Ухвала
від 29.10.2024 по справі 545/4706/24
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/4706/24

Провадження № 2-о/545/197/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про залишення заяви без руху

29 жовтня 2024 рокум. Полтава

Суддя Полтавського районного суду Полтавської області Зуб Т.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа- орган опіки та піклування в особі Шевченківської районної у м. Полтава ради, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суд з вищевказаною заявою, у якій просить визнати особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна

Відповідно до ч. 3 ст.3ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду та вирішення справи.

Відповідно до ч. 3 ст.294ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

При прийнятті до свого провадження заяви, поданої в порядку окремого провадження, суддя вирішує питання відповідності її вимогам розділу IV «Окреме провадження» ЦПК України, а також загальним вимогам до заяви, передбаченим ст. 175 ЦПК України.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю, що подана заява підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Згідно ч. 4 ст.294ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Проте, у якості заінтересованої особи не залучено ОСОБА_2 .

Згідно ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, у тому числі: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 296 ЦПК України, заява про визнання фізичної особи недієздатною може бути подана членами її сім`ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.

В порушеннявищевказаних вимог ОСОБА_1 не наданодоказів родиннихвідносин з ОСОБА_3 ,доказів,які підтверджуютьвикладені узаяві обставини,у томучислі на підтвердження стану здоров`я ОСОБА_3 , ОСОБА_2 . Також стороною заявника не надано копії заяви та всіх документів, що необхідно додати до неї- для заінтересованої особи.

Відповідно до ч. 1 ст.187ЦПК України суддя відкриває провадження у справі за відсутності, крім іншого, підстав для залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 1-3 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, в якій зазначає недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи вищевикладене, заява ОСОБА_1 відповідно до ч. 1 ст. 185ЦПК України підлягає залишенню без руху із встановленням строку для усунення її недоліків.

При цьому суддя зауважує, що залишення заяви без руху не є обмеженням права заявника на доступ до правосуддя.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 260, 274, 277, 294, 296 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа- орган опіки та піклування в особі Шевченківської районної у м. Полтава ради, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна - залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків протягом 10 (десяти) днів з дня вручення ухвали.

Повідомити заявника про необхідність усунення недоліків шляхом направлення їй копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.

Повернення позовної не перешкоджає повторному зверненню до суду з даною заявою після усунення підстав, що зумовили її повернення.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею, є остаточною та апеляційному оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяТетяна ЗУБ

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення29.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122670176
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:

Судовий реєстр по справі —545/4706/24

Ухвала від 14.01.2025

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 14.01.2025

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні