Справа № 589/1858/24
Провадження № 2-о/589/107/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2024 року м.Шостка
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого судді Прачук О. В.,
з участю секретаря судового засідання Степаненко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шостка цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Шосткинська міська рада Сумської області
- про встановлення факту родинних відносин,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду із вказаною заявою, мотивуючи її тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його матір ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина на належне їй майно. Однак, реалізувати своє право на спадкування заявник позбавлений можливості, внаслідок розбіжностей в написанні прізвищ: у матері прізвище - « ОСОБА_3 », у заявника - « ОСОБА_4 ». Зважаючи на вказане, ОСОБА_1 просить встановити факт, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , доводилась йому матір`ю.
В судове засідання заявник не з`явився, надав до суду заяву, в якій просить розглядати справу без його участі, заяву підтримує в повному обсязі.
Представник Шосткинської міської ради в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, не заперечує щодо задоволення заяви.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного:
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, судом розглядаються справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Відповідно до п.7 постанови Пленуму ВСУ «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 р. 7 суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника.
Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Шостка Сумської області. (а.с.7)
Після її смерті відкрилась спадщина на належне їй за життя майно.
Заявник стверджує, що він є спадкоємцем останньої за законом, однак, позбавлений можливості оформити свої спадкові права через неможливість підтвердити свою спорідненість зі спадкодавцем, що зумовлено невідповідністю написання родового прізвища у документах.
З копії паспорту громадянина України вбачається, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Шостка, Сумської області, при цьому в паспорті прізвище заявника на російській мові зазначене як « ОСОБА_3 ». (а.с. 4)
Так, відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 02.11.1957 (а.с. 6) ІНФОРМАЦІЯ_2 народився « ОСОБА_5 » (на рос., мовою оригіналу) - заявник, матір`ю якого вказана « ОСОБА_6 » (на рос., мовою оригіналу), а батьком « ОСОБА_7 » (на рос., мовою оригіналу).
Слід зазначити, що в свідоцтві про народження заявника його прізвище та прізвище його матері російською мовою мають однакове написання. Разом з тим, як вбачається з наявних в матеріалах справи документів (копія паспорта заявника, картки платників податків) прізвище заявника українською мовою зазначено як « ОСОБА_4 » (а.с.4-5). При цьому, прізвище ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 у всіх документах українською мовою значиться як « ОСОБА_3 ».
З наданої довідки № 2198 від 23.04.2024, виданої ЦНАП у місті Шостка, вбачається, що ОСОБА_2 з 11.10.1961 і по день смерті була зареєстрована та проживала за адресою: АДРЕСА_1 . ( а.с. 8)
Згідно копії паспорта заявника, останній зареєстрований за цією ж адресою. (а.с.5)
Приведений аналіз наявних у матеріалах справи документів в сукупності дозволяє суду дійти висновку, що заявником доведено належними, допустимими та достатніми доказами, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , доводилася заявнику матір`ю. Будь-яких сумнівів з цього приводу у суду немає, а розбіжності у написанні їх родового прізвища виникли внаслідок невірного перекладу та недбалості осіб, відповідальних за заповнення і видачу документів.
Встановлення даного факту необхідно заявнику для реалізації своїх прав на спадщину.
Зважаючи на вказане, наявні всі підстави для задоволення заяви.
Керуючись ст. 4, 264, 265, 273, 315, 319, 354 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву - задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Шостка Сумської області, за життя доводилась матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН: НОМЕР_2 .
Рішення може бути оскаржене до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області О.В.Прачук
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 30.10.2024 |
Номер документу | 122615090 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Прачук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні