Ухвала
від 28.10.2024 по справі 275/1185/24
БРУСИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 275/1185/24

2/275/403/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2024 року с-ще Брусилів

Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Миколайчук П.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Сузір`я» про виділення частки у майні та відшкодування доходів отриманих від користування майном,

ВСТАНОВИВ:

25.10.2024 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Сузір`я» власником якого є ОСОБА_2 , про виділення частки у майні, у якій позивач просить суд ухвалити рішення, яким зобов`язати ПП «Сузір`я» в особі ОСОБА_2 як кінцевого правонаступника КСП «Жовтень» виділити внатурі або в грошовому еквіваленті майновий пай з пайового фонду КСП «Жовтень» на яке позивачка має право власності та відшкодувати на користь позивачки всі доходи, що були отримані ПП «Сузір`я» в особі ОСОБА_2 від користування майном, що належить позивачці з 19.12.2002 до часу розгляду справи.

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ЦПК України, приходжу до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Подання позову має відбуватись з дотриманням певних умов, а тому порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України.

Відповідно до ч.2 ст.175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Всупереч вимог ч. 2 ст. 175 ЦПК України, заява, що подана до суду від імені ОСОБА_1 є ксерокопією позовної заяви, оригіналу позову до суду не надано.

Підпис - це графічне накреслення, що позначає виконавця підпису та наноситься ним з метою посвідчення. Як почерковий об`єкт підпис має характерні риси. Зокрема, це посвідчувальний знак обов`язково певної особи; виконується нею власноруч у вигляді графічного креслення; наноситься на документ з метою посвідчення різних фактів та подій.

Копія документа - документ, що містить точне знакове відтворення змісту чи документної інформації іншого документа і в окремих випадках - деяких його зовнішніх ознак. Копія підпису від власноручного підпису відрізняється тим, що відсутня можливість стверджувати, що документ містить дійсну волю особи, чий підпис відтворено.

Частиною 3 статті 207 ЦК України передбачено, що використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронного підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів.

Приймаючи до уваги те, що використання ксерокопії підпису при підписанні позовної заяви при зверненні до суду не передбачено чинним законодавством, а випадок його застосування за письмовою згодою сторін у даному випадку не застосовується, а також враховуючи те, що копію графічного зображення підпису особи, суд не може вважати підписом позивача у поданій до суду позовній заяві відтворений за допомогою ксерокопії, таким, що підтверджує факт підписання у належний спосіб позовної заяви.

Звернення до суду передбачає, зокрема, надання суду належних доказів дійсної волі учасника справи. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого волевиявлення. Сторони повинні демонструвати повагу до суду, доводячи наявність волі на звернення до суду. Позовна заява, яка подана у ксерокопії, в розумінні ЦПК України, є такою, що не підписана особою, яка її подає, оскільки не виражає особисту волю особи, яка здійснила такий підпис, про намір захисту порушених прав, що є підставою для повернення позову.

Надіслані на адресу суду процесуальні документи, які підписані з використанням факсиміле, не можуть вважатися, що підписані відповідним заявником (ухвала Верховного Суду від 05.06.2018 у справі №826/811/17).

За аналогією це правило поширюється, якщо позовна заява містить ксерокопію (скан-копію) підпису позивача.

Враховуючи, що до суду подано ксерокопію позову, долучені примірники позову також є ксерокопією, позовна заява не приймається до розгляду та повертається позивачу.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини у справі «Мельник проти України» право на доступ до суду не є абсолютним, воно може бути обмеженим, особливо щодо умов прийнятності скарги. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями.

Відповідно до п.1 ч.4 ст. 185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано тощо.

Суд звертає увагу заявника, що недотримання обов`язкових вимог до змісту позовної заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.

Одночасно, суд зазначає, що повернення судом позову з огляду на підписання її особою та можливість повторного звернення до суду, якщо відпадуть обставини, що стали підставою для її повернення, не є обмеженням доступу до суду (зокрема, що гарантовано пунктом 8 частини другоїстатті 129 Конституції України), та забезпечує практичну можливість реалізації права особи на суд.

За таких обставин, позовна заява підлягає поверненню.

Згідно ч. 7 ст.185 ЦПК Україниповернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

16.10.2024 позивачем ОСОБА_1 у вказаній справі було сплачено судовий збір в розмірі 1211, 20 грн., на рахунок UA448999980313101206000006719, отримувач ГУК уЖит.обл/ТГсмт.Брус/22030101,код отримувача 37976485, банк отримувача Казначейство України, що вбачається з фіксального чеку Укрпошти платіж № 1397711325 від 16.10.2024.

Частиною 2 ст.133 ЦПК Українивстановлено, що розмірсудового збору,порядок його сплати,поверненняі звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст.7ЗаконуУкраїни«Про судовийзбір»сплачена сумасудового зборуповертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разіповерненнязаяви або скарги.

Враховуючи викладене, у зв`язку з поверненням заяви судовий збір підлягає поверненню позивачу.

Відповідно до ч.3 ст.7 Закону України «Про судовий збір», повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

Керуючись ст.8,10,175,185,294,353 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Сузір`я» про виділення частки у майні та відшкодування доходів отриманих від користування майном, повернути позивачу.

Повернути ОСОБА_1 здержавного бюджетуУкраїни судовийзбір,який бувсплачений усправі №275/1185/24в сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок згідно з фіксальним чеком Укрпошти платіж № 1397711325 від 16.10.2024.

Копію позову залишити в суді (ч. 6ст. 185 ЦПК України).

Копію ухвали про повернення позову невідкладно надіслати особі, яка подала заяву.

Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 7статті 186 ЦПК Україниповернення заяви не позбавляє права повторного звернення із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала складена та підписана 28.10.2024.

Суддя П. В. Миколайчук

СудБрусилівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення28.10.2024
Оприлюднено30.10.2024
Номер документу122618589
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —275/1185/24

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Миколайчук П. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні