Справа № 450/5022/24 Провадження № 2-о/450/274/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
28 жовтня 2024 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Добош Н.Б. перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи орган опіки та піклування Львівської районної державної адміністрації, Служби у справах дітей Саф`янівської сільської ради Ізмаїлівського району Одеської області, Ізмаїльського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Ізмаїльському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про усиновлення,-
в с т а н о в и в :
на адресу Пустомитівського районного суду Львівської області надійшли матеріали заяви в порядку окремого провадження ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи орган опіки та піклування Львівської районної державної адміністрації, Служби у справах дітей Саф`янівської сільської ради Ізмаїлівського району Одеської області, Ізмаїльського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Ізмаїльському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про усиновлення.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 311 ЦПК України, заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.
Відповідно до ч. 3 ст. 312 ЦПК України, до висновку органу опіки та піклування мають бути додані: 1) акт обстеження умов життя заявника, складений за місцем його проживання; 2) свідоцтво про народження дитини; 3) медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток; 4) у випадках, встановлених законом, згода батьків, опікуна, піклувальника дитини, закладу охорони здоров`я або навчального закладу, а також самої дитини на усиновлення.
Однак заявниками, до матеріалів заяви не долучено медичного висновку про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток, а саме стовно дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Частиною 4 статті 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст.7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2024 році з 01 січня встановлений у розмірі 3028 гривень 00 копійок.
Частинами 3, 7 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
З заяви вбачається, що вимоги заявлені двома заявниками, тобто судовий збір сплачується кожним заявником окремим документом за ставками визначеними Законом України «Про судовий збір» за подання до суду заяви окремого провадження, а саме заявниками підлягає до сплати судовий збір в загальній сумі 1211 гривень 20 копійок, тобто кожним по 605,60 грн.
До заяви заявниками надано квитанцію на підтвердження сплати судового збору в загальній сумі 605 гривень 60 копійок, тобто не в повному розмірі.
За наслідком чого, заявникам необхідно надати до суду доказ на підтвердження доплати судового збору за пред`явленою заявою, а саме в сумі 605,60 грн.
Відповідно до ч. 2, 4 і 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Заявниками до матеріалів заяви долучено копію рішення Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 29.09.2022 року, однак таке є неналежної якості, оскільки на такому відсутня відмітка про набрання таким законної сили.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З врахуванням викладеного, заяву слід залишити без руху та зобов`язати заявників усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду протягом десяти днів з дня отримання ухвали шляхом : надання медичного висновку про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток, а саме стовно дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та долученням належної копії рішення Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 29.09.2022 року та надання доказів на підтвердження доплати судового збору за пред`явленою заявою, а саме в сумі 605,60 грн.
У випадку неусунення недоліків заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи орган опіки та піклування Львівської районної державної адміністрації, Служби у справах дітей Саф`янівської сільської ради Ізмаїлівського району Одеської області, Ізмаїльського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Ізмаїльському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про усиновлення,- залишити без руху.
Надати заявнику десятиденний строк, який обчислюється з дня отримання даної ухвали, для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк, заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи орган опіки та піклування Львівської районної державної адміністрації, Служби у справах дітей Саф`янівської сільської ради Ізмаїлівського району Одеської області, Ізмаїльського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Ізмаїльському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про усиновлення,- вважати неподаною та повернути заявникам з усіма доданими до неї документами.
Ухвала остаточна та окремому оскарженню не підлягає.
СуддяН. Б. Добош
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122639934 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Добош Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні