Ухвала
від 29.10.2024 по справі 910/13025/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Київ

29.10.2024Справа № 910/13025/24

Суддя Господарського суду міста Києва Котков О.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд Полтава» (03194, м. Київ, б. Кольцова, 14-Д, оф. 610) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бренд Лізинг» (03035, м. Київ, вул. Сурікова, 3, оф. 19) про визнання права власності,

ВСТАНОВИВ:

22 жовтня 2024 року до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд Полтава» (позивач) надійшла позовна заява б/н від 22.10.2024 року до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бренд Лізинг» (відповідач) про визнання за позивачем права власності на вантажний автомобіль марки RENAULT моделі KANGOO номер кузова (шасі, рами) НОМЕР_1 , 2015 року випуску, білого кольору, державний номерний знак НОМЕР_2 за договором фінансового лізингу ФЛТ № 004 від 21.09.2017 року.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором фінансового лізингу ФЛТ № 004 від 21.09.2017 року.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що вказана позовна заява і додані до неї документи підлягають поверненню, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до частини першої статті 56 Господарського процесуального кодексу України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Частиною першою статті 58 Господарського процесуального кодексу України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. А приписами частини четвертої статті 60 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються, зокрема, ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Згідно з частиною першою статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Звернення до суду адвоката передбачає надання до суду належних доказів дійсної волі особи, що є учасником справи, на уповноваження іншої особи на право надання правничої допомоги. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії (докази подаються в оригіналі або у формі копії, якісно оформленої особою, що є учасником справи, із зазначенням назви судового органу, у якому надається правова допомога), а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень представника, делегованих йому особою, що реалізує право на справедливий суд. Представник повинен демонструвати повагу до суду, підтверджуючи наявність повноважень на представництво, а також не позбавляти довірителя права знати про дії представника.

Вказане узгоджується з правовими висновками, викладеними у постанові Великої Палати Верховного Суду від 03.07.2019 року у справі № 9901/939/18.

Відповідно до частини другої статті 26 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 року № 41 (далі - Положення № 41), ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.

Змістом пункту 11 Положення № 41 встановлено, що ордер, встановленої цим Положенням форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.

Перелік реквізитів, які має містити ордер визначені у пункті 12 Положення № 41 відповідно до якого ордер містить підпис адвоката (власноручний або електронний) який надає правничу допомогу, якщо ордер, виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі «Адвокат») (п. 12.11.).

Як вбачається з матеріалів сформованої в системі «Електронний суд» позовної заяви, на підтвердження повноважень на подання і підписання позовної заяви від ТОВ «Трейд Полтава», адвокатом Пашковським Дмитром Володимировичем додано ордер серії АА № 1487151 від 20.09.2024 року, який адвокатом Пашковським Дмитром Володимировичем (у графі «Адвокат») не підписаний та не сформований в системі "Електронний суд", а завантажений як додаток до позовної заяви у вигляді файлу "pdf".

Зі змісту ордера, як документа на підтвердження повноважень представника ТОВ «Трейд Полтава», вбачається, що він не містить всі обов`язкові реквізити, передбачені змістом пункту 12 Положення, зокрема пунктом 12.11. (ордер не містить підпису адвоката (власноручного або електронноого).

Отже, суд дійшов висновку, що відсутність у цьому ордері обов`язкових реквізитів, свідчить про процесуальну дефектність відповідного документа, яка виключає у такій ситуації можливість посилання на ордер як на документ, що належно посвідчує повноваження адвоката Пашковського Дмитра Володимировича на представництво інтересів ТОВ «Трейд Полтава».

Суд звертає увагу на те, що скріплення електронним цифровим підписом скан-копії ордеру про надання правничої (правової) допомоги не свідчить про проставлення підпису адвоката на ордері, а також подання позовної заяви із застосуванням системи "Електронний суд" із доданням до останньої скан-копії ордеру не підтверджує дотримання форми документа, що підтверджує його право на здійснення представництва інтересів особи, зокрема на підписання позовної заяви, як того вимагають норми Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та Положення № 41.

Таким чином, позовна заява не містить документу, який підтверджує повноваження адвоката Пашковського Дмитра Володимировича на представництво інтересів ТОВ «Трейд Полтава».

Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

За таких обставин, суду не доведено, що подану до господарського суду позовну заяву підписано особою, яка має право її підписувати від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд Полтава», що, в свою чергу, є підставою для повернення позовної заяви і доданих до неї документів відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі викладеного та керуючись п. 2 ч. 5 ст. 174, ст. 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву б/н від 22.10.2024 року та додані до неї документи повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Трейд Полтава».

2. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Трейд Полтава», що згідно ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Дата підписання: 29 жовтня 2024 року.

Ухвала підлягає оскарженню в порядку передбаченому ст. 255 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.В. Котков

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122637030
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань лізингу

Судовий реєстр по справі —910/13025/24

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні