УХВАЛА
про повернення позовної заяви
м. Вінниця
28 жовтня 2024 р. Справа № 120/13092/24
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Яремчук Костянтин Олександрович, розглянувши матеріали позовної заяви приватного підприємства "Губницький завод будівельних матеріалів" до Державної служби геології та надр України про визнання протиправним та нечинним наказу
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду через підсистему "Електронний суд" надійшла позовна заява приватного підприємства "Губницький завод будівельних матеріалів" до Державної служби геології та надр України про визнання протиправним та нечинним наказу.
Ухвалою суду від 07 жовтня 2024 року позовну заяву залишено без руху з підстав пропуску строку звернення до адміністративного суду та запропоновано позивачеві усунути такий недолік позовної заяви у десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
08 жовтня 2024 року о 17 год. 32 хв. електронний примірник ухвали суду про залишення позовної заяви без руху доставлено до електронного кабінету приватного підприємства "Губницький завод будівельних матеріалів", а також до електронного кабінету представника позивача Зубчук Оксани Русланівни, що підтверджується складеними довідками про доставку електронних листів від 09 жовтня 2024 року та від 08 жовтня 2024 року відповідно.
Проте у встановлений судом строк ані позивач, ані його представниця не усунули недоліки позовної заяви, визначені в ухвалі від 07 жовтня 2024 року.
За приписами статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їх офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Відповідно до частини 11 статті 251 КАС України, якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами.
При цьому днем вручення судового рішення є зокрема й день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи (пункт 2 частини 6 статті 251 КАС України).
Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення (абзац 2 пункту 5 частини 6 статті 251 КАС України).
Таким чином, у зв`язку з наявністю у приватного підприємства "Губницький завод будівельних матеріалів" та у його представника (адвоката) ОСОБА_1 електронних кабінетів в підсистемі "Електронний суд", тому ухвала про залишення позовної заяви без руху від 07 жовтня 2024 року надсилалася в електронній формі та вважається врученою 09 жовтня 2024 року (наступний робочий день за днем відправлення повідомлення), оскільки доставлена до електронного кабінету позивача та його представниці після 17 години 08 жовтня 2024 року.
Відтак позивач та його представниця, отримавши електронну копію згадуваної вище ухвали суду від 07 жовтня 2024 року, повинні були усунути виявлені судом недоліки позовної заяви в десятиденний строк.
Проте у запропонований судом строк ані позивач, ані його представниця не усунули недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху визначені пунктом 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з яким якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, вона повертається позивачеві.
Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків (частина 5 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України).
З наведених обставин наявні підстави для повернення позовної заяви особі, що її подала.
Відповідно до частини 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 169, 248, 251 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву приватного підприємства "Губницький завод будівельних матеріалів" до Державної служби геології та надр України про визнання протиправним та нечинним наказу разом з доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Яремчук Костянтин Олександрович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122648141 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них дозвільної системи, нагляду (контролю), реалізації держ-ї регуляторної політики у сфері госп-ї д-ті; ліцензування видів господарської д-ті; розроблення і застосування національних стандар., технічних регламентів та процедур оцінки відповідності |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Яремчук Костянтин Олександрович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Яремчук Костянтин Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні