ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
25.10.2024Справа № 910/12844/24Господарський суд міста Києва у складі судді Блажівської О.Є., розглянувши заяву стягувача Приватного акціонерного товариства «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» (01011, м. Київ, провулок Євгена Гуцала, 3; код ЄДРПОУ 19199961) про видачу судового наказу до боржника - Приватного підприємства "ЦМІКУС" (02068, м. Київ, вул. Драгоманова, 42-А; код ЄДРПОУ 36046317) за вимогою про стягнення заборгованості у розмірі 2 400, 31 грн (дві тисячі чотириста гривень 31 коп.) з ПДВ
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» з заявою про видачу судового наказу за вимогою до боржника - Приватного підприємства "ЦМІКУС" про стягнення заборгованості у розмірі 2 400, 31 грн (дві тисячі чотириста гривень 31 коп.) з ПДВ.
Суд зазначає, що відповідно до частини другої статті 12 Господарського процесуального кодексу України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
За приписами ч. 1 ст. 147 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 154 Господарського процесуального кодексу України, за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Розглянувши подану заяву про видачу судового наказу та додані до неї документи, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу, з огляду на наступне.
У відповідності до ч. 2 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником.
Відповідно до ч. 2 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України у заяві повинно бути зазначено:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника, відомості про наявність або відсутність у заявника електронного кабінету;
3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання;
4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються;
5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Згідно ч. 3 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України до заяви про видачу судового наказу додаються:
1) документ, що підтверджує сплату судового збору;
2) документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника;
3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості;
4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Заява про видачу судового наказу від імені Приватного акціонерного товариства «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» підписано електронним цифровим підписом та подано до Господарського суду міста Києва через систему "Електронний суд" Пискун Людмилою Вікторівною.
Згідно з ч. 1 ст. 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Частиною 3 статті 56 ГПК України передбачено, що юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника. Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ч. 1 ст. 58 ГПК України).
За змістом статті 60 ГПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю фізичної (юридичної) особи або ордером.
Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами (ч. 3 ст. 60 ГПК України).
Згідно з ч. 3 ст. 244 Цивільного кодексу України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
Так, на підтвердження своїх повноважень Пискун Людмила Вікторівна, як представник заявника, додала до заяви про видачу судового наказу довіреність від 10.10.2023, яка видана Приватним акціонерним товариством «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» без права передоручення повноважень третім особам та дійсна з дати видачі до дев`ятого жовтня дві тисячі двадцять четвертого року.
При цьому, Пискун Л.В. заяву про видачу судового наказу від імені Приватного акціонерного товариства «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» подано до суду та підписано 18.10.2024.
У відповідності до ч. 3 ст. 61 ГПК України підстави і порядок припинення представництва за довіреністю визначаються Цивільним кодексом України, а представництва за ордером - законодавством про адвокатуру.
Згідно з ч. 1 ст. 247 Цивільного кодексу України строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії. Представництво за довіреністю припиняється у разі закінчення строку довіреності (п. 1 ч. 1 ст. 248 ЦК України).
Отже, враховуючи, що строк дії довіреності від 10.10.2023, на підставі якої Пискун Л.В. підписала заяву про видачу судового наказу, закінчився 09.10.2024, зазначена довіреність не є належним доказом наявності у Пискун Л.В. повноважень на звернення до суду з даною заявою.
Будь-яких інших доказів, які б підтверджували повноваження Пискун Л.В. на представництво інтересів Приватного акціонерного товариства «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ», матеріали заяви не містять.
З урахуванням викладеного суд вважає, що заява про видачу судового наказу підписано та подано особою, яка не має права на вчинення таких дій.
За змістом п. 1, 2 ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо: заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу; заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
З урахуванням наведеного, заява Приватного акціонерного товариства «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» про видачу судового наказу подана з порушенням приписів вимог статті 150 Господарського процесуального кодексу України, що є підставою для відмови у видачі судового наказу.
Про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу (ч. 2 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України).
Суд звертає увагу заявника, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини 1 статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків (ч. 1 ст. 153 Господарського процесуального кодексу України).
Керуючись статтями 150, 152, 153, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Приватному акціонерному товариству «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» у видачі судового наказу за вимогою до боржника - Приватного підприємства "ЦМІКУС" про стягнення заборгованості у розмірі 2 767, 47 грн. (дві тисячі сімсот шістдесят сім гривень 2 400, 31 грн (дві тисячі чотириста гривень 31 коп.) з ПДВ.
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 253 - 259 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Оксана БЛАЖІВСЬКА
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122568541 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Блажівська О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні