Справа № 127/15905/24
Провадження 2/127/2104/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 жовтня 2024 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Сичука М.М.,
за участю секретаря судового засідання Коровай А.А.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом за позовом за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІНКАПІТАЛБУД» про захист прав споживача,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Левченко А.О., звернувся до ТзОВ «ВІНКАПІТАЛБУД» про захист прав споживача, а саме стягнення збитків завданих недоліками виконаних робіт згідно договору підряди №20/06 від 23.06.2023 року.
Ухвалою суду від 20.08.2024 року у справі призначено судову комплексної будівельно-технічної експертизи, яку доручити Вінницькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (адреса: 21021, м. Вінниця, вул. Василя Порика, буд. 8).
17.10.2024 року від Вінницького науково дослідного експертно-криміналістичного центу МВС України до суду надійшло клопотання експерта про надання:
- проектної (креслення, специфікації, пояснювальні записки тощо) та кошторисної документації, згідно якої виконувались будівельні роботи по договору № 20/6 від 23.06.2023 із зведення будинку;
- кошторисної частини договору № 20/6 від 23.06.2023, а саме: «договірна ціна», «зведений кошторисний розрахунок», «локальні кошториси», «відомість ресурсів», «розрахунок загальновиробничих витрат» тощо, що визначались згідно кошторисних норм, або будь-якої іншої форми кошторису з детальним розшифруванням видів будівельних робіт, одиниць вимірювання, вартості одиниці та кількості, в тому числі застосованих будівельних матеріалів, виробів та інших ресурсів, передбачено процесі зведення будинку;
- виконавчої документації, яка складалась при проведені будівельних робіт на об`єкті дослідження (акти на закриття прихованих робіт, виконавчі схеми, сертифікати на застосовані матеріали і вироби тощо);
- будівельного паспорта та документів, що дають право на забудову земельної ділянки за кадастровим номером 0510100000:03:059:0759 по провулку Лучанський і м. Вінниці;
Також експертом повідомляє, що питання ухвали суду № 5: «Який розмір збитків завданий замовнику недоліками виконаної роботи ТОВ «Вінкапіталбуд» відповідно до умов Договору № 20/06 від 23.06.2023 року?» в даній редакції у межах будівельно-технічної експертизи не може бути вирішено, оскільки виходить за межі спеціальних знань експертів-будівельників.
Тому на розсуд суду пропонує питання № 5 викласти у наступній редакції «Яка вартість ремонтно-будівельних робіт, необхідних для усунення неякісно виконаних (таких, що не відповідають вимогам нормативних документів в галузі будівництва) будівельних робіт ТОВ «Вінкапіталбуд» згідно договору № 20/06 від 23.06.2023, включно із демонтажем таких робіт та вивезенням будівельного сміття»
З метою належного проведення призначеної судової будівельно-технічної експертизи просить дозволу на використання відомостей (інформації) з Інтернет ресурсів.
18.10.2024 року на підставі ухвали суду провадження у цивільній справі №127/15905/24 поновлено для вирішення клопотання експерта.
22.10.2024 року на адресу суду експертом Вінницького науково дослідного експертно-криміналістичного центу МВС України, КорчинськимО.А. надіслано лист про погодження строків виконання комплексної будівельно-технічної експертизи, а саме експертом пропонується погодити строки виконання даної експертизи у строк 180 днів.
Представник позивача адвокат Левченко А.О. звернувся до суду з заявою про проведення підготовчого судового засідання з питання щодо вирішення клопотання експерта у його відсутності проти його задоволення не заперечує, а також долучає до справи копії усіх наявних у позивача документів, а саме копію акту прийому-передачі робіт до договору №20106 від 23.06.2023 року, найменування робіт і матеріалів, щодо огорожі та стовпчиків, та вказує на те, що інші документи, які просить надати експерт у позивача відсутні.
Представник відповідача адвокат Грабік М.С. також подав до суду заяву, в якій просив проведення підготовчого судового засідання без його участі, не заперечив проти задоволення клопотання експерта.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про судову експертизу» судова експертиза це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду.
Статтею 102 ЦПК України передбачено, що висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.
Як закріплено у ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Серед джерел доказів, відповідно до ст. 76 ЦПК України, є висновок експерта.
Досягнення завдань цивільного судочинства забезпечується, зокрема, за допомогою доказування - одного із основоположних елементів правосуддя.
Призначення та проведення експертизи у цивільному судочинстві регулюється ст. 103-113 ЦПК України, ЗУ «Про судову експертизу» та Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Отже, діючим цивільним процесуальним законодавством передбачено, що експертиза у справі призначається судом у разі необхідності з`ясування фактичних обставин, що становлять предмет доказування.
Предметом спору у даній справі є вимога позивача про стягнення збитків завданих недоліками виконаних робіт згідно договору підряди №20/06 від 23.06.2023 року, тому призначення експертизи є необхідною для повного і всебічного з`ясування обставин, необхідних для розгляду даної цивільної справи по суті, оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, а сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань.
На виконання вимог ст.72ЦПК Українита заявленого клопотання експерта представником позивача надано суду копію акту прийому-передачі робіт до договору №20106 від 23.06.2023 року, найменування робіт і матеріалів, щодо огорожі та стовпчиків.
Суд вважає за можливе клопотання експерта задовольнити та направити матеріали справи із додатками для продовження проведення експертизи експертами Вінницького науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (адреса: 21021, м. Вінниця, вул. Василя Порика, буд. 8).
Питання № 5 викласти у наступній редакції: «Яка вартість ремонтно-будівельних робіт, необхідних для усунення неякісно виконаних (таких, що не відповідають вимогам нормативних документів в галузі будівництва) будівельних робіт ТОВ «Вінкапіталбуд» згідно договору № 20/06 від 23.06.2023, включно із демонтажем таких робіт та вивезенням будівельного сміття?».
З метою належного проведення призначеної судової будівельно-технічної експертизи дозволити експерту використання відомостей (інформації) з Інтернет ресурсів.
Погодити строки виконання комплексної будівельно-технічної експертизи, а саме у строк 180 днів.
В зв`язку з призначенням експертизи та тривалим часом її проведення судове підготовче провадження в справі підлягає зупиненню.
Керуючись ст. 103, 104, 252 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Направити матеріали цивільної справи №127/15905/24 для продовження проведення призначеної, на підставі ухвали суду від 20.08.2024 року, комплексної будівельно-технічної експертизи, яку доручити Вінницькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (адреса: 21021, м. Вінниця, вул. Василя Порика, буд. 8).
Питання № 5 викласти у наступній редакції: «Яка вартість ремонтно-будівельних робіт, необхідних для усунення неякісно виконаних (таких, що не відповідають вимогам нормативних документів в галузі будівництва) будівельних робіт ТОВ «Вінкапіталбуд» згідно договору № 20/06 від 23.06.2023, включно із демонтажем таких робіт та вивезенням будівельного сміття?».
З метою належного проведення призначеної судової будівельно-технічної експертизи дозволити експерту використання відомостей (інформації) з Інтернет ресурсів.
Встановити строк проведення експертизи до 180 календарних днів з моменту отримання всіх необхідних матеріалів.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384 та 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Попередити сторони про наслідки ухилення учасників справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, передбаченіст. 109 ЦПК України.
Копію ухвали, цивільну справу №127/15905/24, надати в розпорядження експертів Вінницькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (адреса: 21021, м. Вінниця, вул. Василя Порика, буд. 8).
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2024 |
Оприлюднено | 01.11.2024 |
Номер документу | 122672704 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Сичук М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні