Рішення
від 22.10.2024 по справі 149/2599/24
ХМІЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 149/2599/24

Провадження №2/149/798/24

Номер рядка звіту 60

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

22.10.2024 р. м. Хмільник

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючої судді Павлюк О. О.,

за участі секретаря Олійник І. С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Іванівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Іванівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Позовні вимоги мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача _ ОСОБА_4 , після її смерті залишилось спадкове майно, яке згідно заповіту від 29.08.1996 вона заповіла позивачці. Разом з тим, 24.02.2022 через півтора місяці після смерті розпочалося повномаштабне вторгнення РФ на територію України, що зашкодило їй у шестимісячний строк звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. За таких обставин просить визначити їй додатковий строк 3 (три) місяці, достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті спадкодавця ОСОБА_4 .

Ухвалою судувід 21.08.2024відкрито загальнепозовне провадження,призначено підготовчесудове засіданнята відповідачунадано строкдля подачівідзиву напозовну заяву. Відзив не надійшов.

Ухвалою суду від 19.09.2024 у справі закрито підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Сторони в судове засідання не з`явилися, надали заяви про розгляд справи у їх відсутність. Позивач позовні вимоги підтримала, відповідачі проти задоволення позову не заперечили.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.

Згідно ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Положеннями статей 15, 16 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача - ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (копія на а.с.6); свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 (копія на а.с. 15); свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 (копія на а.с. 16).

Згідно заповіту від 29.08.1996 (копія на а.с. 7) ОСОБА_4 все своє майно заповіла дочці ОСОБА_1 .

З листа Хмільницької державної нотаріальної контори від 27.08.2024 (а.с. 29) вбачається, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 спадкова справа не заводилась.

За змістом статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини (стаття 1272 ЦК України).

Зазначені позивачами причини пропуску строку подання заяви про прийняття спадщини, суд визнає поважними, оскільки вони пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення дій щодо оформлення спадщини, зокрема із повномасштабним вторгненням РФ в Україну, що частково припав на строк прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті спадкодавиці ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Враховуючи викладене та приймаючи до уваги те, що позивач, будучи спадкоємцем за заповітом після смерті спадкодавця, пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, враховуючи думку відповідачів, суд приходить до висновку про задоволення позову, що не суперечить вимогам та законним інтересам сторін та відповідає чинному законодавству України.

Судові витрати залишити за сторонами.

На підставі ст.ст. 1270, 1272 Цивільного кодексу України, керуючись ст.ст. 3, 10, 15, 60, 88, 209, 213, 215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 додатковий строк 3 (три) місяці необхідний для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Уладівка Хмільницького району Вінницької області ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Апеляційна скаргана рішеннясуду подаєтьсядо Вінницькогоапеляційного судупротягом тридцятиднів здня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення складено 28.10.2024 року

Суддя Павлюк О. О.

СудХмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення22.10.2024
Оприлюднено30.10.2024
Номер документу122595398
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —149/2599/24

Рішення від 22.10.2024

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Павлюк О. О.

Ухвала від 19.09.2024

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Павлюк О. О.

Ухвала від 21.08.2024

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Павлюк О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні