Справа № 296/9843/24
1-кс/296/3837/24
УХВАЛА
Іменем України
24 жовтня 2024 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні №12024060000000765 від 05.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокуроромвідділу Житомирськоїобласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що СУ ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024060000000765, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.10.2024 за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ст.336 КК України.
Встановлено, що відповідно до п. 1,2 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки та здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначенійчастиною другоюстатті 10 Закону України «Про освіту», а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.
Крім того, відповідно до вимог п. 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ №1487 від 30.12.2022, з метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування,підприємства,установи таорганізації здійснюють: перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного упункті 20цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред`являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов`язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів.
Так, чоловіки призовного віку (25-60 років), які згідно Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» підлягають мобілізації в особливий період, та з метою її уникнення без наявних на це законних підстав, звертаються до службових осіб закладів професійної (професійно-технічної) освіти на території Житомирської області з метою їх фіктивного влаштування на дуальну, денну форму навчання або працевлаштування на посади педагогічних працівників в заклади професійної (професійно-технічної) освіти, на не менш як на 0,75 ставки.
Керівники закладів професійної (професійно-технічної), не здійснюючи перевірку наявності військово-облікових документів зараховують їх на навчання або працевлаштовують вказаних громадян на посади педагогічних працівників, усвідомлюючи, що останні фактично не будуть проходити навчання або виконувати свої функціональні обов`язки однак отримуватимуть заробітну плату.
В подальшому, громадяни надають документи щодо проходження навчання або працевлаштування та оформлення банківської картки для отримання заробітної плати. Після оформлення навчання або працевлаштування, громадяни отримують від керівництва навчальних закладів документи, необхідні для передачі в територіальні центри комплектації та соціальної підтримки з метою отримання відстрочки від мобілізації.
До закладів професійно-технічної освіти зараховано ряд здобувачів освіти, які мають рівень освіти такий як молодший спеціаліст, бакалавр, магістр, однак проходять навчання за робітничими спеціальностями.
За наявною інформацією, зарахування на навчання в закладах професійно-технічної освіти є фіктивним: здобувачі освіти навчальний процес не відвідують, фактично до закладів освіти не з`являються заліки, екзамени на здають. Викладачі та інші службові особи, які здійснюють контроль за наявністю на заняттях здобувачів освіти, відмітки про відсутність не ставлять з метою не вжиття заходів щодо їх відрахування.
З метою забезпечення проведення повного, всебічного досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , місцезнаходження якогозареєстроване заадресою: АДРЕСА_1 ,а саме:до наказівпро зарахуванняздобувачів освітиденної тадуальної форминавчання за2023-2024роки,особових картокздобувачів освіти-чоловіківвіком 25-60років,які навчаютьсяза денноюабо дуальноюформою навчання, журналівтеоретичного тавиробничого навчання,протоколів поетапноїатестації,договорів зсуб`єктами господарюваннящодо проходженняпрактики,щоденників проходженняпрактики,журналів інструктажів,семестрових тарічних відомостейуспішності,доповідних (службових)записок службовихосіб закладівосвіти щодовідсутності нанавчанні здобувачівосвіти-чоловіків25-60років,рішень щодовідрахування такихздобувачів освіти,наказів проприйняття напосаду педагогічнихпрацівників взаклади професійної(професійно-технічної)освіти,на неменш якна 0,75ставки уперіод з22.02.2022по 14.10.2024,їх особовихсправ,документів,на підставіяких нараховуєтьсязаробітна плата,відомостей щодоотриманої завказаний періодзаробітної платита картковогорахунку,на якийвона зараховується,документів,які складались такими педагогічними працівниками, з можливістю вилучення належним чином завірених їх копій.
Вилучення (зняття) копій вказаних документів необхідне з метою встановлення фактів фіктивного зарахування на денну або дуальну форми навчання здобувачів освіти та працевлаштування на педагогічні посади з метою ухилення від мобілізації.
Вказані документи, до яких необхідно здійснити тимчасовий доступ, містять в собі фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Враховуючи той факт, що інформація,яка знаходятьсяу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), місцезнаходження якого зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , що відповідно до ст. 162 КПК України належить до охоронюваної законом таємниці, тому тимчасовий доступ до останньої здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі та без повідомлення посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, розгляд клопотання проводиться без повідомлення посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Фіксування розгляду клопотання за допомогою технічних засобів не здійснювалось на підставі частини 4 статті 107 КПК України.
Дослідивши подані документи та матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно п.5 ч.1 ст.132 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Разом з цим ч.3 ст.132 КПК України передбачено, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Слідчим суддя установив, що СУ ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024060000000765 від 05.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України, за фактом ухилення від мобілізації на особливий період та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Вирішуючи клопотанняпро наданнятимчасового доступудо документів,слідчий суддяураховує,що органомдосудового розслідування на підтвердження вимог клопотання долучено такі документи: 1) рапорт старшого слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_5 ; 2) рапорт старшого оперуповноваженого управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України ОСОБА_6 від02жовтня 2024року;3)рапорт старшогооперуповноваженого управліннястратегічних розслідуваньв Житомирськійобласті Департаментустратегічних розслідуваньНаціональної поліціїУкраїни ОСОБА_6 від 14 жовтня 2024 року.
Слідчий суддя зазначає, що рапорт не є доказом у розумінні положень глави 4 розділу І КПК України.
Таким чином, слідчим в клопотанні не надано доказів на підтвердження вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст. 336 КК України, що суперечить вимогам ч. 3 ст. 132 КПК України.
Враховуючи наведене, клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.п.1 ч.3 ст.132 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні №12024060000000765 від 05.10.2024, за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ст.336 КК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Лілія ПИЛИПЮК
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 30.10.2024 |
Номер документу | 122603872 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Пилипюк Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні