ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
28 жовтня 2024 року
м. Чернівці
справа № 725/5265/24
провадження №22-ц/822/946/24
Чернівецький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Одинака О. О., Половінкіної Н. Ю., Височанської Н. К.,
розглянувши заяву про самовідвід від участі у розгляді справи за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Чернівці» імені Леоніда Каденюка про визнання незаконними та скасування наказів про оголошення догани, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Першотравневого районного суду міста Чернівці від 04 вересня 2024 року,
встановив:
В жовтні 2024 року до Чернівецького апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 на рішення Першотравневого районного суду міста Чернівці від 04 вересня 2024 року у вищезазначеній справі.
Автоматизованою системою документообігу суду (протокол автоматизованого розподілу судової справі між суддями від 14 жовтня 2024 року) справу передано до розгляду колегії суддів у складі: Одинака О.О. (головуючий суддя (суддя-доповідач), Половінкіної Н.Ю., Височанської Н.К.
Суддя ОдинакО.О. заявив про самовідвід від розгляду справи №725/5265/24, оскільки є обставини, які можуть викликати сумніви в його об`єктивності та неупередженості, а саме: ОСОБА_2 та позивач у справі ОСОБА_1 є старими знайомими, протягом тривалого часу навчались в одному і тому ж навчальному закладі, часто спілкувались.
Заява судді ОдинакаО.О. про самовідвід підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна людина має право на справедливий і відкритий розгляд справи незалежним і безстороннім судом упродовж розумного строку, встановленого законом.
Згідно з практикою Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ) об`єктивно безстороннім є судовий орган, діяльність якого відповідає таким критеріям: забезпечується не лише здійснення правосуддя, а й зовнішній вияв того, що відбувається; суддею створено достатні гарантії для усунення об`єктивно виправданих підстав (і навіть потенційної можливості) побоюватися, що він, незалежно від особистої поведінки, не є безстороннім.
Як зазначив ЄСПЛ у рішенні від 24 травня 1989 року у «Справі Гаусшильдта», найголовніше це довіра, яку в демократичному суспільстві повинні мати суди у громадськості (Hauschildt Case, заява № 11/1987/134/188, § 48).
У рішенні ЄСПЛ у справі «Білуха проти України» (заява № 33949/02, § 49-52, від 09 листопада 2006 року) зазначено, що наявність безсторонності відповідно до пункту першого статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями.
Відповідно до прецедентної практики ЄСПЛ об`єктивно безстороннім є судовий орган, діяльність якого відповідає таким критеріям: забезпечується не лише здійснення правосуддя, а й зовнішній вияв того, що відбувається; суддею створено достатні гарантії для усунення об`єктивно виправданих підстав (і навіть потенційної можливості) побоюватися, що він, незалежно від особистої поведінки, не є безстороннім.
Наявність безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції визначається за суб`єктивним критерієм, тобто оцінювання особистого переконання конкретного судді у конкретній справі, а також за об`єктивним критерієм, тобто з`ясування того, чи надав цей суддя достатні гарантії для виключення будь-якого законного сумніву з цього приводу (Hauschildt Case, № 11/1987/134/188, § 46).
Згідно з пунктом 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів, які схвалені резолюцією 2006/23 Економічної і Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року, суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Згідно з об`єктивним критерієм потрібно встановити, чи існують факти, які можна встановити та які можуть ставити під сумнів безсторонність судді. Вирішальним при цьому є те, чи можуть існувати побоювання учасників справи при розгляді справи щодо відсутності безсторонності у певного судді, що об`єктивно виправдані.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно з частиною першою статті 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
З урахуванням вищенаведених обставин, з метою недопущення сумніву сторін в об`єктивності та неупередженості судді та суду у розгляді справи №725/5265/24, необхідно відвести суддю Одинака О.О. від розгляду справи.
Керуючись статтями 36, 39, 40, 260, 261 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву про самовідвід судді Одинака Олександра Олександровича задовольнити.
Відвести суддю Одинака Олександра Олександровича від участі у розгляді справи №725/5265/24.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Судді Чернівецького
апеляційного суду: Олександр ОДИНАК
Наталія ПОЛОВІНКІНА
Наталія Височанська
Суд | Чернівецький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 29.10.2024 |
Номер документу | 122592290 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Чернівецький апеляційний суд
Одинак О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні