Рішення
від 16.10.2024 по справі 161/16323/24
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/16323/24

Провадження № 2/161/4415/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

16 жовтня 2024 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської областів складі:

головуючого судді Крупінської С.С.

секретаря Федорової В.М.

з участю: позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що йомуна праві власності належить квартира АДРЕСА_1 , в якій крім нього зареєстрований відповідач по справі, який з 15.12.1990 року не проживає за місцем реєстрації та матеріальноїдопомоги на утримання та обслуговування квартири не надає. Факт реєстрації відповідача порушує його право на вільне розпорядження і користування майном.

У зв`язку з цим просить суд визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування житловим приміщенням, а саме : квартирою АДРЕСА_1 .

В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги, просили позов задовольнити. Проти заочного розгляду справи не заперечили.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявсяу встановленому законом порядку. Заяви про розгляд справи за його відсутності не подавав, а тому, суд ухвалив проводити заочний розгляд справи, у відповідності дост. 280 ЦПК України.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.

Заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 на підставі договору дарування від 02.04.2001 року, посвідченого приватним нотаріусом Луцького міського нотаріального округу за Р.№ 1522 належить квартира АДРЕСА_1 , що підтверджується копією будинкової книги від 20.09.2023 року (а.с.6,7-9).

Відповідач ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований, але фактично не проживаєза адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується відомостями підрозділу УДМС України у Волинській області (а.с.13).

Згідност.405 ЦК Українипри відсутності члена сім`ї власника житла без поважних причин понад один рік, він втрачає право на користування цим житлом та у відповідності дост.72 ЖК Українивизнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Відповідно дост. 71 ЖК Українипри тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї, за ними зберігається житлове приміщення протягом шести місяців.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачфактично за місцем реєстрації не проживає з 15 грудня 1990 року, вказаним житлом не користується, витрати по оплаті комунальних послуг не несе, участі в утриманні житла не бере, з реєстрації в добровільному порядку не знімається, що позбавляє позивача права повноцінно розпоряджатися своїм майном.

Відповідно до ч. 2ст. 107 ЖК Україничлен сім`ї, який вибув на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

Як зазначено в п.11 постанови Пленуму Верховного Суду від 12.04.1985 року №2 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України», відповідно дост.107 ЖК Українинаймач або член його сім`ї, який вибув на інше постійне місце проживання, втрачає право користування жилим приміщенням з дня вибуття.

Згідност. 41 Конституції Україникожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

Статтею 150 ЖК Українипередбачене право громадян, які мають у приватній власності будинок (частину) будинку, квартиру, користуватись ним (нею) для особистого проживання членів їх сімей і право розпоряджатись цією власністю на свій розсуд, дарувати, продавати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.

Відповідно дост.391 ЦК Українивласник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження майном, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння. Вказані норми передбачають усунення будь-яких порушень права власності.

Позивач просив захистити його право, як власника будинку, шляхом визнання відповідача особою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Відповідно дост. 317 ЦК Українивласникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Аналізуючи зібрані у справі письмові докази в їх сукупності, встановлено, що відповідачне проживає у вказаному житловому будинку понад встановлений законом строк збереження права користування житлом, доказів поважності причин не проживання чи створення їм перешкод у користуванні житлом суду не надано. Відтак, суд дійшов висновку про необхідність визнання відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.71,72,107,150 ЖК України, ст. ст. 29, 317, 391, 405 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 88, 212, 214-215, 224-226, 280 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_3 .

Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонний судом за письмовою заявою відповідача, шляхом подачі заяви про перегляд заочного рішення протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП невідомо.

Повний текст рішення виготовлено 23.10.2024 року.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області С.С.Крупінська

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення16.10.2024
Оприлюднено29.10.2024
Номер документу122587352
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про виселення (вселення)

Судовий реєстр по справі —161/16323/24

Рішення від 16.10.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Крупінська С. С.

Рішення від 16.10.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Крупінська С. С.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Крупінська С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні