Справа № 752/14625/24
Провадження № 1-кс/752/5494/24
У Х В А Л А
18 вересня 2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , за участі прокурора відділу прокуратури Автономної респубілки Крим та міста Севастополя ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 , розглянувши клопотання подане в кримінальному провадженні № 12023010000000144 від 02.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі ОСОБА_5 погоджене прокурором відділу прокуратури Автономної респубілки Крим та міста Севастополя ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, -
в с т а н о в и в :
слідчий слідчого управління Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі ОСОБА_5 за погодженням прокурора відділу прокуратури Автономної респубілки Крим та міста Севастополя ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12023010000000144 від 02.11.2023 року за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, процесуальне керівництво здійснюється прокуратурою Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи керівником товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс-Експрес» (м. Донецьк, вул. Бессарабська, буд. 15) перебуваючи у трудових відносинах на підставі договорів із найманими працівниками, які сприяють їй у здійсненні підприємницької діяльності, вчиняючи щодо них організаційно-розпорядчі повноваження (право ставити перед ними певні завдання, визначати розмір заробітної плати, розпорядок робочого дня, застосовувати дисциплінарні стягнення тощо), тобто являючись в силу ст. 18 КК України службовою особою, з використання службового становища, за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організували незаконне переправлення осіб через державний кордон України та здійснювали керівництво такими діями за наступних обставин.
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , будучи фізичною особою-підприємцем з 26.10.2021, являючись керівником ПП «Люксавтоком» (ЄРДПОУ 44545233), перебуваючи у трудових відносинах на підставі договорів із найманими працівниками, які сприяють йому у здійсненні підприємницької діяльності, вчиняючи щодо них організаційно-розпорядчі повноваження (право ставити перед ними певні завдання, визначати розмір заробітної плати, розпорядок робочого дня, застосовувати дисциплінарні стягнення тощо), тобто являючись в силу ст. 18 КК України службовою особою, з використання службового становища, надав на прохання ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , транспортні засоби, а саме: автобус Neoplan N 2216, д.н. НОМЕР_1 , автобус Scania Irizar, д.н. НОМЕР_2 та автобус Neoplan Starliner L, д.н. НОМЕР_3 для здійснення нею вищевказаної діяльності.
Так, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не раніше 24.02.2022, здійснюючи діяльність у сфері надання транспортних послуг та перевезення пасажирів, у порушення вимог у порушення ст. 9 Закону України «Про державний кордон України», ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», розпорядження Кабінету Міністрів України «Про закриття пунктів пропуску через державний кордон» № 106-р від 18.02.2015, спільно з ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також з невстановленими в ході досудового розслідування особами організували перевезення громадян України поза межами контрольних пунктів в`їзду-виїзду, на яких здійснюється прикордонний контроль.
З цією метою ОСОБА_7 найняла працівника ОСОБА_9 , яка була адміністратором телеграм каналів в месенджерах «Viber» та «Telegram», зокрема на яких розміщувались оголошення про здійснення пасажирських перевезень із м. Києва до м. Донецька, який із 2014 року є тимчасово окупованою територією України та у зворотному напрямку, крім того вирішувала логістичні питання компанії, а також тримала зв`язок з стюардами найманими ОСОБА_6 , для здійснення подальшого переправлення на тимчасово окуповані території України та у зворотному напрямку.
В ході досудового розслідування встановлено, що починаючи з 2022 року, більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено, автобусами, які належать на праві власності ОСОБА_8 та які використовує ОСОБА_7 організовано регулярний рух по маршруту Київ-Донецьк, із відправкою автобусів від Південного залізничного вокзалу у м. Києві. При цьому, з метою уникнення перетину кордону України у визначених пунктах пропуску на тимчасово окуповану територію Донецької області ОСОБА_7 та ОСОБА_6 організували маршрут руху автобусів через Республіку Польща та Латвійську Республіку. Надалі, всі пасажири автобусів перетинали кордон у пішому порядку через офіційні піші переходи із території Латвійської Республіки до території російської федерації, де на них чекав інший завчасно підготовлений автобус ТОВ «Люкс-Експрес» керівником якого є ОСОБА_6 , для подальшого доставлення у м. Донецьк чи інших населених пунктів на тимчасово окупованій території Донецької області, по ходу руху автобуса. При цьому, транспортні засоби, у яких здійснювалось перевезення пасажирів, що виїхали з підконтрольної Уряду України території до м. Донецька через територію російської федерації здійснювалось автобусами ОСОБА_6 .. Таким самим маршрутом і у аналогічний спосіб відбувалось незаконне перевезення пасажирів у зворотному напрямку.
Оплата за надання послуг із переправлення у вищеописаний спосіб громадян України на тимчасово окуповані території Донецької області, поза межами офіційних пунктів пропуску, здійснювалась частинами при посадці до автобусів у м. Києві та після перетину кордону з рф, або ж у м. Донецьку, якщо переправлення осіб здійснювалось із тимчасово окупованих територій до підконтрольної Уряду України території. Вартість послуги перевезення становила 250 доларів США. При цьому, за отримання готівкових коштів від екіпажу (бортпровідниць або водіїв) та координацію водіїв на маршруті Київ - Республіка Латвія (до кордону з рф) відповідала ОСОБА_7 , а на маршруті тимчасово окупована територія Донецької області - Республіка Латвія (до кордону з рф) відповідала ОСОБА_6 .
Таким чином, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, тобто в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, щодо кількох осіб, службовою особою з використанням службового становища, керівництво такими діями, за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, обґрунтовуючи неможливість запобігання ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України та необхідності тримання підозрюваної під вартою, слідчий посилається на те, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вчинила тяжке кримінальне правопорушення, за яке законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років та те, що досудовим розслідуванням встановлено обставини, які дають підстави вважати, що підозрювана до цього часу переховується від органів досудового розслідування, та про наявність у зв`язку з цим ризиків, а саме: переховування від досудового розслідування та суду, продовжити кримінальне правопорушення у якому підозрюється.
У судовому засіданні прокурор підтримав доводи клопотання, просив клопотання задовольнити з підстав наведених у ньому.
Захисник заперечував проти задоволення клопотання, вважаючи його не обґрунтованим.
Слідчий суддя, заслухавши доводи прокурора, захисника, дослідивши надані матеріали, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання з огляду на таке.
Так, встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12023010000000144 від 02.11.2023 року за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, процесуальне керівництво здійснюється прокуратурою Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
31.10.2023 року складено повідомлення про підозру ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_6 в інкримінованому їй кримінальному правопорушенні підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: допитом свідків ОСОБА_7 , протоколами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, протоколами оглядів вилученої техніки в ході обшуків та іншими доказами у їх сукупності.
Однак, встановити місце знаходження останньої на теперішній час не є можливим, у зв`язку з чим зі слів свідків та за наявною оперативною інформацією, підозрювана перебуває на тимчасово окупованій території Донецької області.
04.03.2024 року у зв`язку з тим, що місцезнаходження підозрюваної не відомо ОСОБА_6 оголошено у міжнародний розшук.
04.04.2024 на підставі п.3 ч.1 ст. 6 Закону України «Про оперативно - розшукову діяльність», працівниками кримінальної поліції ГУНП в АР Крим та м. Севастополі заведено РС «Розшук» № 6818/2024, щодо розшуку ОСОБА_6 .
В ході оперативно розшукової діяльності співробітників ВКП ГУНП в АДРЕСА_1 було встановлено, що ОСОБА_6 перебуває на території тимчасово окупованої Донецької області.
Отже встановлено, що підозрювана ОСОБА_6 переховується від органів досудового розслідування та суду на тимчасово окупованій території Донецької області з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
Враховуючи обставини наведенні у клопотанні слідчого та дані про особу ОСОБА_6 , яка підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, щодо кількох осіб, службовою особою з використанням службового становища, керівництво такими діями, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, а також те, що підозрювана на сьогодні перебуває у міжнародному розшуку, а тому зважаючи на те, що перебуваючи на волі, може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, а також продовжувати вчиняти кримінальне правопорушення у якому підозрюється, у зв`язку із чим наведені в клопотанні обставини свідчать про існування обґрунтованих ризиків, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України.
Доводи сторони захисту щодо необґрунтованості клопотання та відсутності доказів для обґрунтованої підозри ОСОБА_6 , висновків слідчого судді про наявність підстав для обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою останнього , не спростовують.
Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України, слідчий суддя, суд може розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого, лише у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, буде доведено, що підозрюваний, обвинувачений перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором та/або оголошений у міжнародний розшук.
Враховуючи наведене вище, а також те, що підозрювану ОСОБА_6 оголошено у міжнародний розшук, а також приймаючи до уваги наявність ризиків, передбачених п.1, 5.ч.1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе клопотання слідчого погоджене прокурором задовольнити та обрати відносно підозрюваної запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Керуючись ст.ст. 177, 182, 183, 193, 194, 196, 197, 202 КПК України,
у х в а л и в :
клопотання подане в кримінальному провадженні № 12023010000000144 від 02.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі ОСОБА_5 погоджене прокурором відділу прокуратури Автономної респубілки Крим та міста Севастополя ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, задовольнити.
Обрати у порядку, передбаченому ч.6 ст. 193 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, уродженці м. Ясинувата Донецької області, громадянка України, зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвала підлягає негайному виконаню після її проголошення.
Роз"яснити, що у разі затримання особи і не пізніше як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосуваня обраного запобіжного заходу у вигляді тримання вартою або його зміну на більш м`який запобіжний захід., про що постановляє ухвалу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122581831 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні