штрафу.

Враховуючи наведені вище норми права, судовий збір повинен складати 9084,00 грн. (3028,00 грн х 3 вимоги).

За змістом ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Приймаючи до уваги, що позовна заява сформована позивачем в системі «Електронний суд», розмір судового збору за подання даної позовної заяви повинен складати 7267,20 грн.

Разом з тим, на підтвердження сплати судового збору позивачем надано копію платіжної інструкції №1219 (внутрішній номер 374897965) від 15.10.2024 на суму 4844,80 грн.

Отже недоплата судового збору за подання даної позовної заяви становить 2422,40грн.

В описовій частині позовної заяви позивачем з посиланням на ст. 8 Закону України «Про судовий збір» зазначено, що Фонд державного майна та його регіональні відділення є бюджетними установами, фінансування та матеріально-технічне забезпечення яких здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, та вказано про відсутність виділених грошових коштів, достатніх для оплати регіональним відділенням судового збору у встановленому законом розмірі. При цьому доказів на підтвердження обставин щодо відсутності відповідних кошів позивачем у позовній заяві не зазначено та до неї не додано, відповідного клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору не заявлено.

Щодо вказаних доводів заявника (позивача) суд зазначає, що згідно з ч. 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік;або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Таким чином Законом України «Про судовий збір» передбачена можливість надання судом відстрочення або розстрочення сплати судового збору, з урахуванням майнового стану сторони та за наявності одночасно із цим чітко визначених умов, які в даному випадку відсутні, тому позивач безпідставно посилається на приписи статті 8 Закону України «Про судовий збір», яка в даному конкретному випадку не підлягає застосуванню.

Крім того, відповідно до змісту вказаної норми відстрочення або розстрочення сплати судового збору, а також зменшення його розміру або звільнення від його сплати є правом суду, за умови надання особою, яка звертається із відповідним клопотанням, належних доказів на підтвердження обставин щодо її майнового стану.

Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Регіонального відділення Фонду державного майна по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.

Приписами частини 3 та 4 ст. 174 ГПК України встановлено: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 164, ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях (вхід. №3099/08-07/24 від 22.10.2024) залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків в термін до 06.11.2024 включно, шляхом виконання наступних вимог:

- надати докази сплати (доплати) судового збору в установлених законом розмірі та порядку, а саме у розмірі 2422,40 грн.

Суд звертає увагу, що 06.11.2024 є останнім днем строку, коли суд має отримати документи щодо усунення вищевказаних недоліків.

Ухвала підписана 25.10.2024.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.С. Боєва

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення25.10.2024
Оприлюднено28.10.2024
Номер документу122568294
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо приватизації майна про укладення, зміну, розірвання, виконання договорів купівлі-продажу та визнання їх недійсними

Судовий реєстр по справі —908/2818/24

Рішення від 07.01.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Боєва О.С.

Ухвала від 08.11.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Боєва О.С.

Ухвала від 25.10.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Боєва О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні