Дата документу 18.09.2024Справа № 554/6046/24 Провадження № 1-кс/554/9472/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.09.2024 року м. Полтава
Октябрський районнийсуд м.Полтави вскладі:слідчого судді ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовихзасідань ОСОБА_2 ,за участюпрокурора ОСОБА_3 ,захисника ОСОБА_4 ,підозрюваного ОСОБА_5 ,розглянувши клопотанняпрокурора відділуПолтавської обласноїпрокуратури ОСОБА_6 ,за матеріаламидосудового розслідування,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12023170000000702від02.10.2024 про продовження строкудії покладенихобов`язків,передбачених ч.4ст.191КПК Українивідносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернувся до суду із зазначеним клопотанням, у якому посилався на те, що у провадженні слідчих слідчого управління ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023170000000702, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 4 ст. 191 КК України за фактом привласнення паливно-мастильних матеріалів та інших матеріальних цінностей у великих розмірах з структурних підрозділів ДП «Укрзалізниця», розташованих на території Полтавської області, вчинених за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану.
Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_7 , який працює на посаді помічника машиніста ОСОБА_8 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9 , який працює на посаді машиніста ОСОБА_8 , ОСОБА_10 ,який працює на посаді машиніста ОСОБА_8 та ОСОБА_5 ,який працює на посаді помічника машиніста Локомотивного депо Кременчук, в умовах воєнного стану, маючи прямий умисел, який направлений на привласнення дизельного палива Локомотивного депо Кременчук регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця», яке було ввірене локомотивній бригаді, під час робочих змін, у вигляді створення штучного надлишку, під час руху локомотивного тепловозу, з метою подальшого привласнення даного пального для його продажу та отримання грошових коштів вчинили кримінальні правопорушення за наступних обставин:
1) 18.04.2024 року близько 19 год. 10 хв. ОСОБА_7 разом з ОСОБА_9 на його автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору, у свій неробочий час прибули до залізничного вокзалу, що за адресою: АДРЕСА_1 . Там уже на них чекали ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які заступили на робочу зміну в якості машиніста та помічника машиніста відповідно. ОСОБА_10 приїхав на вокзал на своєму автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , а ОСОБА_5 на автомобілі «BMWX5», д.н.з. НОМЕР_3 . Всі три автомобіля вищевказані особи припаркували поряд на привокзальній площі неподалік перону. Після чого ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_5 почали переносити з автомобілів до тепловоза заздалегідь підготовлені пластикові каністри, при цьому їх маскуючи у дорожніх сумках, а ОСОБА_11 в цей час перебував в кабіні локомотиву потягу.
В подальшому ОСОБА_11 , перебуваючи в локомотиві, відкачав за допомогою заздалегідь підготовленого спеціального пристрою дизельне пальне з двигуна в пластикові каністри, а ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , перенесли набрані каністри, маскуючи їх у дорожніх сумках, та помістили до автомобілів «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , та «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 . Таким чином вони перенесли з тепловоза до автомобілів 37 пластикових каністр, повністю заповнених дизельним пальним, після чого розпорядились даним дизельним пальним на власний розсуд, зокрема ОСОБА_7 та ОСОБА_9 каністри з дизельним пальним перемістили на територію СТО за адресою: АДРЕСА_2 , де злили пальне в спеціально підготовлену ємність.
Так, своїми умисними діями ОСОБА_7 , за попередньою змовою із ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які виразились у привласненні майна дизельного пального, загальним об`ємом близько 740 літрів, спричинили ОСОБА_12 матеріальної шкоди.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме у вчиненні привласнення чужого майна, яке було ввірене особі, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
2)22.04.2024 року близько 19 год. 00 хв. ОСОБА_7 разом з ОСОБА_9 на його автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору, у свій неробочий час прибули до залізничного вокзалу, що за адресою: АДРЕСА_1 . Приблизно в той же час на вокзал приїхали ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які заступили на робочу зміну в якості машиніста та помічника машиніста відповідно. ОСОБА_10 приїхав на вокзал на своєму автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , а ОСОБА_5 на автомобілі «BMWX5», д.н.з. НОМЕР_3 . Всі три автомобіля вищевказані особи припаркували поряд на привокзальній площі неподалік перону. Після чого ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_5 перенесли з автомобілів до тепловоза заздалегідь підготовлені пластикові каністри, при цьому їх маскуючи у дорожніх сумках, а ОСОБА_11 в цей час перебував в кабіні локомотиву потягу.
В подальшому ОСОБА_11 , перебуваючи в локомотиві, відкачав за допомогою заздалегідь підготовленого спеціального пристрою дизельне пальне з двигуна в пластикові каністри, а ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , перенесли набрані каністри, маскуючи їх у дорожніх сумках, та помістили до автомобілів «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , та «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 . Таким чином вони перенесли з тепловоза до автомобілів 4 пластикових каністр, повністю заповнених дизельним пальним, після чого розпорядились даним дизельним пальним на власний розсуд.
Так, своїми умисними діями ОСОБА_7 , за попередньою змовою із ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які виразились у привласненні майна дизельного пального, загальним об`ємом близько 80 літрів, спричинили ОСОБА_12 матеріальної шкоди.
3) 28.04.2024 року близько 19 год. 15 хв. ОСОБА_7 разом з ОСОБА_9 на його автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору, прибули до залізничного вокзалу, що за адресою: АДРЕСА_1 та мали заступили на робочу зміну в якості помічника машиніста та машиніста відповідно. Там уже на них чекав ОСОБА_10 , який приїхав на автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , а пізніше також приїхав ОСОБА_5 на автомобілі «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 . Всі три автомобіля вищевказані особи припаркували поряд на привокзальній площі неподалік перону. Після чого ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_5 почали переносити з автомобілів до тепловоза заздалегідь підготовлені пластикові каністри, при цьому їх маскуючи у дорожніх сумках, а ОСОБА_11 в цей час перебував в кабіні локомотиву потягу.
В подальшому ОСОБА_10 , перебуваючи в локомотиві, відкачав за допомогою заздалегідь підготовленого спеціального пристрою дизельне пальне з двигуна в пластикові каністри, а ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , перенесли набрані каністри, маскуючи їх у дорожніх сумках, та помістили до автомобілів «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , та «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 .
Після чого ОСОБА_11 вийшов з кабіни тепловоза та сів за кермо свого автомобіля «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , ОСОБА_5 , сів за кермо автомобіля RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , належного ОСОБА_9 , а ОСОБА_7 та ОСОБА_9 сіли в кабіну тепловоза та поїхали по запланованому маршруту потягу. В цей час ОСОБА_10 та ОСОБА_5 на вищевказаних автомобілях на великій швидкості поїхали на залізничну зупинку « 287 кілометр», куди мав прибути потяг.
Коли потяг прибув на залізничну зупинку « 287 кілометр», близько 20 год.30 хв., там уже чекали ОСОБА_10 та ОСОБА_5 . Під час зупинки потягу ОСОБА_9 передав з кабіни потягу ОСОБА_10 та ОСОБА_5 ще декілька повних каністр з дизельним пальним, частина з яких була замаскована в дорожні сумки, які вони в свою чергу помістили у вищевказані автомобілі.
Таким чином на території залізничного вокзалу та зупинки «287 кілометр» вони перенесли з тепловоза до автомобілів загалом 32 пластикових каністри, повністю заповнених дизельним пальним, після чого розпорядились даним дизельним пальним на власний розсуд.
Так, своїми умисними діями ОСОБА_7 , за попередньою змовою із ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які виразились у привласненні майна дизельного пального, загальним об`ємом близько 640 літрів, спричинили ОСОБА_12 матеріальної шкоди.
4) 30.04.2024 року близько 19 год. 00 хв. ОСОБА_7 разом з ОСОБА_9 на його автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору, у свій неробочий час прибули до залізничної зупинки « 289 кілометр», в АДРЕСА_1 . Коли на зупинку прибув потяг, то ОСОБА_7 з двома пластиковими каністрами, які були замасковані в дорожні сумки, заліз в кабіну локомотиву, а ОСОБА_9 подав йому ще дві сумки з каністрами, та повернувся до свого автомобіля.
ОСОБА_7 поїхав далі в локомотиві, а ОСОБА_9 на автомобілі переїхав до залізничної зупинки неподалік від адреси: АДРЕСА_3 . Коли там зупинився потяг, він закинув в кабіну локомотиву ще дві каністри в сумках, а ОСОБА_7 в цей час виліз з локомотиву. Після чого обоє сіли в автомобіль «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 та поїхали на вокзал що за адресою: АДРЕСА_1 . Там уже були припарковані автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , та «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 , належні ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які в цей вечір заступили на робочу зміну в якості машиніста та помічника машиніста відповідно.
Всі три автомобіля вищевказані особи припаркували поряд на привокзальній площі неподалік перону. Після чого ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_5 перенесли з автомобілів до тепловоза заздалегідь підготовлені пластикові каністри, при цьому їх маскуючи у дорожніх сумках, а ОСОБА_11 в цей час перебував в кабіні локомотиву потягу.
В подальшому ОСОБА_11 , перебуваючи в локомотиві, відкачав за допомогою заздалегідь підготовленого спеціального пристрою дизельне пальне з двигуна в пластикові каністри, а ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , перенесли набрані каністри, маскуючи їх у дорожніх сумках, та помістили до автомобілів «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , та «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 . Таким чином вони перенесли з тепловоза до автомобілів 16 пластикових каністр, повністю заповнених дизельним пальним, після чого розпорядились даним дизельним пальним на власний розсуд.
Так, своїми умисними діями ОСОБА_7 , за попередньою змовою із ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які виразились у привласненні майна дизельного пального, загальним об`ємом близько 320 літрів, спричинили ОСОБА_12 матеріальної шкоди.
5) 02.05.2024 року близько 19 год. 20 хв. ОСОБА_7 разом з ОСОБА_9 на його автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору, прибули до залізничного вокзалу, що за адресою: АДРЕСА_1 . та мали заступили на робочу зміну в якості помічника машиніста та машиніста відповідно. Там уже на них чекав ОСОБА_5 , який приїхав на автомобілі «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 . Дані автомобіля вищевказані особи припаркували поряд на привокзальній площі неподалік перону. Після чого ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_5 почали переносити з автомобілів до тепловоза заздалегідь підготовлені пластикові каністри, при цьому їх маскуючи у дорожніх сумках.
В подальшому ОСОБА_7 , перебуваючи в локомотиві, відкачав за допомогою заздалегідь підготовленого спеціального пристрою дизельне пальне з двигуна в пластикові каністри, а ОСОБА_5 , та ОСОБА_9 , перенесли набрані каністри, маскуючи їх у дорожніх сумках, та помістили до автомобілів «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , та «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 .
Таким чином вони перенесли з тепловоза до автомобілів 25 пластикових каністр, повністю заповнених дизельним пальним, після чого розпорядились даним дизельним пальним на власний розсуд
Так, своїми умисними діями ОСОБА_7 , за попередньою змовою із ОСОБА_9 , та ОСОБА_5 , які виразились у привласненні майна дизельного пального, загальним об`ємом близько 500 літрів, спричинили ОСОБА_12 матеріальної шкоди.
6) 06.05.2024 року близько 19 год. 00 хв. ОСОБА_7 разом з ОСОБА_9 на його автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору, перед заступанням на робочу зміну, прибули до залізничної зупинки « 289 кілометр», в АДРЕСА_1 . Коли на зупинку прибув потяг, то ОСОБА_7 та ОСОБА_9 закинули в кабіну машиніста 4 дорожні сумки з пустими каністрами, та повернулися до автомобіля.
Після чого вони на автомобілі переїхали до залізничної зупинки неподалік від адреси: АДРЕСА_3 . Коли там зупинився потяг, вони закинули в кабіну локомотиву ще дві каністри в сумках.
Близько 19 год. 30 хв. ОСОБА_7 разом з ОСОБА_9 на автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 приїхали на вокзал що за адресою: АДРЕСА_1 . Там уже були припарковані автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , та «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 , належні ОСОБА_10 та ОСОБА_5 .
Після чого ОСОБА_7 , та ОСОБА_9 почали переносити з автомобілів до тепловоза заздалегідь підготовлені пластикові каністри, при цьому їх маскуючи у дорожніх сумках. А ОСОБА_11 та ОСОБА_5 в цей час перебував в кабіні локомотиву потягу.
В подальшому ОСОБА_10 , перебуваючи в локомотиві, відкачав за допомогою заздалегідь підготовленого спеціального пристрою дизельне пальне з двигуна в пластикові каністри, а ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , перенесли набрані каністри, маскуючи їх у дорожніх сумках, та помістили до автомобілів «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , та «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 .
Після чого ОСОБА_11 вийшов з кабіни тепловоза та сів за кермо свого автомобіля «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , ОСОБА_13 , сів за кермо автомобіля RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , належного ОСОБА_9 , а ОСОБА_7 та ОСОБА_9 сіли в кабіну тепловоза та поїхали по запланованому маршруту потягу. В цей час ОСОБА_10 та ОСОБА_5 на вищевказаних автомобілях на великій швидкості поїхали на залізничну зупинку « 287 кілометр», куди мав прибути потяг.
Коли потяг прибув на залізничну зупинку « 287 кілометр», близько 20 год.30 хв., там уже чекали ОСОБА_10 та ОСОБА_5 . Під час зупинки потягу ОСОБА_9 передав з кабіни потягу ОСОБА_10 та ОСОБА_5 ще декілька повних каністр з дизельним пальним, частина з яких була замаскована в дорожні сумки, які вони в свою чергу помістили у автомобілі.
Таким чином на території залізничного вокзалу та зупинки «287 кілометр» вони перенесли з тепловоза до автомобілів загалом 24 пластикових каністри, повністю заповнених дизельним пальним, після чого розпорядились даним дизельним пальним на власний розсуд.
Так, своїми умисними діями ОСОБА_7 , за попередньою змовою із ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які виразились у привласненні майна дизельного пального, загальним об`ємом близько 480 літрів, спричинили ОСОБА_12 матеріальної шкоди.
7) 10.05.2024 року близько 19 год. 10 хв. ОСОБА_7 разом з ОСОБА_9 на його автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору, прибули до залізничного вокзалу, що за адресою: АДРЕСА_1 . та мали заступити на робочу зміну в якості помічника машиніста та машиніста відповідно. Одразу за ними на вокзал прибув ОСОБА_10 на автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , а згодом туди прибув також і ОСОБА_5 , на автомобілі «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 . Дані автомобіля вищевказані особи припаркували поряд на привокзальній площі неподалік перону. Після чого ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_5 почали переносити з автомобілів до тепловоза заздалегідь підготовлені пластикові каністри, при цьому їх маскуючи у дорожніх сумках, а ОСОБА_11 в цей час перебував в кабіні локомотиву потягу.
В подальшому ОСОБА_11 , перебуваючи в локомотиві, відкачав за допомогою заздалегідь підготовленого спеціального пристрою дизельне пальне з двигуна в пластикові каністри, а ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , перенесли набрані каністри, маскуючи їх у дорожніх сумках, та помістили до автомобілів «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , та «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 .
Таким чином вони перенесли з тепловоза до автомобілів 38 пластикових каністр, повністю заповнених дизельним пальним, після чого розпорядились даним дизельним пальним на власний розсуд.
Так, своїми умисними діями ОСОБА_7 , за попередньою змовою із ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які виразились у привласненні майна дизельного пального, загальним об`ємом близько 760 літрів, спричинили ОСОБА_12 матеріальної шкоди.
8) 14.05.2024 року близько 19 год. 00 хв. ОСОБА_7 разом з ОСОБА_9 на його автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору, прибули до залізничного вокзалу, що за адресою: АДРЕСА_1 . та мали заступити на робочу зміну в якості помічника машиніста та машиніста відповідно. Через декілька хвилин на вокзал приїхали ОСОБА_10 на автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , та ОСОБА_5 , на автомобілі «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 . Дані автомобіля вищевказані особи припаркували поряд на привокзальній площі неподалік перону. Після чого ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_5 почали переносити з автомобілів до тепловоза заздалегідь підготовлені пластикові каністри, при цьому їх маскуючи у дорожніх сумках, а ОСОБА_11 в цей час перебував в кабіні локомотиву потягу.
В подальшому ОСОБА_11 , перебуваючи в локомотиві, відкачав за допомогою заздалегідь підготовленого спеціального пристрою дизельне пальне з двигуна в пластикові каністри, а ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , перенесли набрані каністри, маскуючи їх у дорожніх сумках, та помістили до автомобілів «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , та «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 .
Таким чином вони перенесли з тепловоза до автомобілів 35 пластикових каністр, повністю заповнених дизельним пальним, після чого розпорядились даним дизельним пальним на власний розсуд.
Так, своїми умисними діями ОСОБА_7 , за попередньою змовою із ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які виразились у привласненні майна дизельного пального, загальним об`ємом близько 700 літрів, спричинили ОСОБА_12 матеріальної шкоди.
9) 18.05.2024 року близько 20 год. 30 хв. на залізничну зупинку « 287 кілометр» в АДРЕСА_1 приїхали ОСОБА_10 на своєму автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 та ОСОБА_5 на автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 . який належить ОСОБА_9 . Коли на зупинку прибув потяг, в кабіні якого знаходились ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , які перебували на робочій зміні, ОСОБА_9 передав ОСОБА_5 та ОСОБА_10 з кабіни 5 каністр, одна з яких була в дорожній сумці. Після чого ОСОБА_5 та ОСОБА_10 в свою чергу перенесли дані каністри до автомобіля «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору, після чого розпорядились даним дизельним пальним на власний розсуд.
Так, своїми умисними діями ОСОБА_7 , за попередньою змовою із ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які виразились у привласненні майна дизельного пального, загальним об`ємом близько 100 літрів, спричинили ОСОБА_12 матеріальної шкоди.
10) 22.05.2024 року близько 19 год. 00 хв. ОСОБА_7 разом з ОСОБА_9 на його автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору, прибули до залізничного вокзалу, що за адресою: АДРЕСА_1 . та мали заступили на робочу зміну в якості помічника машиніста та машиніста відповідно. Там на вокзалі їх уже чекали ОСОБА_10 , який приїхав на автомобілі «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , та ОСОБА_5 , який приїхав на автомобілі «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 . Дані автомобіля вищевказані особи припаркували поряд на привокзальній площі неподалік перону. Після чого ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_5 почали переносити з автомобілів до тепловоза заздалегідь підготовлені пластикові каністри, при цьому їх маскуючи у дорожніх сумках, а ОСОБА_11 в цей час перебував в кабіні локомотиву потягу.
В подальшому ОСОБА_11 , перебуваючи в локомотиві, відкачав за допомогою заздалегідь підготовленого спеціального пристрою дизельне пальне з двигуна в пластикові каністри, а ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , перенесли набрані каністри, маскуючи їх у дорожніх сумках, та помістили до автомобілів «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , та «BMW X5», д.н.з. НОМЕР_3 .
Після чого ОСОБА_11 вийшов з кабіни тепловоза та сів за кермо свого автомобіля «RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_2 , ОСОБА_5 , сів за кермо автомобіля RENAULT КANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , належного ОСОБА_9 , а ОСОБА_7 та ОСОБА_9 сіли в кабіну тепловоза та поїхали по запланованому маршруту потягу. В цей час ОСОБА_10 та ОСОБА_5 на вищевказаних автомобілях на великій швидкості поїхали на залізничну зупинку « 287 кілометр», куди мав прибути потяг.
Коли потяг прибув на залізничну зупинку « 287 кілометр», близько 20 год.30 хв, там уже чекали ОСОБА_10 та ОСОБА_5 . Під час зупинки потягу ОСОБА_9 передав з кабіни потягу ОСОБА_10 та ОСОБА_5 ще декілька повних каністр з дизельним пальним, частина з яких була замаскована в дорожні сумки, які вони в свою чергу помістили у автомобілі.
Таким чином на території залізничного вокзалу та зупинки «287 кілометр» вони перенесли з тепловоза до автомобілів загалом 14 пластикових каністри, повністю заповнених дизельним пальним, після чого розпорядились даним дизельним пальним на власний розсуд.
Так, своїми умисними діями ОСОБА_7 , за попередньою змовою із ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , які виразились у привласненні майна дизельного пального, загальним об`ємом близько 280 літрів, спричинили ОСОБА_12 матеріальної шкоди.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме у вчиненні привласнення чужого майна, яке було ввірене особі, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
Причетність ОСОБА_5 до вчинення вказаного кримінального правопорушень, підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, а саме:
1) протоколом огляду місця події від 19.06.2024;
2) протоколами обшуків від 19.06.20;
3) висновком експерта № СЕ-19/117-24/11383-ФХД від 02.08.2024;
4) протоколами допитів підозрюваних, а також протоколами проведених з ними слідчих експериментів;
5) протоколами за результатами проведення НСРД;
6) іншими матеріалами кримінального провадження в своїй сукупності
Завершити досудове розслідування до закінчення строку покладення процесуальних обов`язків на підозрюваного ОСОБА_5 не представляється можливим, внаслідок особливої складності провадження, оскільки по кримінальному провадженню необхідно виконати ряд слідчих та процесуальних дій, проведення яких потребує додаткового часу.
Так, з метою повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, виявлення обставин, що викривають, так і тих, що виправдовують підозрюваного, а також обставин, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надання належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень у вказаному кримінальному провадженні, необхідно провести слідчі (розшукові) дії, зокрема:
- отримати результати товарознавчих експертиз;
- завершити процедуру зняття грифів обмеження доступу матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій (клопотань слідчого, ухвал Полтавського апеляційного суду);
- провести комплекс інших слідчих (розшукових) дій, спрямованих на забезпечення повноти та всебічності досудового розслідування;
- скласти повідомлення про підозру ОСОБА_9 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_10 в остаточній редакції;
- відкрити сторонам матеріали кримінального провадження та ознайомити всіх учасників провадження з матеріалами досудового розслідування, в порядку ст. 290 КПК України;
- скласти обвинувальний акт, реєстр матеріалів досудового розслідування.
Указані слідчі та процесуальні дії не могли бути виконані слідчими раніше з об`єктивних причин, а саме через їх значну кількість, необхідність забезпечення під час досудового розслідування послідовності проведення слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій.
Результати вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій мають важливе значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази під час судового розгляду у даному кримінальному провадженні.
Не відкриття матеріалів сторонами одна одній у порядку ст. 290 КПК України після закінчення досудового розслідування, а також додаткових матеріалів, отриманих до або під час судового розгляду, є підставою для визнання судом відомостей, що містяться в них, недопустимими доказами.
Водночас, у зв`язку із продовженням строку досудового розслідування, а також необхідністю провести ряд слідчих дій виникла необхідність у продовженні строку дії покладених на підозрюваного ОСОБА_5 обов`язків по запобіжному заходу заставі.
У зв`язку із внесенням застави підозрюваний ОСОБА_5 , вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави. Також, підозрюваного зобов`язано виконувати визначені слідчим суддею обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.
Згідно із позицією Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладеної в узагальненні від 07.02.2014, Кримінальний процесуальний кодекс України не передбачає можливості звернення із окремим клопотанням про продовження строків виконання обов`язків, а тому за необхідності продовження цього строку звернення до слідчого судді оформляються клопотанням про продовження строків дії запобіжного заходу.
Разом із цим, покладання обов`язків, визначених ч. 5 ст. 194 КПК України, в силу ч. 1 ст. 176 КПК України не є запобіжним заходом відносно підозрюваного ОСОБА_5 , адже у даному випадку лише застава є запобіжним заходом (заходом забезпечення), який спрямований на дієвість і ефективність кримінального провадження до прийняття рішення у вказаному кримінальному провадженні та полягає у внесенні коштів на спеціальний рахунок і має забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави при невиконанні цих обов`язків.
Окрім цього, положеннями КПК України не визначено конкретного строку дії запобіжного заходу у виді застави. Згідно зі ст. 203 КПК України, ухвала про застосування запобіжного заходу припиняє свою дію після закінчення строку дії ухвали про обрання запобіжного заходу, ухвалення виправдувального вироку чи закриття кримінального провадження в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Наразі ризики, які встановлені під час судового засідання Октябрським районним судом м. Полтави та обумовлюють застосування вказаного запобіжного заходу із визначеними обов`язками, не змінились.
Так, продовжують мати місце наявність ризиків, визначених п.п. 1-5 ч. 1 ст. 177 КПК України, які дають підстави вважати, що підозрюваний може:
- переховуватися від органів досудового розслідування та суду, оскільки без покладення на нього обов`язків у зв`язку із застосуванням застави, через усвідомлення можливості втрати свободи на тривалий строк (позбавлення волі), а кримінальна відповідальність за інкриміноване передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, може ухилятися від слідства та суду, що унеможливлює своєчасне виконання процесуальних рішень та призначення йому кримінального покарання за скоєні злочини (п. 1 ч. 2 ст. 177 КПК України);
- не будучи обмеженим заставою із покладенням на нього обов`язків він не позбавлений можливості знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, так як у ході подальшого проведення слідчих дій може виникнути необхідність у вилученні інших речових доказів, про наявність і місце розташування яких йому відомо (п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України);
- не маючи визначених обов`язків він не буде позбавлений можливості впливати на інших підозрюваних чи свідків, анкетні дані та місце проживання яких їй достовірно відомо (п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України);
- іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню, оскільки він є працездатним, має задовільний стан здоров`я. Також може продовжувати вчиняти злочини, так як основні засоби для існування отримувала саме внаслідок вчинення злочинів (п.п. 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України).
У разі не продовження запобіжного заходу та строку дії обов`язків, неможливо запобігти вищевказаним ризикам, оскільки всі вони передбачають неконтрольоване перебування на волі, що дає можливість вчинити дії вказані у наведених ризиках, тим самим негативно вплинути на повне та всебічне встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні.
Також встановлено, що інші більш м`які запобіжні заходи не можливо застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 із наступних причин:
1) особисте зобов`язання не можливо застосувати до підозрюваного у зв`язку з тим, що ці запобіжні заходи вимагають наявність особливої довіри до підозрюваного в підтвердження можливості дотримання процесуальних обов`язків, враховуючи тяжкість злочину та необхідність проведення ряду процесуальних дій, які слід виконати якнайшвидше, вимагається постійний контроль за поведінкою підозрюваного та наближеність його до місця здійснення досудового розслідування, що може бути досягнуто лише при застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави із покладенням на нього обов`язків;
2) особиста порука на адресу органів досудового розслідування не надходили письмові звернення осіб, які поручаються за ОСОБА_5 , з урахуванням тяжкості скоєних ним правопорушень та заподіяних наслідків.
Метою продовження застосування запобіжного заходу відносно ОСОБА_5 , є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання в повному обсязі.
Підозрюваний та захисник не заперечували щодо задоволення клопотання.
Вивчивши клопотання та матеріали,якимивонообґрунтовується, заслухавши думку учасників судового розгляду, слідчийсуддя дійшов наступного висновку.
27.06.2024 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Кременчук, Полтавської області, громадянину України, працюючому у ВП «Локомотивне депо Кременчук» регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» на посаді помічника машиніста, фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_4 , раніше не судимому, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст.191КК України.
04.07.2024 ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у вигляді застави.
19.08.2024 року ОСОБА_5 продовжено строк дії покладених на нього обов`язків, передбачених ч 4 ст. 191 КПК України, в межах строку досудового розслідування, а саме до 20.09.2024.
13.09.2024 ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтава ОСОБА_1 строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено до 20.12.2024.
Відповідно до ч.1ст.182 КПК України, застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків. Можливість застосування застави щодо особи, стосовно якої застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, може бути визначена в ухвалі слідчого судді, суду у випадках, передбачених частинами третьою або четвертоюстатті 183цього Кодексу.
Відповідно до ч.6 ст.194КПК України обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому ст.199 цього Кодексу.
Прокурор уклопотаннітадоданих донього документахдоведенонаявність обґрунтованоїпідозри увчиненні ОСОБА_5 кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.4ст.191 КК України.
Вирішуючиклопотання про продовження строку виконання покладених на підозрюваного обов`язків, слідчий суддя увідповідності до положень ст.ст.177,178 КПК Українивраховує, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, характер кримінального правопорушення, в якому він підозрюється та його суспільну небезпеку, та приходить до переконання, що ризики, зазначені у клопотанні прокурора не зменшилися та продовжують існувати, а тому з метою запобігання спробам переховування від органів досудового розслідування та суду, незаконного впливу на свідків, перешкоджанню кримінальному провадженню іншим чином, та вчиненню іншого кримінального правопорушення, є необхідність у продовженні строку виконання покладених на ОСОБА_5 обов`язків, передбачених ч.5ст.194 КПК України.
Виходячи з вищевикладеного, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання прокурора про продовження підозрюваному ОСОБА_5 строків виконання раніше покладених обов`язків підлягає задоволенню, так як ризики залишись з огляду на характер протиправного діяння, його тяжкість з урахуванням конкретних обставин кримінального провадження, а також тим завданням, які має досягти орган досудового розслідування, та може гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків.
Керуючись ст.ст.177,178,182,193,194,196,197,199,202,205,309 КПК України,слідчийсуддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокуроравідділу Полтавськоїобласної прокуратури ОСОБА_6 ,за матеріаламидосудового розслідування,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12023170000000702від02.10.2024 про продовження строкудії покладенихобов`язків,передбачених ч.4ст.191КПК Українивідносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Продовжити строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Кременчук, Полтавської області, громадянина України, працюючого у ВП «Локомотивне депо Кременчук» регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» на посаді помічника машиніста, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 , раніше не судимого, - обов`язків, визначених у зв`язку із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави, терміном на 2 місяці, а саме:
1) прибувати за кожним викликом до слідчого, прокурора, суду;
2) не відлучатись з території Полтавської області, без дозволу слідчого, прокурору, суду у всіх випадках не пов`язаних із виконанням функціональних обов`язків під час перебування на робочому місці (по маршруту руху локомотива) ;
3) повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
4) утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними по кримінальному провадженні;
5) здати до уповноваженого органу свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122576514 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Бугрій В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні