Справа № 296/9842/24
1-кс/296/3836/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2024 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Житомирі клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді Корольовського районного суду м.Житомира з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в обґрунтування якого зазначає, що слідчими СУ ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР за №12024060000000765 від 05.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України, за фактом ухилення від мобілізації на особливий період та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Так, чоловіки призовного віку (25-60 років), які згідно Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» підлягають мобілізації в особливий період, та з метою її уникнення без наявних на це законних підстав, звертаються до службових осіб закладів професійної (професійно-технічної) освіти на території Житомирської області з метою їх фіктивного влаштування на дуальну, денну форму навчання або працевлаштування на посади педагогічних працівників в заклади професійної (професійно-технічної) освіти, на не менш як на 0,75 ставки.
Керівники закладів професійної (професійно-технічної) не здійснюючи перевірку наявності військово-облікових документів зараховують їх на навчання або працевлаштовують вказаних громадян на посади педагогічних працівників, усвідомлюючи, що останні фактично не будуть проходити навчання або виконувати свої функціональні обов`язки однак отримуватимуть заробітну плату.
У подальшому громадяни надають документи щодо проходження навчання або працевлаштування та оформлення банківської картки для отримання заробітної плати. Після оформлення навчання або працевлаштування, громадяни отримують від керівництва навчальних закладів документи, необхідні для передачі в територіальні центри комплектації та соціальної підтримки з метою отримання відстрочки від мобілізації.
Також, до закладів професійно-технічної освіти зараховано ряд здобувачів освіти, які мають рівень освіти такий як молодший спеціаліст, бакалавр, магістр, однак проходять навчання за робітничими спеціальностями.
За наявною інформацією зарахування на навчання в закладах професійно-технічної освіти є фіктивним: здобувачі освіти навчальний процес не відвідують, фактично до закладі в освіти не з`являються заліки, екзамени на здають. Викладачі та інші службові особи, які здійснюють контроль за наявністю на заняттях здобувачів освіти, відмітки про відсутність не ставлять з метою не вжиття заходів щодо їх відрахування.
З метою забезпечення проведення повного, всебічного досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »(ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи викладене слідчий просить клопотання задовольнити.
Слідчий подав заяву про розгляд справи у його відсутності, вимоги клопотання підтримує та просить задовольнити.
Особа, у володінні якої знаходяться документи, не викликалась в порядку ч.2 ст.163 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до положень ч.ч.5, 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Оскільки наявні достатні підстави вважати, що зазначені у клопотанні документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому наявні достатні правові підстави для задоволення клопотання про тимчасовий доступ до документів.
Визначаючи персональний склад слідчої групи, слідчим якої надається тимчасовий доступ, слідчий суддя виходить із залученого до матеріалів клопотання витягу ЄРДР.
Керуючись ст.ст.160-164, 309 КПК України
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим групі слідчих у кримінальному провадженні, а саме ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »(ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до наказів про зарахування здобувачів освіти денної та дуальної форми навчання зарахованих у 2023-2024 роках, особових карток здобувачів освіти-чоловіків віком 25-60 років, які навчаються за денною або дуальною формою навчання, журналів теоретичного та виробничого навчання, протоколів поетапної атестації, договорів з суб`єктами господарювання щодо проходження практики, щоденників проходження практики, журналів інструктажів, семестрових та річних відомостей успішності, доповідних (службових) записок службових осіб закладів освіти щодо відсутності на навчанні здобувачів освіти-чоловіків 25-60 років, рішень щодо відрахування таких здобувачів освіти, наказів про прийняття на посаду педагогічних працівників в заклади професійної (професійно-технічної) освіти, на не менш як на 0,75 ставки у період з 22.02.2022 року по 14.10.2024 року, їх особових справ, документів, на підставі яких нараховується заробітна плата, відомостей щодо отриманої за вказаний період заробітної плати та карткового рахунку, на який вона зараховується, документів, які такими педагогічними працівниками складались, з можливістю вилучення належним чином завірених їх копій.
ДНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » як володілець документів зобов`язане надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі документів.
Згідно ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 30.10.2024 |
Номер документу | 122603889 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Анциборенко Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні