Ухвала
від 29.10.2024 по справі 545/4238/24
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/4238/24

Провадження № 1-в/545/642/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2024 рокум. Полтава

Полтавський районний суд Полтавської області у складі

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника засудженого- адвоката ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Полтавського районного суду Полтавської області клопотання адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням згідно ст. 85 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До Полтавського районного суду Полтавської області надійшло клопотання адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким, в обґрунтування якого зазначено, що засуджений є особою з інвалідністю III групи, 18.02.2022 року Кам`янець-Подільським міськрайонним судом Хмельницької області за вчинення кримінального правопорушення- злочину, передбаченого ч. 3 ст. 286-1 КК України, позбавлений волі на строк п' ять років і шість місяців, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк сім років. Відбув більше 1/2 призначеного йому покарання, сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів, що став на шлях виправлення.

У зв`язку з чим, просить замінити невідбуту частину покарання у вигляді позбавлення волі більш м`яким- в межах строків, невідбутої частини покарання, пробаційним наглядом.

В судовому засіданні адвокат ОСОБА_4 клопотання підтримав та просив задовольнити.

Прокурор проти задоволення подання заперечував, посилаючись на передчасність та неефективність такого заходу.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що подання є обґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 537 ч. 3 КПК України під час виконання вироків суд, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, має право вирішувати такі питання, зокрема про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням.

Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 82 КК України заміна невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням може бути застосовано, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці став на шлях виправлення та відбув 1/2 частину строку покарання.

Згідно п.2 постанови Пленуму Верховного суду України № 2 від 26 квітня 2002 року „Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можливі лише після повного та всебічного вивчення даних про особу засудженого.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 засуджений 18.02.2022 року вироком Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області за ч. 3 ст. 286-1 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк п' ять років і шість місяців, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк сім років.

Початок строку відбування покарання 22.02.2022 року.

Кінець строку відбування покарання 12.03.2027 року.

Станом на 11.10.2024 засуджений відбув: 02 роки 08 місяців 24 днів.

Станом на 29.10.2024 року залишилося до відбуття 02 роки 04 місяці 13 днів.

Згідно характеристики установи виконання покарань та особової справи, засуджений ОСОБА_5 . За час перебування в державній установі «Хмельницький слідчий ізолятор» характеризувався посередньо. Стягнень та заохочень не мав.

За час перебування в державній установі «Кагарлицька виправна колонія (№115)» характеризувався позитивно: стягнень не мав, мав три заохочення за сумлінну поведінку та добросовісне відношення до праці. За час перебування в державній установі «Крюковська виправна колонія (№29)» характеризується позитивно. Стягнень не має. Має заохочення за сумлінну поведінку та добросовісне відношення до праці. Не вчиняв порушень протягом останніх півроку. У взаємовідносинах з іншими засудженими неконфліктний, підтримує рівні стосунки із засудженими позитивної спрямованості. Дотримується правомірних та ввічливих взаємовідносин з персоналом установи. До виконання передбаченим законом вимог персоналу установи ставиться сумлінно.

Утримує в чистоті та порядку спальне місце та приліжкову тумбочку, завжди має охайний зовнішній вигляд. Дбайливо ставиться до майна установи і предметів, якими користується при виконанні дорученої роботи, здійснює за ними належний догляд.

Виконує передбачені законом вимоги персоналу установи. До виконання робіт із благоустрою установи ставиться з розумною ініціативою. Не допускає порушень вимог пожежної безпеки і безпеки праці. Має п`ять заохочень. Стягнень не має. Відповідно до статті 123 Кримінально-виконавчого кодексу України приймає участь у реалізації програм диференційованого виховного впливу на засуджених «Духовне відродження». Відвідує лекції правового характеру та культурно-масові заходи. Є особою з інвалідністю (ІІІ група).

Ризик повторного вчинення кримінального правопорушення оцінюється як низький, ризик ймовірної небезпеки для суспільства оцінюється як низький. Після звільнення з місць позбавлення волі буде мешкати за адресою: АДРЕСА_1 , про що є згода співвласників вказаного житлового приміщення.

Законом України№3342-IXвід 23серпня 2023року «Провнесення зміндо Кримінального,Кримінального процесуальногокодексів Українита іншихзаконодавчих актівУкраїни щодоудосконалення видівкримінальних покарань» внесено зміни до Кримінального кодексу України, в ст. 51 Види покарань, а саме частину першу доповнено пунктом 7-1такого змісту: «7-1) пробаційний нагляд».

Також цим Законом доповнено Кримінальний кодекс статтею 59-1 Пробаційний нагляд, де в ч. 1 даної статті зазначається, що покарання у виді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства. Пробаційний нагляд призначається на строк від одного до п`яти років.(ч. 4 ст. 59-1 КК України).

А як зазначено в абзаці третьому частини першої статті 6Закону України«Про пробацію» завданням пробації є здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років.

Даний пункт доповнено змінами:

-також здійснювати нагляд за особами, засудженими до покарання у виді пробаційного нагляду та за особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді пробаційного нагляду.

На засудженого до пробаційного нагляду суд покладає обов`язки відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 59-1 КК України.

Статтею 51КК України визначено види покарань та порівняльна суворість покарань, яка визначається від першого виду найбільш м`якого покарання до останнього найсуворішого. Пунктом 7-1 ч.1 вказаної статті визначено вид покарання «пробаційний нагляд», а пунктом 11 цієї ж статті є вид покарання «позбавлення волі на певний строк» з чого слідує, що «пробаційний нагляд» є більш м`яким видом покарання ніж позбавлення волі.

Відповідно до ч. 1 ст. 82 КК України, особам, що відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м`яким покаранням.

З наведеного слідує, що «пробаційний нагляд» є більш м`яким видом покарання ніж «обмеження волі», яке, в свою чергу, є більш м`яким видом покарання ніж «позбавлення волі на певний строк».

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про неможливість застосувати заміну покарання у вигляді позбавлення волі на більш м`яке покарання у вигляді пробаційного нагляду на фактичний строк невідбутої частини покарання, внаслідок неефективності та передчасності такого заходу на даний час.

Керуючись ст.ст. 51, 59-1, 82 КК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням згідно ст. 85 КК України- відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області протягом 7 днів з моменту її проголошення.

СуддяОСОБА_6

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення29.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122670183
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким

Судовий реєстр по справі —545/4238/24

Ухвала від 10.12.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Костенко В. Г.

Ухвала від 29.10.2024

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні