Ухвала
від 24.10.2024 по справі 693/1122/24
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 693/1122/24

провадження № 2/753/10318/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"24" жовтня 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Котенко Р. В., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2024 року ОСОБА_1 до Жашківського районного суду Черкаської області подана позовна заява до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав.

Ухвалою Жашківського районного суду Черкаської області від 04.09.2024 позовну заяву передано на розгляд за підсудністю до Дарницького районного суду м. Києва.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Дарницького районного суду м. Києва позовна заява надійшла в провадження судді Котенко Р. В.

Дослідивши матеріали позовної заяви, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1, 5 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

При цьому вимоги до копій письмових доказів, що подаються до суду, встановлені статтею 95 ЦПК України.

Так, відповідно до ч. 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

У позовній заяві позивач зазначає, що до позовної заяви додаються засвідчені належним чином копії доказів.

Проте, всупереч твердженням позивача та вимогам зазначених вище норм ЦПК України, всі копії письмових доказів, що долучені до позовної заяви, у т. ч. і до копії позовної заяви для відповідача та третіх осіб, не засвідчені позивачем належним чином.

Окрім того, пунктом 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України встановлено, що позовна заява повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.

Як вбачається з позовної заяви, позивач зазначила лише про те, що вона не зареєстрована в системі «Електронний суд» та не надала відомості про наявність або відсутність електронного кабінету відповідача та інших учасників справи.

Згідно із ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Отже, позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати позивачу усунути відповідні недоліки позову шляхом: надання належно засвідчених позивачем письмових доказів, долучених до позовної заяви для суду та долучених до копії позовної заяви для інших учасників справи шляхом підтвердження відповідності копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення; надання суду відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету відповідача та інших учасників справи.

Керуючись ст.ст. 95, 175-177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Р. В. Котенко

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.10.2024
Оприлюднено30.10.2024
Номер документу122607278
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —693/1122/24

Ухвала від 30.12.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котенко Р. В.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котенко Р. В.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Защитинська Т. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні