ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/18932/23
провадження № 2/753/2290/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" жовтня 2024 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Осіпенко Л.М., розглянувши у письмовому провадженні питання про виправлення описки в ухвалі Дарницького районного суду міста Києва у цивільній справі №753/18932/23 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Навіа інвест» про захист прав споживачів та повернення безпідставно набутого майна, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ТОВ «Навіа інвест» про захист прав споживачів та повернення безпідставно набутого майна.
Ухвалою суду від 12.01.2024 року у справі №753/18932/23 відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін, призначено судове засідання.
При виготовленні тексту вищезазначеної ухвали судом допущено описку, а саме в резолютивній частині ухвали помилково зазначено «Прийняти до розгляду і відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Контрамарка Україна» про захист прав споживачів.», тим самим невірно зазначено учасників справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановлюється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень (ч. 2 ст. 269 ЦПК України).
Таким чином, законодавець визначив дискреційне повноваження суду щодо повідомлення учасників справи при розгляді питання про внесення виправлень у рішенні суду виключно у разі внесення виправлень за заявою учасників справи.
Відповідно до п.19 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судове рішення у цивільній справі» від 18.12.2009 N 14, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Крім того, виходячи з позиції Верховного Суду України (ухвала Верховного Суду України у справі № 6-788цс16 від 22 лютого 2017 року), суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився. Диспозиція вищевказаної правової норми не дозволяє під виглядом виправлення недоліків судового рішення вносити будь-які зміни до його змісту, зокрема змінювати висновки та мотиви судового рішення.
Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
Арифметична помилка - це помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки.
Враховуючи викладене, суддя вважає за необхідне у абзаці 1 в резолютивній частині ухвали Дарницького районного суду міста Києвавід 12.01.2024 року у справі №753/18932/23 виправити описку та замінити невірно вказане «Прийняти до розгляду і відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Контрамарка Україна» про захист прав споживачів» на вірне «Прийняти до розгляду і відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Навіа інвест» про захист прав споживачів та повернення безпідставно набутого майна».
Керуючись ст.ст.260, 261, 269 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Виправити описку в у абзаці 1 в резолютивній частині ухвали Дарницького районного суду міста Києва від 12.01.2024 року у цивільній справі № 753/18932/23 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Навіа інвест» про захист прав споживачів та повернення безпідставно набутого майна та викласти його у наступній редакції:
«Прийняти до розгляду і відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Навіа інвест» про захист прав споживачів та повернення безпідставно набутого майна».
Ухвалу про внесення виправлень надіслати всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її підписання, має право на поновлення строку на оскарження, якщо скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з моменту її вручення.
Суддя: Л.М. Осіпенко
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2024 |
Оприлюднено | 30.10.2024 |
Номер документу | 122621689 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Осіпенко Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні