Справа № 190/2436/24
Провадження №2-з/190/11/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2024 року м.П`ятихатки
Суддя П`ятихатського районного суду Дніпроптеровської області Фирса Ю.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про забезпечення позову, вказуючи, що йому на праві власності належать дві земельні ділянки площею 6,33 га, кадастровий номер 1224555600:02:004:0276 та площею 6,330 га, кадастровий номер 1224555600:02:004:0279, що розташовані на території Лихівської селищної ради Кам`янського району Дніпропетровської області. Вказані земельні ділянки знаходяться в користуванні ФОП ОСОБА_2 , який прийняв їх в строкове платне користування строком на 49 років. На разі йому стало відомо, що ФОП ОСОБА_2 припинив діяльність у зв`язку із смертю. Таким чином, для звернення до суду із позовом про припинення договорів оренди земельних ділянок або їх розірвання, він має отримати відомості про актовий запис про смерть ОСОБА_2 та відомості про те, чи заведена спадкова справа після його смерті.
У зв`язку з вищевикладеним, в порядку забезпечення позову, просить витребувати відомості, які необхідні йому для звернення до суду за захистом свого права, а саме: від Вільногірського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Кам`янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) копію актового запису про смерть ОСОБА_2 та від державного нотаріуса Жовтоводської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області Водолазька Т.Ф. відомості про те чи заведена спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , надати відомості про коло спадкоємців та відомості про те чи оформлено спадкоємцями право спадкування оренди належних йому земельних ділянок.
Дослідивши письмові докази, подану заяву про забезпечення позову, суддя вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч.ч.1, 2ст.149 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно до ч. 1ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; 1 - 1) накладенням арешту на активи, які є предметом спору, чи інші активи відповідача, які відповідають їх вартості, у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави; 2) забороною вчиняти певні дії; 3) встановленням обов`язку вчинити певні дії, у разі якщо спір виник із сімейних правовідносин; 4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; 5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; 6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; 8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; 9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; 10) іншими заходами у випадках, передбачених законами, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Отже, метою забезпечення позову є вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі з метою запобігання потенційним труднощам у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб з метою забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Таким чином, забезпечення позову, шляхом витребування відомостей, які необхідні для звернення до суду за захистом свого права, частиною 1ст.150ЦПК України не передбачено, у зв`язку з чим підстави для задоволення заяви відсутні.
Керуючись ст. ст.149-153,259-261,353-355 ЦПК України, суддя,
п о с т а н о в и л а:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Ю.В. Фирса
Суд | П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2024 |
Оприлюднено | 29.10.2024 |
Номер документу | 122588342 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області
Фирса Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні