Справа № 697/2279/24
№ пров. 2/697/840/2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 жовтня 2024 року м. Канів
Суддя Канівського міськрайонного суду Черкаської області Скирда Б.К., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Рудик Юрій Володимирович до Степанецької сільської ради об`єднаної територіальної громади Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Рудика Юрія Володимировича звернувся до суду з позовом Степанецької сільської ради об`єднаної територіальної громади Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом.
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Положеннями ч. 4 ст. 62 ЦПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Ордер письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера (частина друга статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
З 2019 року бланки ордерів генеруються онлайн через «Особистий кабінет адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України. Ордер містить обов`язкові реквізити, частина яких заповнюється при генерації автоматично, серед них двовимірний штрих-код (QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ. Решту реквізитів адвокат заповнює самостійно.
Ордер на надання правової допомоги не замінює договору про надання правової допомоги, який є підставою для здійснення адвокатської діяльності, а є лише документом, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги клієнту.
Пунктом 4 Положення про ордер на надання правничої допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41 передбачено, що ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Ордер має містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (підпункт 12.4 пункту 12 Положення).
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 05 червня 2019 у справі № 9901/847/18 сформульовано висновок про те, що ордер має містити назву органу, в якому надається правова допомога адвокатом, при цьому в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду.
Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що законодавець чітко відокремив судові органи як такі, що повинні бути окремо зазначені в ордері на надання правової допомоги, зокрема в графі «Назва органу, в якому надається правова допомога».
Отже, в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду.
На підтвердження своїх повноважень адвокат Рудик Ю.В. надав ордер серії АІ № 1722628 від 10 жовтня 2024 року, який не оформлений належним чином, так як у ньому вказано, що правова допомога адвокатом надається в «органах Судової влади України».
Водночас, ордер не містить відомостей на підтвердження повноважень адвоката на представництво інтересів ОСОБА_1 саме у Канівському міськрайонному суді Черкаської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що вищевказану позовну заяву слід залишити без руху та надати представнику позивача строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали для надання адвокатом підтвердження представляти інтереси позивача саме в Канівському міськрайонному суді Черкаської області.
Керуючись ст.ст. 175-177, 185, 258-260 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Рудик Юрій Володимирович до Степанецької сільської ради об`єднаної територіальної громади Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом залишити без руху.
Запропонувати позивачу у п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали надати до суду належні докази на підтвердження повноважень представника, який підписав позовну заяву.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків в указаний строк, позовна заява буде повернута і вважатиметься неподаною.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Б. К. Скирда
Суд | Канівський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122577016 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Скирда Б. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні