ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
м. Київ
24.10.2024Справа № 910/12819/24
Господарський суд міста Києва у складі судді Маринченка Я.В., розглянувши матеріали за заявою Житлово-Будівельного кооперативу «БУДІВЕЛЬНИК-2» про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» заборгованості у розмірі 32430,20 грн,
ВСТАНОВИВ:
Житлово-Будівельний кооператив «БУДІВЕЛЬНИК-2» звернувся до Господарського суду міста Києва із заявою про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 32430,20 грн.
Розглянувши матеріали вказаної заяви, суд дійшов висновку про те, що зазначена заява підлягає передачі на розгляд Господарського суду Одеської області, з огляду на наступне.
Згідно з ч.1 ст. 149 Господарського процесуального кодексу України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для подання позовної заяви.
Відповідно до ч.1, ст.27 Господарського процесуального кодексу України, позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Правила виключної територіальної підсудності передбачені у статті 30 ГПК України, перелік категорій справ у якій розширеному тлумаченню не підлягає.
Виключна підсудність є особливим видом територіальної підсудності, правила якої забороняють застосування при пред`явленні позову інших норм, що регулюють інші види територіальної підсудності, передбачені у статтях 27 - 29 ГПК України.
Відповідно до частини 3 статті 30 ГПК України спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення. Тому до спорів, предметом яких є стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань за договором, який укладений щодо користування нерухомим майном, поширюються норми ч.3 ст.30 ГПК України.
Тобто за правилами ГПК України виключна підсудність застосовується до тих спорів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.
Як вбачається з заяви про видачу судового наказу, заявник просить суд стягнути з Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 32430,20 грн, по об`єкту боржника квартири № 9-Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» який знаходиться за адресою: 65063, м. Одеса, провулок 2-й Артилеріський, б. 3.
Отже, вказаний спір стосується нерухомого майна розташований в м. Одеса, відповідно справа підлягає в Господарський суд Одеської області, за місцем знаходження нерухомого майна.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 Господарського процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною 3 статті 31 Господарського процесуального кодексу України визначено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
За приписами ч.6 ст.31 Господарського процесуального кодексу України спори між судами щодо підсудності не допускаються.
Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана. (ч.7 ст.31 ГПК України).
Ураховуючи викладене, керуючись ст.ст. 30, 31, 232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Справу №910/12819/24 за заявою Житлово-Будівельного кооперативу «БУДІВЕЛЬНИК-2» про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» заборгованості у розмірі 32430,20 грн, з усіма додатками, направити за підсудністю до Господарського суду Одеської області
Дата підписання: 24.10.2024.
Суддя Я.В. Маринченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122568337 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Маринченко Я.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні