Рішення
від 21.10.2024 по справі 452/2488/24
САМБІРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 452/2488/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" жовтня 2024 р. м. Самбір

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

у складі: головуючого судді Казана І.С.,

із участю: секретаря Кафтан О.Ю.,

представника позивача адвоката Захарко Ю.Ю.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в місті Самборі Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до кредитної спілки «Самбірська», третя особа Самбірський відділ державної виконавчої служби у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), - про зняття арешту з майна, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що їй на праві приватної власності належить 1/6 частина квартири АДРЕСА_1 , на яку згідно постанови державного виконавця від 05.06.2006р. накладено арешт на підставі виконавчого листа, виданого 05.06.2006 року Самбірським міськрайонним судом Львівської області про стягнення із неї на користь КС «Самбірська» 1936грн заподіяної шкоди. Позивач вважає, що вищевказана заборона є безпідставною, є перешкодою у вільному розпорядженні нерухомим майном і повинна бути припинена, оскільки будь-якої заборгованості перед кредитною спілкою за нею не рахується, кредитна спілка припинила свою діяльність, а тому неможливо іншим шляхом зняти арешт з майна; просить у судовому порядку зняти арешт із 1/6 частки квартири.

Представник позивача адвокат Захарко Ю.Ю. у судовому засіданні позов підтримала та просила такий задовольнити з підстав, викладених у звернені до суду.

Представник відповідача КС «Самбірська» до суду не прибув, судом вжито заходів щодо належного повідомлення відповідача, котрому скеровано ухвалу судді про відкриття провадження у справі разом із позовною заявою та додатками за його юридичною адресою, однак поштове відправлення повернуто суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».

Верховний Суд у постанові від 18 березня 2021 року у справі № 911/3142/19 сформував правовий висновок про те, що направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника.

Таким чином у вказаний строк представник відповідача не подав суду відзив на позовну заяву, поважних причин такого не повідомив, а тому суд вважає за можливе розглядати справу в його відсутності на підставі наявних даних про права та взаємовідносини сторін у заочному провадженні.

З`ясувавши обставини справи та перевіривши їх письмовими доказами, суд дійшов до висновку, що позов необхідно задовольнити повністю виходячи з наступних підстав:

Судом установлено, що згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 03.07.29024р. на квартиру АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_1 зареєстровано тип обтяження заборона на нерухоме майно, реєстраційний номер обтяження 3319320 Самбірською державною нотаріальною конторою 09.06.2006р. на підставі постанови державного виконавця серії АА №676087 від 05.06.2006р.

Так, із матеріалів справи відомо, що вироком Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 19.10.2004р. із ОСОБА_1 стягнуто на корись кредитної спілки «Самбірська» 1936грн заподіяної шкоди; постановою про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 05.06.2006р. державним виконавцем накладено арешт на все майно, що належить ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 .

Із листа №1859/26.11-09/14052 від 19.03.2024р. начальника Самбірського ВДВС у самбірському районі Львівської області у відділ відсутні виконавчі провадження щодо ОСОБА_1 , проживаючої за адресою : АДРЕСА_2 ; виконавче провадження завершено та виконавчий документ повернуто до суду.

Згідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до ст. 16 ЦК України способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема: припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення.

Згідно п. 2 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України від 3 червня 2016 року №5 «Про судову практику в справах про зняття арешту з майна» позов про зняття арешту з майна може бути пред`явлений власником, а також особою, яка володіє на підставі закону чи договору або іншій законній підставі майном, що не належить боржнику (речове право на чуже майно).

Як убачається із матеріалів справи ОСОБА_1 не має будь яких невиконаних зобов`язань, а тому зареєстроване обтяження на нерухоме майно на даний час є безпідставним.

Згідно ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Ураховуючи наведені норми закону в сукупності з представленими позивачем документами, приводять суд до висновку, що позов є підставний і такий, що підлягає задоволенню. Суд прийшов до такого вирішення спору виходячи у тому числі із засад змагальності щодо подання доказів, їх дослідження та доведеності перед судом їх переконливості, диспозитивності цивільного судочинства, аналізуючи подані суду документи. Судом із матеріалів справи встановлено які реально права порушені, ким саме, в який спосіб і які конкретно несприятливі наслідки спричинило для позивача це порушення; а також мету пред`явлення позову позивачем як захист (відновлення) її прав і законних інтересів, оскільки лише при обраному ним способі захисту можливо відновити (захистити) її права.

Керуючись ст. ст. 7, 10, 12, 13, 258, 263-265, 268, 280 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Припинити обтяження в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, - заборону на нерухоме майно, реєстраційний №3319320 зареєстровану 09.06.2006 року Самбірською державною нотаріальною конторою згідно постанови державного виконавця Державної виконавчої служби у Самбірському районі серії АА №676087 від 05.06.2006р. на 1/6 частину квартири АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 .

Рішення суду може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів із дня складення 25 жовтня 2024 року повного судового рішення. Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача протягом цього ж строку в передбачений ст. 284 ЦПК України спосіб.

Суддя

СудСамбірський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено29.10.2024
Номер документу122584192
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —452/2488/24

Рішення від 21.10.2024

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Казан І. С.

Рішення від 21.10.2024

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Казан І. С.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Казан І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні