ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
28 жовтня 2024 року № 903/895/24 Суддя Господарського суду Волинської області Вороняк А. С., розглянувши матеріали
за заявою ОСОБА_1
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність,
в с т а н о в и в:
23 жовтня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до господарського суду із заявою від 22.10.2024 про відкриття провадження у справі про його неплатоспроможність.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.10.2024 розгляд заяви було розподілено судді Вороняку А. С..
Заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з огляду на таке.
Згідно з положеннями ст. 2 КУзПБ, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ст. 113 КУзПБ, провадження у справах про неплатоспроможність боржника фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою (Книга Четверта. Відновлення платоспроможності фізичної особи).
Частиною 3 статті 37 КУзПБ встановлено, що господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених ст. 174 ГПК України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Згідно з нормами ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд зазначає, що в даному випадку заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність подано ОСОБА_1 без додержання положень ст. 116 КУзПБ.
Пунктом 12 ч.3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень.
Згідно з абз.3 ч.2 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п`ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Боржник надав копію договору про оплату праці, винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого Белінської Н.О. від 23.09.2024.
Абз.7 п.16 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу установлено, зокрема, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування стосовно боржника справу про неплатоспроможність може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про неплатоспроможність додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про неплатоспроможність до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом.
За таких обставин, законодавцем надано особі право під час звернення до суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність подати: або докази авансування заявником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією у встановленому розмірі; або угоду, укладену між заявником та обраним ним арбітражним керуючим.
При цьому, суд зазначає, що відповідна угода повинна бути укладена у порядку визначеному Цивільним кодексом України із дотриманням умов, визначених Кодексом.
Судом встановлено, що договір підписано власноручним підписом та скріплено печаткою арбітражного керуючого Белінської Н.О., однак доказів підписання такого договору боржником (власноручно, або за допомогою електронного підпису) не надано.
Суд звертає увагу, що направлення додатків через підсистему «Електронний суд» (зокрема копії договору) з накладенням електронного підпису не може вважатися належним підписанням оригіналу письмового документа, копія якого подається суду.
У заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність заявник зазначає, що він здійснив оплату за укладеним договором з арбітражним керуючим у розмірі 4452,00 грн, що підтверджується квитанцією № 2.70729019.1 від 17.10.2024.
До матеріалів справи надано квитанцію на суму 4452,00 грн, хоча п.3.3 договору про оплату праці, винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого Белінської Н.О. від 23.09.2024 передбачено, що ОСОБА_1 вносить(перераховує) оплату рівними частинами протягом 10 місяців у сумі 4542 грн(різниця 90 грн) щомісячно на депозитний рахунок суду в якому відкрито провадження у справі про неплатоспроможність.
Отже, з огляду на те, що договір з арбітражним керуючим не підписаний належним чином, квитанція на суму 4452,00 грн не може бути прийнята як належний доказ авансування основної грошової винагороду арбітражному керуючому.
Матеріали заяви також не містять доказів авансування основної грошової винагороди арбітражного керуючого, що станом на 2024 рік становить 45420,00 грн.
Таким чином, заява боржника про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність подана без дотримання вимог Кодексу України з процедур банкрутства та ГПК України.
При цьому суд зазначає, що відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 30, 37, 115, 116 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
у х в а л и в:
1. Заяву ОСОБА_1 від 22.10.2024 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишити без руху.
2. ОСОБА_1 впродовж 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути встановлені при поданні заяви недоліки та надати суду: докази авансування на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області (рахунок UA568201720355289002000004974, код ЄДРПОУ 03499885, ДКСУ у м. Києві) винагороди керуючому реструктуризацією у розмірі 45420,00 грн або копію угоди з обраним арбітражним керуючим Белінською Н. О., яка повинна бути укладена у порядку визначеному Цивільним кодексом України із дотриманням умов, визначених Кодексом.
Роз`яснити заявнику, що у разі якщо він усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 ГПК України.
Якщо заявник не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Ухвалу підписано 28.10.2024.
Суддя А. С. Вороняк
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122636551 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Вороняк Андрій Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні