Справа № 638/7954/24
Провадження № 2-н/638/1381/24
УХВАЛА
Іменем України
28 жовтня 2024 року м. Харків
суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Шишкін О.В., розглянувши заяву Комунального підприємства «Благоустрій міста Ізюм» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з управління будинком з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
встановив:
01.05.2024 року до суду звернулось КП «Благоустрій міста Ізюм» з заявою в порядку наказного провадження, в якій просить видати судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості.
За правилами ст. 162 ЦПК України, заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Приписами ч.7ст. 165 ЦПК Українивстановлено, що суддя з метою визначення підсудності може користуватись даними Єдиного державного демографічного реєстру.
З відповіді Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ізюмської міської ради від 18.10.2024 №2024/01-1763 вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
З відповіді Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ізюмської міської ради від 18.10.2024 №2024/01-1773 вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , знятий з реєстраційного обліку місця проживання 16.09.2020 року у зв`язку зі смертю.
Згідно п.4 ч.1ст.165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із наявні обставини, передбаченічастиною першоюстатті 186 цього Кодексу.
За правилами п. 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Відповідно до ст. 24 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент смерті.
Згідно зі ст. 55 ЦПК України - У разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу.
Процесуальне правоноступництво це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правоноступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходить усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
Отже, процесуальне правонаступництво у разі смерті фізичної особи можливе в порядку ст. 55 ЦПК України шляхом залучення правонаступника, а не заміни відповідача, однак лише за умови, що фізична особа померла після відкриття провадження у справі та лише у справах позовного провадження, а не наказного провадження.
Враховуючи викладене, оскільки боржник ОСОБА_1 помер, суддя приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу.
Згідно ч.1 ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстави, передбаченої п.8 ч.1ст.165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків.
Разом з тим ч. 2 ст. 161 ЦПК України, передбачено право звернення до суду з даною вимогою в наказному або в спрощеному позовному провадженні на свій вибір.
Частиною 2 статті 167 ЦПК України передбачено, що за результати розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Керуючись ст.ст.165,258,260 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
У видачі судового наказу за заявою Комунального підприємства «Благоустрій міста Ізюм» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з управління будинком з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,- відмовити.
Роз`яснити заявнику, що відповідно до ч.1ст. 166 ЦПК України- відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1,2,8,9частини першоїстатті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в 15-денний строк з дня її проголошення до Харківського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: О.В. Шишкін
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 30.10.2024 |
Номер документу | 122598074 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Шишкін О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні