Ухвала
від 28.10.2024 по справі 756/13374/24
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 756/13374/24

Провадження № 1-кс/756/2383/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2024 року м. Київ

Слідчий суддя Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 січня 2024 року за № 12024100050000009,

В С Т А Н О В И В :

До Оболонського районного суду м. Києва надійшло зазначене клопотання, у якому слідчий просив надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та містять відомості щодо телефонних з`єднань за номерами мобільних телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .

Клопотання обґрунтоване тим, що СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 січня 2024 року за № 12024100050000009, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

За твердженням слідчого, в органу досудового розслідування виникла необхідність у дослідженні фактів контактування осіб, які можуть бути причетні до обставин, які розслідуються у межах кримінального провадження.

Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не прибув, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі.

Володілець речей і документів у судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Згідно з ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення його дієвості (п. 5 ч. 2 ст. 131, ч. 1 ст. 132 КПК України), та полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (ч. 1 ст. 159 КПК України).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду (ч. 2 ст. 159 КПК України).

Враховуючи загальні для всіх заходів забезпечення правила їх застосування (ч. 3 ст. 132 КПК України), а також специфічні саме для цього заходу забезпечення підстави (ч. 5, 6 ст. 163 КПК України), сторона, яка подає клопотання, має довести наступні обставини:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням;

4) ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) вони самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

6) при цьому вони не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю або, у протилежному випадку:

- є можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах;

- неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Також слідчий суддя має врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні (ч. 5 ст. 132 КПК України).

Слідчий зазначив, що під час здійснення моніторингу онлайн-платформи електронної системи публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_4 » встановлено наявність факту ймовірного привласнення грошових коштів під час закупівлі лакофарбової продукції та іншого супутнього приладдя для малярних робіт для закладів освіти Оболонського району м. Києва, за завищеними цінами.

Так, 28.08.2023 між ІНФОРМАЦІЯ_5 в особі начальника управління ОСОБА_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в особі директора ОСОБА_5 укладено договір № 126-Т від 28.08.2023 на закупівлю лакофарбової продукції та іншого супутнього приладдя для малярних робіт на загальну суму 944 283 грн.

Відповідно до додатку № 1 до договору № 126-Т від 28.08.2023 «Специфікація» серед вказаних товарів наявна фарба (емаль алкідна) ПФ-115П глянсова біла, 2,8 кг, ТМ «Delfi», в кількості 828 банок, вартість за 1 банку 437,7 грн, з урахуванням ПДВ, в той час як середня вартість аналогічної фарби складає 354 гривень. Аналогічним чином виявлено факти закупівлі за завищеною ціною таких товарів як:

- фарба (емаль алкідна) ПФ-115П зелена, 2,8 кг, ТМ «Delfi», в кількості 120 банок;

- фарба (емаль алкідна) ПФ-115П салатова, 2,8 кг, ТМ «Delfi», в кількості 10 банок;

- фарба (емаль алкідна) ПФ-115П синя, 2,8 кг, ТМ «Delfi», в кількості 81 банка;

- фарба (емаль алкідна) ПФ-115П світло-сіра, 2,8 кг, ТМ «Delfi», в кількості 32 банки;

- фарба (емаль алкідна) ПФ-115П сіра, 2,8 кг, ТМ «Delfi», в кількості 72 банки;

- фарба (емаль алкідна) ПФ-115П помаранчева, 2,8 кг, ТМ «Delfi», в кількості 5 банок;

- фарба (емаль алкідна) ПФ-115П жовта, 2,8 кг, ТМ «Delfi», в кількості 187 банки;

- фарба (емаль алкідна) ПФ-115П червона, 2,8 кг, ТМ «Delfi», в кількості 101 банка;

- фарба (емаль алкідна) ПФ-115П червоно-коричнева, 2,8 кг, ТМ «Delfi», в кількості 202 банки;

- фарба (емаль алкідна) ПФ-115П коричнева, 2,8 кг, ТМ «Delfi», в кількості 128 банок.

Наведені у клопотанні обставини корелюють обставинам, зазначеним у витязі з ЄРДР, підтверджені наданими слідчим матеріалами у мірі, достатній для вирішення питань, пов`язаних з розглядом клопотання, зокрема, договором № 126-Т від 28 серпня 2023 року та специфікацією до нього, відомостями про електронну закупівлю системи публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_4 », протоколом огляду інтернет-ресурсів щодо середніх цін за згаданий товар, відомостями іншого суб`єкта господарювання щодо ринкових цін на фарбу тощо.

У своїй сукупності наведені відомості та надані на їх підтвердження матеріали дають вагомі підстави для висновку про обґрунтованість підозри щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Водночас, слід наголосити, що в межах оцінки питань, обумовлених розглядом клопотання, слідчий суддя не вирішує питання про наявність усіх елементів складу злочину, винуватість чи невинуватість осіб у його вчиненні.

За твердженням слідчого, до обставин, які розслідуються у межах кримінального провадження можуть бути причетні особи ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_6 (т. НОМЕР_1 ), фахівець з публічних закупівель ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_7 (т. НОМЕР_2 ), директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОСОБА_5 (т. НОМЕР_3 ), які безпосередньо опікувалися укладенням зазначеного договору.

Враховуючи обставини кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи слідчого про наявність в органу досудового розслідування потреби в одержанні зазначених речей і документів з метою встановлення обставин, які мають значення для кримінального провадження, зокрема, з метою перевірки на предмет готування до кримінального правопорушення та подальшого його вчинення, контактування осіб, які могли бути причетні до вчинення кримінального правопорушення.

Належність згаданих номерів телефонів зазначеним особам підтверджується протоколами їх допитів в якості свідків.

Отже, може бути досягнута мета цього заходу забезпечення - досягнення дієвості кримінального провадження та виконання його завдань, передбачених ст. 2 КПК України, а тому потреби досудового розслідування виправдовують надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів.

У розумінні п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо становить охоронювану законом таємницю, а тому доступ до неї має відбуватися згідно з приписами ч. 6 ст. 163 КПК України, які передбачають з`ясування можливості використання цих відомостей як доказів та неможливість іншими шляхами довести ці обставини.

Враховуючи, що зазначена у клопотанні інформація може містити фактичні дані, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд може встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, вона відповідає визначенню доказів, передбаченому ч. 1 ст. 84 КПК України. Також документи та матеріальні носії, які містять цю інформацію, у тому числі в електронному вигляді, відповідають критеріям процесуальних джерел доказів (ст. 99 КПК України), а отже, відомості, які містяться в них, можуть бути використані як докази.

Відповідно до ст. 121 Закону України «Про електронні комунікації» доступ до інформації про споживача, факти надання електронних комунікаційних послуг, у тому числі до даних, що обробляються з метою передачі такої інформації в електронних комунікаційних мережах, здійснюється виключно на підставі рішення прокурора, суду, слідчого судді у випадках та порядку, передбачених законом. Викладене свідчить про відсутність інших шляхів одержання цих речей і документів.

Відповідно до ст. 113 Закону України «Про електронні комунікації» та Порядку надання послуг перенесення номерів, затвердженому постановою ІНФОРМАЦІЯ_9 , від 10.04.2024 № 181, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 травня 2024 р. за №777/42122, введено послугу, щодо перенесення номера для мобільного зв`язку від одного оператора мобільного зв`язку до іншого та надається кінцевому користувачу (абоненту) зі збереженням його номера включно з кодом, отже зазначена інформація може перебувати у різних операторів мобільного зв`язку.

Відповідно до ч. 8 ст. 105 Закону України «Про електронні комунікації», п. 39 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 295 від 11 квітня 2012 року (надалі - Правила), оператор зобов`язаний вести облік обсягу послуг, зберігати записи про надані послуги, отже у його володінні може перебувати зазначена у клопотанні інформація.

Обставини кримінального правопорушення переконують слідчого суддю в тому, що потреби досудового розслідування в отриманні зазначених речей і документів виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, зокрема, можливе розкриття конфіденційної інформації щодо осіб.

Запропонований слідчим спосіб тимчасового доступу узгоджується з положеннями ч. 1 ст. 159 КПК України, відповідно до яких доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Період, за який слідчий просив надати доступ до інформації (з 01 липня 2023 року по теперішній час), релевантний обставинам кримінального правопорушення та обумовлений необхідністю з`ясування обставин, які як передували укладенню договору, так і стосувалися його подальшого виконання, тобто є обґрунтованим.

За таких обставин клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 372, 376 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В :

1. Клопотання - задовольнити.

2. Надати слідчим слідчого відділу Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 ; та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , та містять інформацію щодо номерів телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , а саме:

- щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, і інформацію про GPRS-трафік, інформацію про номери ІМЕІ та IMSI з прив`язкою до місцевості із зазначенням адреси встановлення базової станції (ретрансляційної антени) та азимуту, а також інформації щодо з`єднань нульової тривалості розмов («0» нульові з`єднання), які знаходились в зоні дії вищевказаних базових станцій (ретрансляційних антен) за період часу з 01 липня 2023 року по 23 жовтня 2024 року.

3. Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають речі і документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

4. Строк дії ухвали - до 28 грудня 2024 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.10.2024
Оприлюднено30.10.2024
Номер документу122607546
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —756/13374/24

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Оболонський районний суд міста Києва

Пукало А. В.

Ухвала від 28.10.2024

Кримінальне

Оболонський районний суд міста Києва

Пукало А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні