Справа № 522/20911/21-Е
Провадження № 2/522/2244/24
УХВАЛА
02 жовтня 2024 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Федчишеної Т. Ю.,
за участі секретаря судового засідання Глущенко Т. О.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду заяву ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Громадської організації «Незалежне об`єднання журналістів «Рупор», Громадської організації «Одеський кризовий медіа центр» про визнання порушенням честі та гідності, зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Громадської організації «Незалежне об`єднання журналістів «Рупор», Громадської організації «Одеський кризовий медіа центр» про визнання порушенням честі та гідності, зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди.
Відповідачем ОСОБА_1 подано до суду заяву про зупинення розгляду даної справи, мотивовану тим, що ОСОБА_2 є фігуранткою кримінальної справи № 12018160500006110 від 01.09.2018 за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 345-1 КК України, яка перебуває у провадженні слідчого Відділу поліції № 2 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 . На даний час досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні зупинено та підозрювану ОСОБА_2 оголошено у розшук.
Сторони у підготовче засідання не з`явилися, про дату, час та місце його проведення повідомлялися належним чином.
Суд, дослідивши подану заяву, дійшов наступних висновків.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення.
Підстави для зупинення провадження у справі визначені у статтях 251, 252 ЦПК України.
Так, відповідно до ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі: 1) смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво; 2) перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції; 3) призначення або заміни законного представника у випадках, передбачених статтею 63 цього Кодексу; 4) надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення; 4-1) звернення обох сторін з клопотанням про зупинення провадження у справі у зв`язку з проведенням медіації; 5) прийняття рішення про врегулювання спору за участю судді; 6) об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
За правилами ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: 1) перебування учасника справи на альтернативній (невійськовій) службі не за місцем проживання або на строковій військовій службі; 2) захворювання учасника справи, підтвердженого медичною довідкою, що виключає можливість явки до суду протягом тривалого часу; 3) перебування учасника справи у довгостроковому службовому відрядженні; 4) розшуку відповідача в разі неможливості розгляду справи за його відсутності; 5) призначення судом експертизи; 6) направлення судового доручення щодо збирання доказів у порядку, встановленому статтею 87 цього Кодексу; 8) звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави; 9) прийняття ухвали про тимчасове вилучення доказів державним виконавцем для дослідження судом; 10) перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (у іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду.
Однак у заяві про зупинення розгляду справи ОСОБА_1 не посилається та не зазначає норму процесуального закону, зокрема ст. ст. 251, 252 ЦПК України, на підставі якої, на її думку, провадження у справі підлягає зупиненню.
Разом з тим, як слідує із доданих до заяви документів, 31.08.2018 до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за № 12018160500006110 внесено відомості про кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 345-1 КК України.
З листа начальника відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області Барби В. слідує, що відповідно до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань, матеріали кримінального провадження № 12018160500006110 від 01.09.2018 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 345-1 КК України перебувають у провадженні слідчого ОСОБА_3 . На даний час досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні зупинено та підозрювана ОСОБА_2 оголошена у розшук.
Кримінальний процесуальний кодекс України визначає досудове розслідування як стадію кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Отже, підстав для зупинення провадження у справі, передбачених ст. 251, 252 ЦПК України, в тому числі п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, не встановлено, а тому у задоволенні заяви ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі слід відмовити.
Керуючись ст. 251, 252, 260, 261 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Громадської організації «Незалежне об`єднання журналістів «Рупор», Громадської організації «Одеський кризовий медіа центр» про визнання порушенням честі та гідності, зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Тетяна ФЕДЧИШЕНА
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122577435 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Федчишена Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні