Ухвала
від 25.10.2024 по справі 307/4526/24
ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 307/4526/24

Провадження № 2-о/307/111/24

У х в а л а

25 жовтня 2024 року м.Тячів

Суддя Тячівськогорайонного судуЗакарпатської областіСтецюк М.Д.,ознайомившись ззаявою ОСОБА_1 , жителя АДРЕСА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Буштинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, адреса місцезнаходження с-ще Буштино, вул. Головна, 91, Тячівського району, Закарпатської області про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,

В С Т А Н О В И В:

Заявник ОСОБА_1 в інтересах якої діє представник адвокат Бобрушко Любов Юріївна, звернувся до суду з заявою, де заінтересована особа Орган опіки та піклування Буштинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.

Дослідивши матеріали заяви, суд вважає необхідним заяву ОСОБА_1 повернути, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.

Відповідно дост. 293 ЦПК України,окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи в тому числі про визнання фізичної особи недієздатною.

Згідно ч. 3ст. 294 ЦПК України,справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Як убачається з матеріалів заяви, вона подана та підписана представником заявника адвокатом Бобрушко Любов Юріївною.

Відповідно до частини першоїстатті 58 Цивільного процесуального кодексу України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно ч. 1ст. 60 Цивільного процесуального кодексу України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Виходячи з положень ч. 7ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Повноваження адвоката як представника підтверджується довіреністю або ордером, виданим відповідно доЗакону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність»(ч. 4ст. 62 ЦПК України).

Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»договір про надання правової допомоги це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Згідно ч.1, 3, ч.4ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката (ч. 2ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Відповідно до п. 3 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (нова редакція), в Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України (зразок в Додатку 1).

Ордер, встановленої форми, є обов`язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями на підтвердження правомочності адвоката на вчинення дій, передбачених статтею 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (п. 5 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (нова редакція)

Бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua слідуючи командам системи. (п. 6 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (нова редакція)

Облік згенерованих ордерів здійснюється автоматично системою управління електронної бази даних Єдиного реєстру адвокатів України. Історія генерування ордерів відображається у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті НААУ та у адміністративній частині електронної бази даних ЄРАУ.

Відповідно до п. 4, 5, 14, 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року № 36, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням. В Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.

Ордер встановленої цим Положенням форми є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта. Про обмеження правомочності адвоката, встановлені угодою про надання правової допомоги, останній або керівник адвокатського об`єднання (бюро) зобов`язані вказати на звороті ордера.

Із наведеного нормативного регулювання випливає, що адвокат як представник для підтвердження своїх повноважень учасника справи повинен надати ордер, тобто оригінальний документ встановленої законодавством форми та змісту, з якого можна презюмувати, що він виданий на підставі договору про надання правової допомоги і підтверджує правоможність адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.

Відповідно до п. 1 ч. 4ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, заява повертається у випадку, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або посадове становище якої не вказано.

На підтвердження повноважень на підписання заяви від імені ОСОБА_1 , представником - адвокатом Бобрушко Л.Ю. надано, копію посвідчення адвоката виданого 17 січня 2019 року,копію договору про надання правової допомоги від 16 листопада 2022 року.

В порушення вимог ЦПК України, представником заявника не надано суду ордер.

Крім того, договір про надання правової (правничої) допомоги це перший документ, який адвокат укладає з клієнтом, за яким одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується надавати правову допомогу іншій стороні договору (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору, у випадку, якщо така оплата передбачена договором.

Відповідно дост. 15 Правил адвокатської етикисторонами договору є: адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання; клієнт або особа, яка діє в інтересах клієнта.

В договір про надання правової допомоги рекомендовано вносити і обов`язки клієнта: надавати адвокату повну і достовірну інформацію, документи, матеріали; повідомити адвоката про те, чи не пов`язаний клієнт іншим договором про правову допомогу з іншим адвокатом, адвокатським об`єднанням; протягом дії договору повідомляти адвоката та узгоджувати з ним вчинення будь яких юридично значимих дій стосовно предмету договору.

Дія договору про надання правової допомоги припиняється його належним виконанням (закінченням строку дії договору).

16 листопада 2022 року міжадвокатом Бобрушко Л.Ю. та ОСОБА_1 укладено договір на надання правової допомоги, відповідно до якого клієнт доручає, а адвокат бере на себе зобов`язання надавати правову допомогу в обсязі та на умовах, передбачених цим Договором.

Відповідно до п. 2.1 Договору, даний договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 2024 року.

Таким, чином,зі змісту вказаного договору, останній дійсний з моменту підписання та діє до 2024 року, виходячи з наведеного на момент підписання та подання заяви строк дії Договору про надання правової допомоги від 16 листопада 2022 року закінчився.

За встановлених обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення заяви ОСОБА_1 , яка подана до суду в інтересах заявника адвокатом Бобрушко Л.Ю., оскільки яквбачається зі змісту вказаного договору, він дійсний з моменту підписання та діє до 2024 року, виходячи з наведеного на момент підписання та подання заяви строк дії Договору про надання правової допомоги від 16 листопада 2022 року закінчився, що свідчить про припинення повноважень представника заявника внаслідок спливу дії договору про надання правничої допомоги,що дає підстави застосувати наслідки, передбачені п. 1 ч. 4ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України та повернути заяву заявнику.

Відповідно до положень ч. 7ст. 185 ЦПК України,повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючисьст. 185 ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Заяву ОСОБА_1 ,де заінтересованаособа Орган опіки та піклування Буштинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна повернути заявнику.

Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду в 15-денний строк з дня її складання.

Суддя М.Д.Стецюк

СудТячівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення25.10.2024
Оприлюднено29.10.2024
Номер документу122583700
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —307/4526/24

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Стецюк М. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні