Вирок
від 29.10.2024 по справі 127/17298/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/17298/24

Провадження №1-кп/127/488/24

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2024 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

сторони обвинувачення: прокурора ОСОБА_3 ,

сторони захисту: адвоката ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому в судовому засіданні в залі суду № 12 кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.05.2024 за № 62024240040000120, за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Жмеринки Вінницької області, з вищою освітою, одруженого, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше несудимого,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 201-2, частиною третьою статті 15 частиною третьою статті 201-2 Кримінального кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 , будучи директором Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Героям Слава», в період дії воєнного стану, введеного на території України, маючи єдиний злочинний умисел, направлений на продаж гуманітарної допомоги у виді транспортних засобів, діючи умисно, з метою отримання прибутку для себе, за попередньою змовою групою осіб вчинив кримінальне правопорушення за таких обставин.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу» (далі Закон № 1192-XIV) гуманітарна допомога - це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв`язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров`я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту. Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об`єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог статті 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Згідно з пунктом 2 частини другої статті 3 Закон № 1192-XIV не відносяться до гуманітарної допомоги підакцизні товари, крім: транспортних засобів, що надходять у період проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях для отримання і використання Збройними Силами України, Національною гвардією України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною прикордонною службою України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Державною спеціальною службою транспорту, Державною службою спеціального зв`язку та захисту інформації України для забезпечення проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Статтею 12 Закону № 1192-XIV визначено, що особи, винні у порушенні законодавства про гуманітарну допомогу, несуть відповідальність згідно із законами України. Порушеннями законодавства про гуманітарну допомогу, що тягне за собою кримінальну або адміністративну відповідальність згідно з законом, є серед іншого використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку. Товари (предмети) гуманітарної допомоги, які продаються за грошові кошти або передаються за інші види компенсації, та (або) виручка, отримана за такий продаж, вилучаються або конфіскуються у встановленому законом порядку.

Відповідно до Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введений воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб, та у подальшому вказаний строк неодноразово продовжувався та триває по теперішній час.

Зі змісту абзацу першого пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України №174 від 01.03.2022 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» (далі Постанова КМУ № 174) випливає, що на період дії воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги від донорів (у значенні Закону № 1192-XIV) здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання в паперовій або електронній формі декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, за формою згідно з додатком 1 без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

При цьому, абзацом третім пункту 1 Постанови КМУ №174 визначено, що товари, пропуск яких здійснюється відповідно до абзацу першого цього пункту, визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги.

Так, невстановлені особи з корисливих мотивів, з метою отримання прибутку від продажу гуманітарної допомоги у виді транспортних засобів, діючи в порушення вимог Закону № 1192-XIV та Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», вирішили створити благодійний фонд та розробили протиправну схему, за якою підшукані ними за кордоном автомобілі будуть завозитися на територію України, реєструватися в якості гуманітарної допомоги, з послідуючим отриманням тимчасових реєстраційних талонів та державних номерних знаків, та незаконно продаватися за грошові кошти, без зняття з обліку.

Для виконання зазначеної протиправної мети невстановлені особи залучили жителя м. Вінниця ОСОБА_5 , який 01.09.2022, у встановлений законом порядок зареєстрував БЛАГОДІЙНУ ОРГАНІЗАЦІЮ «МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ГЕРОЯМ СЛАВА» (код ЄРДПОУ № 44777803), за адресою: м. Вінниця, вул. Юрія Клена, 2А, оф. 2 БО (далі «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА»).

Відповідно до Статуту БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» створена як благодійний фонд відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Фонд не має на меті одержання прибутку для його наступного розподілу між засновниками та учасниками. Основною метою Фонду, серед іншого, є провадження благодійної діяльності у таких сферах: 1) надання допомоги Збройним Силам, іншим військовим формуванням, правоохоронним (спеціальним) органам, органам цивільного захисту, добровольчим формуванням територіальних громад, іншим особам, які забезпечують національну безпеку і оборону, відсіч і стримування збройної агресії іноземної держави, запобігання природнім та техногенним катастрофам та ліквідація їх наслідків, допомога постраждалим внаслідок катастроф, збройних конфліктів і нещасних випадків, а також біженцям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. Відповідно до законодавства України та Статуту Фонд, серед іншого, здійснює благодійну діяльність у таких її видах: безоплатна передача у власність бенефіціарів коштів, іншого майна, а також безоплатне відступлення бенефіціарам майнових прав; безоплатна передача бенефіціарам права користування та інших речових прав на майно і майнові права.

Вказаним Статутом визначено, що засновником Фонду є ОСОБА_5 ..

Окрім цього, в розділі VIII Статуту визначено повноваження Директора Фонду, посаду якого з моменту реєстрації почав обіймати ОСОБА_5 , а саме зазначено, що Директор є постійно діючим виконавчим органом управління Фонду та вищою посадовою особою Фонду, керує поточною діяльністю відповідно до законодавства України, Статуту, а також рішень вищого органу управління. Директор Фонду серед іншого має повноваження: офіційного представлення Фонду без довіреності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, а також у відносинах з іншими особами в Україні та інших державах; видання довіреностей іншим особам на юридичні дії від імені Фонду; прийняття рішень щодо інших поточних питань Фонду, а також здійснювати інші адміністративні функції спрямовані на реалізацію статутних завдань Фонду.

Після цього, ОСОБА_5 та інші невстановлені особи, діючи всупереч законодавству України та Статуту Фонду, маючи на меті отримання прибутку від продажу гуманітарної допомоги у виді транспортних засобів, вчиняли умисні дії, за попередньою змовою між собою з чітким розподілом функцій.

Так, невстановлені громадяни України, перебуваючи на території Литовської Республіки, підшукували автомобілі для їх завезення на територію України, як гуманітарну допомогу та водіїв, які у подальшому доставляли визначені автомобілі до кордону України.

Директор БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» ОСОБА_5 відповідно до попередніх домовленостей на осіб, які мали завозити підшукані за кордоном автомобілі на територію України, надавав довіреність, якою уповноважував їх діяти від імені БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» та надавав супровідні документи до митних органів, в яких зазначав, що автомобілі завозяться в якості гуманітарної допомоги, для подальшої передачі Збройним Силам України, усвідомлюючи, що відповідно до вимог Статуту виключно він уповноважений на видання та підписання таких довіреностей та у подальшому самостійно несе повну відповідальність під час розпорядження даною гуманітарною допомогою.

Під час проведення державної реєстрації завезених автомобілів на підставі отриманих документів від директора БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» ОСОБА_5 митними органами вказані автомобілі визначалися як гуманітарна допомога та, як наслідок, на них не нараховувалися будь-які митні платежі.

У період з 22.09.2022 по 19.02.2023 на територію України завезені такі автомобілі, які пройшли митне оформлення та зареєстровані за БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» в якості гуманітарної допомоги, за декларативним принцом відповідно до положень Постанови КМУ №174, сумарною вартістю 1719917,64 грн.:

- 22.09.2022 завезений автомобіль марки HONDA CRV, 2004 року випуску VIN-код: НОМЕР_1 , вартість якого не встановлена у зв`язку з його відсутністю;

- 31.10.2023 завезений автомобіль марки «DAIMLERCHRYSLER» моделі «GRAND VOYAGER», 2001 року випуску, VIN-код: НОМЕР_2 , вартість якого становила 99649,44 грн.;

- 31.10.2023 завезений автомобіль марки «CHRYSLER» моделі «PACIFICA S», 2003 року випуску, VIN-код: НОМЕР_3 , вартість якого становила 69151,20 грн.;

- 21.11.2022 завезений автомобіль марки BMW 320I, 2001 року випуску, VIN-код: НОМЕР_4 , вартість якого становила 210640 грн.;

- 28.11.2022 завезений автомобіль марки MITSUBISHI GRANDIS, 2006 року випуску, VIN-код: НОМЕР_5 , вартість якого становила 312527 грн.;

- 03.01.2023 завезений автомобіль марки HYUNDAI SANTA FE, 2003 року випуску, VIN-код: НОМЕР_6 , ринкова вартість якого не встановлено у зв`язку з його відсутністю;

- 05.02.2023 завезений автомобіль марки OPEL FRONTERA, 2000 року випуску, VIN-код: НОМЕР_7 , ринкова вартість якого становила 201860 грн.;

- 10.02.2023 завезений автомобіль марки HYUNDAI SANTA FE, 2003 року випуску, VIN-код: НОМЕР_8 , ринкова вартість якого становила 245010 грн.;

- 12.02.2023 завезений автомобіль марки HYUNDAI TUCSON, 2008 року випуску, VIN-код: НОМЕР_9 , ринкова вартість якого становила 312300 грн.;

- 19.02.2023 завезений автомобіль марки HYUNDAI SANTA FE, 2005 року випуску, VIN-код: НОМЕР_10 , ринкова вартість якого становила 268780 грн.

З метою забезпечення, можливості безперешкодного використання на території України завезених автомобілів, директор БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою з іншими особами, з корисливих мотивів для себе, здійснив державну реєстрацію зазначених вище автомобілів марки HYUNDAI TERRACAN 2005 року випуску, HONDA CRV 2004 року випуску, BMW 320I 2001 року випуску, MITSUBISHI GRANDIS 2006 року випуску, HYUNDAI SANTA FE 2003 року випуску, OPEL FRONTERA 2000 року випуску, HYUNDAI SANTA FE 2003 року випуску, HYUNDAI TUCSON 2008 року випуску, HYUNDAI SANTA FE 2005 року випуску у Регіональних сервісних центрах ГСЦ МВС України у Вінницькій області і отримав на них тимчасові реєстраційні талони та державні номерні знаки.

При цьому, відповідно до попередніх домовленостей ОСОБА_5 із зазначеними невстановленими особами, за проведення ОСОБА_5 реєстрації завезених автомобілів у Регіональних сервісних центрах ГСЦ МВС України у Вінницькій області, на його власну банківську картку перераховувалися невстановленими особами грошові кошти в сумі 2000 грн. за кожний автомобіль постановлений на облік.

Після реєстрації вказаних автомобілів ОСОБА_5 забезпечив фактичну передачу завезених автомобілів, які зареєстровані в якості гуманітарної допомоги у БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА», отриманих на них тимчасових реєстраційних талонів та державних номерних знаків, особам, які у значенні Закону №1192-XIV не можуть бути її отримувачем, при цьому усвідомлюючи, що останні будуть здійснювати їх подальший продаж.

Окрім цього, директор БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» ОСОБА_5 гарантував подальше виготовлення та підписання зі своєї сторони Актів приймання-передачі вказаних автомобілів, які зареєстровані в якості гуманітарної допомоги у БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» на будь-яких осіб, яким фактично буде здійснений продаж цих автомобілів.

У подальшому, невстановлені особи, діючи умисно, з корисливих мотивів, здійснили продаж автомобілів завезених та поставлених на облік, як гуманітарна допомога, отримувачем якої є БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА».

Так, точної дати та часу не встановлено, але не пізніше 23.10.2022 невстановлені особи здійснили продаж ОСОБА_6 автомобіля марки HONDA CRV 2004 року випуску VIN-код: НОМЕР_1 , за грошові кошти в сумі 4000 доларів США, що еквівалентно 146272 грн.

При цьому, ОСОБА_5 , будучи обізнаним про здійснення продажу зазначеного автомобіля, який завезений в якості гуманітарної допомоги, діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливого мотиву, всупереч вимогам Закону № 1192-XIV, своїми умисними діями, як пособник забезпечив можливість продажу даного автомобіля, коли виготовив та передав ОСОБА_6 акт приймання-передачі вказаного транспортного засобу від 23.10.2022, на підставі якого останній зміг керувати даним автомобілем та який був необхідною умовою для продажу зазначеного автомобіля.

Крім того, точної дати та часу не встановлено, але не пізніше 22.11.2022 невстановлені особи здійснили продаж ОСОБА_7 автомобіля марки BMW 320I, 2001 року випуску, VIN-код: НОМЕР_4 , за грошові кошти в сумі 3300 євро, що еквівалентно 123578,73 грн.

При цьому, ОСОБА_5 , будучи обізнаним про здійснення продажу зазначеного автомобіля, який завезений в якості гуманітарної допомоги, діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливого мотиву, всупереч вимогам Закону № 1192-XIV, своїми умисними діями, як пособник забезпечив можливість продажу даного автомобіля, коли особисто надав ОСОБА_7 акт приймання-передачі вказаного транспортного засобу від 22.11.2022, на підставі якого останній зміг керувати даним автомобілем та який був необхідною умовою для продажу зазначеного автомобіля.

Окрім цього, точної дати та часу не встановлено, але не пізніше 29.01.2023 здійснили продаж ОСОБА_8 автомобіля марки MITSUBISHI GRANDIS, 2006 року випуску, VIN-код: НОМЕР_5 , за грошові кошти в сумі 1500 Євро, що еквівалентно 59764,95 грн.

При цьому, ОСОБА_5 , будучи обізнаним про здійснення продажу зазначеного автомобіля, який завезений в якості гуманітарної допомоги, діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливого мотиву, всупереч вимогам Закону № 1192-XIV, своїми умисними діями, як пособник забезпечив можливість продажу даного автомобіля, коли особисто надав ОСОБА_8 акт приймання-передачі вказаного транспортного засобу від 29.01.2023, на підставі якого останній зміг керувати даним автомобілем та який був необхідною умовою для продажу зазначеного автомобіля.

Крім того, ОСОБА_5 , діючи з єдиним умислом спрямованим на незаконний продаж автомобілів отриманих БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА», як гуманітарної допомоги, 07.02.2023 забезпечив фактичне передання ОСОБА_9 (досудове розслідування відносно якого здійснювалося в окремому кримінальному провадженні) вище зазначені автомобілі марки «DAIMLERCHRYSLER» моделі «GRAND VOYAGER», 2001 року випуску, «CHRYSLER» моделі «PACIFICA S», 2003 року випуску, на які в порушення діючого законодавства не були отримані тимчасові реєстраційні талони та державні номерні знаки розуміючи, що ОСОБА_9 згідно зі Статутом БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» не уповноважений приймати рішення щодо розпорядженнями цими автомобілями.

У подальшому, ОСОБА_9 09.02.2023 приблизно о 12:20 год., перебуваючи поблизу будинку за адресою: АДРЕСА_3 , здійснив незаконний продаж автомобілів марки «DAIMLERCHRYSLER» моделі «GRAND VOYAGER», 2001 року випуску, «CHRYSLER» моделі «PACIFICA S», 2003 року випуску, отриманих БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» в якості гуманітарної допомоги, під час дії воєнного стану, загальною вартістю 168800,64 грн., а також продаж інших автомобілів завезених в якості гуманітарної допомоги, після чого був викритий та затриманий 09.02.2023 працівниками правоохоронних органів.

При цьому, ОСОБА_5 , будучи обізнаним про здійснення продажу зазначених автомобілів, які завезені в якості гуманітарної допомоги, на території України, діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливого мотиву, всупереч вимогам Закону № 1192-XIV, своїми умисними діями, як пособник забезпечив можливість їх продажу, коли забезпечив доставлення та передачу зазначених автомобілів, визначеній ОСОБА_9 особі на території Полтавської області, а також гарантував подальшу передачу підписаних ним актів приймання-передачі вказаних транспортних засобів, за що отримав грошові кошти в сумі 5500 доларів США, що еквівалентно 201127,30 грн.

Окрім цього, ОСОБА_5 , діючи з єдиним умислом, спрямованим на незаконний продаж автомобілів отриманих БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА», як гуманітарної допомоги, у період часу з 13.01.2023 по 22.02.2023 забезпечив фактичне передання члену БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» ОСОБА_10 (досудове розслідування відносно якого здійснювалося в окремому кримінальному провадженні) вище зазначені автомобілі марки HYUNDAI SANTA FE 2003 року випуску, OPEL FRONTERA 2000 року випуску, HYUNDAI SANTA FE 2003 року випуску, HYUNDAI TUCSON 2008 року випуску, HYUNDAI SANTA FE 2005 року випуску, із отриманими на них тимчасовими реєстраційними талонами та державними номерними знаками розуміючи, що ОСОБА_10 згідно зі Статутом БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» не уповноважений приймати рішення щодо розпорядження цими автомобілями.

У подальшому, ОСОБА_10 у період часу з 13.01.2023 по 22.02.2023, перебуваючи на території Полтавської області здійснив незаконний продаж автомобілів марки HYUNDAI SANTA FE 2003 року випуску, OPEL FRONTERA 2000 року випуску, HYUNDAI SANTA FE 2003 року випуску, HYUNDAI TUCSON 2008 року випуску, HYUNDAI SANTA FE 2005 року випуску, отриманих в якості гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану, на загальну суму 873401,56 грн., після чого був викритий та затриманий 22.02.2023 працівниками правоохоронних органів.

При цьому, ОСОБА_5 , будучи обізнаним про здійснення продажу зазначених автомобілів, які завезені в якості гуманітарної допомоги на територію України, діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливого мотиву, всупереч вимогам Закону № 1192-XIV, своїми умисними діями, як пособник забезпечив можливість їх продажу, коли особисто передав ОСОБА_10 зазначені автомобілі, із отриманими на них тимчасовими реєстраційними талонами та державними номерними знаками, а також гарантував подальшу передачу підписаних ним актів приймання-передачі вказаних транспортних засобів, за що отримав на власну банківську картку грошові кошти в сумі 2000 грн. за кожний автомобіль.

З огляду на викладене, директор БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливого мотиву, всупереч вимогам Закону № 1192-XIV, своїми умисними діями, як пособник забезпечив можливість продажу вище зазначених автомобілів зареєстрованих за БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» в якості гуманітарної допомоги, сумарною вартістю 1719917,64 грн., що відповідно до пункту 2 примітки до статті 201-2 Кримінального кодексу України (далі КК) у триста п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та становить значний розмір, при цьому не маючи будь-якого підтвердження щодо подальшого отримання чи використання зазначених автомобілів Збройними Силами України, Національною гвардією України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною прикордонною службою України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Державною спеціальною службою транспорту, Державною службою спеціального зв`язку та захисту інформації України для забезпечення проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Крім цього, директор БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» ОСОБА_5 та інші невстановлені особи, діючи всупереч законодавству України та Статуту БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА», маючи на меті отримання прибутку від продажу гуманітарної допомоги у виді транспортних засобів, вчиняли умисні дії, за попередньою змовою між собою з чітким розподілом функцій, за вище вказаних обставин.

Так, невстановлені громадяни України, перебуваючи на території Литовської Республіки, підшукували автомобілі, для їх завезення на територію України, як гуманітарну допомогу та водіїв, які у подальшому доставляли визначені автомобілі до кордону України.

У свій час, директор БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» ОСОБА_5 , відповідно до попередніх домовленостей на осіб, які мали завозити підшукані за кордоном автомобілі на територію України, надавав довіреності, якими уповноважував їх діяти від імені БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА», та супровідні документи до митних органів, в яких зазначав, що автомобілі завозяться в якості гуманітарної допомоги, для подальшої передачі Збройним Силам України, усвідомлюючи, що відповідно до вимог Статуту виключно він уповноважений на видання та підписання таких довіреностей та у подальшому самостійно несе повну відповідальність під час розпорядження даною гуманітарною допомогою.

У період з 10.12.2022 по 03.02.2023 на територію України завезені БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» та зареєстровані в якості благодійної допомоги, за декларативним принцом у відповідності до положень Постанови КМУ №174, такі автомобілі: HONDA ACCORD 2007 року випуску VIN-код: НОМЕР_11 , вартістю 98866,94 грн., OPEL VECTRA SIGNUM 2014 року випуску VIN-код: НОМЕР_12 , вартістю 67687,01 грн., OPEL SIGNUM 2003 року випуску VIN-код: НОМЕР_13 , вартістю 41222,64 грн., OPEL SIGNUM 2004 року випуску VIN-код: НОМЕР_14 , вартістю 67687,01 грн., OPEL ZAFIRA 2004 року випуску VIN-код: НОМЕР_15 , вартістю 45693,02 грн., OPEL ZAFIRA 2003 року випуску VIN-код: НОМЕР_16 , вартістю 43089,87 грн., OPEL ZAFIRA 2002 року випуску VIN-код: НОМЕР_17 , вартістю 40659,69 грн., OPEL ZAFIRA 2002 року випуску VIN-код: НОМЕР_18 , вартістю 39474,72 грн.; CHRYSLER PT CRUISER 2007 року випуску VIN-код: НОМЕР_19 вартістю 54460,42 грн. (загальною вартістю 498841,30 грн.) та автомобілі CITROEN XSARA PICASSO 2004 року випуску VIN-код: НОМЕР_20 , вартістю 72890 грн., CITROEN XSARA PICASSO 2001 року випуску VIN-код: НОМЕР_21 , вартістю 77872,00 грн., NISSAN ALMERA 2003 року випуску VIN-код: НОМЕР_22 , вартістю 26765,00 грн., що сумарною вартістю становить 676368,24 грн.

З метою забезпечення, можливості безперешкодного використання на території України завезених автомобілів, директор БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою з іншими особами, з корисливих мотивів для себе, здійснював державну реєстрацію вище вказаних автомобілів у Регіональних сервісних центрах ГСЦ МВС України у Вінницькій області і отримував на них тимчасові реєстраційні талони та державні номерні знаки.

При цьому, відповідно до попередніх домовленостей ОСОБА_5 із зазначеними невстановленими громадянами України, за проведення ОСОБА_5 реєстрації завезених автомобілів у Регіональних сервісних центрах ГСЦ МВС України у Вінницькій області, на його власну банківську картку перераховувалися невстановленими особами, грошові кошти в сумі 2000 грн. за кожний автомобіль постановлений на облік.

Після завершення державної реєстрації, вище зазначені автомобілі були поміщені на майданчики розташовані за адресами: АДРЕСА_4 , 34Б, 34В, 34Ж та АДРЕСА_5 .

Для охорони та нагляду за вище вказаними завезеними автомобіля, невстановленими громадянами України, залучено жителя м. Жмеринка ОСОБА_11 (матеріали відносно якого виділено у окреме кримінальне провадження).

Окрім цього, ОСОБА_11 повинен був здійснювати фактичний продаж завезених автомобілів будь-яким особам за грошові кошти, з метою отримання прибутку всупереч вимогам Закону № 1192-XIV.

У подальшому, ОСОБА_11 , діючи умисно, з корисливого мотиву, за попередньою змовою з іншими невстановленими особами, перебуваючи у м. Жмеринка Вінницької області, з метою отримання прибутку здійснював фактичний продаж вище вказаних завезених автомобілів, отримував завдатки та здійснював передачу тимчасово реєстраційних талонів покупцям, після проведення ними повної оплати, шляхом переказу грошових коштів на вказані ним банківські рахунки або отримання готівкових коштів.

Так, точної дати та часу не встановлено, але не пізніше 02.03.2023, ОСОБА_11 , діючи за попередньою змовою групою осіб здійснив продаж невстановленим особам гуманітарної допомоги у виді транспортних засобів OPEL ZAFIRA, 2004 року випуску VIN-код: НОМЕР_15 та OPEL ZAFIRA, 2003 року випуску VIN-код: НОМЕР_16 .

Окрім цього, 01.03.2023, перебуваючи на вище вказаній території майданчика для транспортних засобів у м. Жмеринка, Вінницької області, ОСОБА_11 , діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливого мотиву для себе під час спілкування з ОСОБА_12 , який діяв під контролем працівників правоохоронних органів, усвідомлюючи, що останній не має будь-якого відношення до Збройних Сил України та не проходить військову службу, погодився продати гуманітарну допомогу у виді транспортних засобів, завезених БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА», а саме автомобілі марки OPEL ZAFIRA 2002 року випуску VIN-код: НОМЕР_17 та марки OPEL ZAFIRA 2002 року випуску VIN-код: НОМЕР_18 , за що отримав в якості завдатку від ОСОБА_12 грошові кошти в сумі 8000 грн. та повідомив про подальші умови їх фактичної передачі 02.03.2023.

Для можливості передачі вище вказаної гуманітарної допомоги у виді транспортних засобів, директор БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» ОСОБА_5 виготовив та підписав 2 акти приймання-передачі у 2 примірниках від 01.03.2023, згідно з якими він передав солдату ОСОБА_13 автомобіль марки OPEL ZAFIRA 2002 року випуску VIN-код: НОМЕР_18 та передав солдату ОСОБА_14 автомобілі марки OPEL ZAFIRA 2002 року випуску VIN-код: НОМЕР_17 , які у подальшому передав ОСОБА_11 .

Після цього, 02.03.2023, перебуваючи на вище вказаній території майданчика для транспортних засобів у м. Жмеринка, Вінницької області, ОСОБА_11 , діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливого мотиву для себе, реалізовуючи спільний злочинний умисел на продаж автомобілів до кінця, з метою отримання прибутку, погодився продати ОСОБА_12 гуманітарну допомогу у виді транспортних засобів, завезених БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА», а саме автомобілі марки OPEL ZAFIRA 2002 року випуску VIN-код: НОМЕР_17 за грошові кошти в сумі 1700 євро, що еквівалентно 66428,18 грн., та автомобіль марки OPEL ZAFIRA 2002 року випуску VIN-код: НОМЕР_18 за грошові кошти в сумі 1800 євро, що еквівалентно 70335,72 грн., які ОСОБА_12 мав переказати через банківський переказ на вказану ОСОБА_11 банківську карту, однак у відділені банку переказ був припинений працівниками правоохоронних органів.

Крім того, у період з 25.02.2023 по 01.03.2023 ОСОБА_11 в ході телефонних спілкувань з невідомими для нього особами підтверджував продаж усіх вище зазначених автомобілів, які завезені в якості гуманітарної допомоги БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» та знаходилися на майданчиках у АДРЕСА_1 , у тому числі під час розмови 26.02.2023 повідомляв відповідну вартість автомобілів, а саме зазначав, що автомобіль HONDA ACCORD 2007 року випуску VIN-код: НОМЕР_11 може бути проданий за грошові кошти в сумі 3500 євро, що еквівалентно 134829,10 грн., автомобіль OPEL VECTRA SIGNUM 2014 року випуску VIN-код: НОМЕР_12 , за грошові кошти в сумі 2300 євро, що еквівалентно 88601,98 грн., автомобіль OPEL SIGNUM 2003 року випуску VIN-код: НОМЕР_13 за грошові кошти в сумі 2700 євро, що еквівалентно 104011,02 грн., OPEL SIGNUM 2004 року випуску VIN-код: НОМЕР_14 за грошові кошти в сумі 2300 євро, що еквівалентно 88601,98 грн.

З урахуванням викладеного, ОСОБА_11 , діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими невстановленими особами, керуючись єдиним злочинним умислом, з метою отримання прибутку, отримав 01.03.2023 в якості завдатку за продаж автомобіля 8000 грн., а також у період з 26.02.2023 по 02.03.2023 намагався здійснити фактичний продаж гуманітарної допомоги у виді транспортних засобів, завезених БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА», маючи на меті отримати від їх незаконного продажу грошові кошти в загальній сумі 13300 євро, що еквівалентно 519702,82 грн., що відповідно до пункту 2 примітки до статті 201-2 КК у триста п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та становить значний розмір, однак кримінальне правопорушення не було доведене до кінця, з причин не залежних від його волі, оскільки кримінальне правопорушення було припинено працівниками правоохоронних органів на території м. Жмеринка Вінницької області та зазначені автомобілі вилучені.

У той же час, ОСОБА_5 , будучи обізнаним про здійснення продажу зазначених автомобілів, які завезені в якості гуманітарної допомоги, на площадці у м. Жмеринка Вінницької області, діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливого мотиву, всупереч вимогам Закону № 1192-XIV, своїми умисними діями, як пособник забезпечив можливість продажу даних автомобілів, коли особисто передав ОСОБА_11 підписані ним, як директором БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» акти приймання-передачі автомобілів, які були необхідною умовою при продажі завезених автомобілів, зазначаючи в даних актах відомості щодо військовослужбовців, які йому надали по мобільному зв`язку невстановлені особи, при цьому не маючи будь-якого підтвердження щодо подальшого отримання проданих автомобілів саме даними військовослужбовцями зазначеними в актах, чи використання даних автомобілів Збройними Силами України, Національною гвардією України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною прикордонною службою України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Державною спеціальною службою транспорту, Державною службою спеціального зв`язку та захисту інформації України для забезпечення проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Після 02.03.2023, директор БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА», діючи за вказівкою невстановлених осіб, особисто передав їм печатку БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» та свій електронний цифровий підпис, який дозволяє завозити та реєструвати на БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» транспортні засоби отримані в якості гуманітарної допомоги та в подальшому розпоряджатися ними без його відома та згоди, що свідчить про те, що останній фактичне управління Фондом не здійснює.

Прокурор у судовому засіданні заявив клопотання про затвердження угоди про визнання винуватості, укладеної 20.05.2022 між прокурором Вінницької обласної прокуратури ОСОБА_3 з однієї сторони та обвинуваченим ОСОБА_5 за участю адвоката ОСОБА_4 з іншої.

Відповідно до обвинувального акта та наданої суду угоди про визнання винуватості дії ОСОБА_5 за вищевказаними фактами кваліфіковані за частиною третьою статті 201-2 КК, тобто продаж предметів гуманітарної допомоги, з метою отримання прибутку, вчинене у значному розмірі, за попередньою змовою групою осіб, під час воєнного стану; частиною третьою статті 15 частиною третьою статті 201-2 КК, тобто незакінчений замах на продаж предметів гуманітарної допомоги, з метою отримання прибутку, вчинене у значному розмірі, за попередньою змовою групою осіб, під час воєнного стану.

Згідно з наданою суду угодою ОСОБА_5 беззастережно визнає обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні. Сторони погоджуються на призначення ОСОБА_5 покарання за частиною третьою статті 201-2 КК у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в благодійних організаціях строком на 3 роки, за частиною третьою статті 15 частиною третьою статті 201-2 КК у виді 4 років 8 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в благодійних організаціях строком на 2 роки. На підставі частини першої статті 70 КК шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, визначити ОСОБА_5 остаточне покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в благодійних організаціях строком на 3 роки, звільнивши його на підставі положень статті 75 КК від відбування призначеного покарання з випробуванням.

ОСОБА_5 в судовому засіданні винуватість у вчинені інкримінованих йому кримінальних правопорушень визнав та просив затвердити угоду про визнання винуватості, призначивши визначене в ній покарання. При цьому зазначив, що угоду уклав добровільно, наслідки її затвердження та наслідки умисного невиконання затвердженої угоди йому зрозумілі.

Зокрема, будучи допитаним щодо обставин вчинення інкримінованих діянь ОСОБА_5 суду пояснив, що вчинив їх за обставин, викладених в обвинувальному акті. Зокрема, повідомив суду, що він є засновником та керівником БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА». Ідею заснувати благодійну організацію йому запропонував ОСОБА_15 . Вказана благодійна організація відкривалась з метою завезення на територію України транспортних засобів без розмитнення під виглядом гуманітарної допомоги, з метою отримання доходу. Поряд з тим, за допомогою фонду здійснювалась не лише злочинна діяльність: деякі транспортні засоби були дійсно передані набувачам гуманітарної допомоги.

На цей час БО «МБФ «ГЕРОЯМ СЛАВА» не здійснює жодної діяльності, тобто не функціонує.

Про вчинене ОСОБА_5 щиро шкодує, зробив належні для себе висновки.

Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_4 підтримав подану угоду та просив її затвердити.

Заслухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали кримінального провадження та угоду про визнання винуватості, суд дійшов до такого висновку.

Порядок здійснення кримінального провадження на підставі угод регламентований статтями 486-475 глави 35 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК).

Зокрема, частиною другою статті 469 КПК встановлено, що угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого. При цьому пунктом 1 частини четвертої зазначеної статті регламентовано, що угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена, зокрема у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів.

Зі змісту абзаці п`ятого частини четвертої статті 469 КПК випливає, що угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.

Частиною четвертою статті 474 КПК визначено перелік питань, які суд зобов`язаний з`ясувати в обвинуваченого перед ухваленням рішення про затвердження угоди про визнання винуватості.

В ході судового розгляду кримінального провадження відомостей, які б свідчили про те, що обвинувачений ОСОБА_5 не розуміє приписів пунктів 1-4 частини четвертої статті 474 КПК, судом встановлено не було. Крім того, надана суду угода відповідає вимогам положень статті 472 та частині сьомої статті 474 КПК.

При цьому в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 розуміє, положення частини другої статті 473 КПК, відповідно до якої наслідком укладання та затвердження угоди про визнання винуватості для прокурора і обвинуваченого є обмеження їх права на оскарження вироку; для обвинуваченого відмова від здійснення прав, передбачених абзацами першим та четвертим пункту 1 частини четвертої статті 474 КПК; ОСОБА_5 також розуміє, що виконання зобов`язання іншою стороною в рамках цієї угоди цілком залежить від дотримання нею Закону і будь-якого положення складеної угоди; у разі невиконання угоди про визнання винуватості відповідно до положень статті 476 КПК прокурор має право упродовж строків давності притягнення до кримінальної відповідальності звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку та судового розгляду кримінального провадження в загальним порядку; ОСОБА_5 розуміє, що умисне невиконання угоди про визнання винуватості є підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності за статтею 389-1 КК.

Вирішуючи питання щодо можливості затвердження угоди та призначення обвинуваченому покарання, узгодженого сторонами, суд враховує таке.

Верховний Суд (далі ВС) у постанові від 16.10.2018 (справа № 439/1344/17) звернув увагу, що за загальним правилом, у випадку наявності підстав для звільнення від кримінальної відповідальності, з огляду на те, що інститут угод у кримінальному провадженні, як і інститут призначення покарання у тому числі з урахуванням його особливостей у випадку затвердження угоди (частина п`ята статті 65 КК) жодним чином (як в матеріальному, так і в процесуальному аспектах) не кореспондуються з інститутом звільнення від кримінальної відповідальності, є взаємовиключними та потребують розмежування.

Відповідно до роз`яснень, що містяться у пункті 3 постанови Пленуму Верховного Суду України (далі ВСУ) № 12 від 23.12.2005 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», щире розкаяння характеризує суб`єктивне ставлення винної особи до вчиненого злочину, яке виявляється в тому, що вона визнає свою провину, висловлює жаль з приводу вчиненого та бажання виправити ситуацію, що склалася.

Щире каяття це певний психічний стан винної особи, коли вона засуджує свою поведінку, прагне усунути заподіяну шкоду та приймає рішення більше не вчиняти злочинів, що об`єктивно підтверджується визнанням особою своєї вини, розкриттям всіх відомих їй обставин вчиненого діяння, вчиненням інших дій, спрямованих на сприяння розкриттю злочину, або відшкодування заданих збитків чи усунення заподіяної шкоди.

Основною формою прояву щирого каяття є повне визнання особою своєї вини та правдива розповідь про всі відомі їй обставини вчиненого злочину. Якщо особа приховує суттєві обставини вчиненого злочину, що значно ускладнює його розкриття, визнає свою вину лише частково для того, щоб уникнути справедливого покарання, її каяття не можна визнати щирим, справжнім.

Отже, щире каяття повинно ґрунтуватися на належній критичній оцінці особою своєї протиправної поведінки, її осуді, бажанні виправити ситуацію, яка склалась, та нести кримінальну відповідальність за вчинене, а також зазначена обставина має знайти своє відображення в матеріалах кримінального провадження.

При цьому, суд також враховує, що у постанові від 18.09.2019 (справа № 166/1065/18) ВС зазначив, що розкаяння передбачає, крім визнання факту скоєння злочину, ще й дійсне визнання власної провини, щирий жаль та осуд своєї поведінки.

Аналогічна правова позиція сформована у постанові ВС від 27.11.2019 (справа № 629/847/15-к) та від 20.08.2020 (справа № 750/1503/19).

У постанові від 10.06.2020 (справа № 149/1596/16-к) ВС сформулював висновок, згідно з яким невизнання своєї вини не може свідчити про щире каяття.

Суд також враховує, що у постанові від 10.07.2018 (справа № 148/1211/15-к) ВС звернув увагу на те, що формулювання пункту 1 частини першої статті 66 КК передбачає, що наявність будь-якої з обставин, перелічених в ньому, - тобто, або «з`явлення із зізнанням», або «щирого каяття», або «активного сприяння розкриттю злочину» - означає, що вимогу цього пункту виконано. Таким чином, положення статті 69-1 КК застосовуються, якщо судом установлено будь-яку з обставин, зазначених у пункті 1 частини першої статті 66 КК, та будь-яку з обставин, вказаних у пункті 2 частини першої статті 66 КК.

Як суд зазначив вище, ОСОБА_5 в судовому засіданні факту вчинення інкримінованих йому діянь не заперечував, повідомивши суду, що вчинив кримінальні правопорушення за обставин, викладених в обвинувальному акті, надав суду чіткі й послідовні показання щодо обставин їх вчинення, які повністю узгоджуються з відомостями, зазначеними в обвинувальному акті. Допит обвинуваченого здійснений у судовому засіданні відповідно до приписів статті 351 КПК. Під час зазначеного допиту обвинувачений, як суд вже зазначив, надав чіткі та послідовні показання щодо обставин вчинення інкримінованих йому діянь, які мають бути встановленими в судовому засіданні згідно з приписами частини першої статті 91 КПК.

Суд також враховує, що згідно з приписами статті 12 КК, ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину та замаху на тяжкий злочин, відповідно до наданих суду матеріалів обвинувачений є особою раніше не судимою, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліках у лікаря-нарколога та лікаря психіатра не перебуває, має на утриманні малолітню дитину.

Отже, застережень, які б перешкоджали затвердженню угоди, встановлені частиною сьомою статі 474 КПК, у підготовчому судовому засіданні встановлені не були. Узгоджене сторонами угоди покарання відповідає загальним засадам кримінального закону щодо призначення кримінального покарання, визначені у статтях 50 і 65 КК, згідно з якими особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання необхідне й достатнє для її виправлення і попередження нових кримінальних правопорушень.

При цьому суд враховує приписи частини третьої статті 68 КК, відповідно до якої за вчинення замаху на кримінальне правопорушення строк або розмір покарання не може перевищувати двох третин максимального строку або розміру найбільш суворого виду покарання, передбаченого санкцією статті (санкцією частини статті) Особливої частини цього Кодексу.

Приймаючи до уваги, що угода відповідає вимогам чинного кримінально-процесуального законодавства, обвинуваченому та його захиснику зрозумілі наслідки затвердження угоди, суд вважає за можливе затвердити угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором Вінницької обласної прокуратури ОСОБА_3 з однієї сторони та обвинуваченим ОСОБА_5 і його захисником адвокатом ОСОБА_4 - з іншої.

При цьому суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_5 покарання, вид та міра якого була погоджена сторонами, тобто за частиною третьою статті 201-2 КК у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в благодійних організаціях строком на 3 роки, за частиною третьою статті 15 частиною третьою статті 201-2 КК у виді 4 років 8 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в благодійних організаціях строком на 2 роки. На підставі частини першої статті 70 КК шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, визначити ОСОБА_5 остаточне покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в благодійних організаціях строком на 3 роки, звільнивши його на підставі положень статті 75 КК від відбування призначеного покарання з випробуванням.

Відповідно до частини четвертої статті 75 КК іспитовий строк встановлюється судом тривалістю від одного року до трьох років.

Вирішуючи питання щодо тривалості іспитового строку, суд враховує, що обвинувачений ОСОБА_5 вчинив, зокрема умисний тяжкий злочин в умовах воєнного стану. Хоча правові підстави для призначення обвинуваченому реального покарання судом не встановлені, суд вважає за доцільне з метою виконання приписів статей 50 та 65 КК та забезпечення виправлення обвинуваченого встановити йому іспитовий строк тривалістю 3 роки.

Суд враховує, що частина перша статті 76 КК є імперативною нормою, якою передбачено, що у разі звільнення від відбування покарання з випробуванням суд покладає на засудженого такі обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. Суд також приймає до уваги, що частиною другою статті 50 КК метою покарання визначено не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами. Тому для реалізації зазначеної мети суд вважає за доцільне покласти на ОСОБА_5 додаткові обов`язки, передбачені кримінальним законом, зокрема пунктами 2 та 4 частини третьої статті 76 КК.

Згідно з абзацом третім пункту 2 частини четвертої статті 374 КПК у резолютивній частині вироку зазначаються у разі визнання особи винуватою, зокрема, початок строку відбування покарання. При цьому частиною першою статті 165 Кримінально-виконавчого кодексу України визначено, що іспитовий строк обчислюється з моменту проголошення вироку суду.

Крім того, частиною третьою статті 55 КК регламентовано, що при призначенні позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю як додаткового покарання до арешту, обмеження волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі на певний строк - воно поширюється на увесь час відбування основного покарання і, крім цього, на строк, встановлений вироком суду, що набрав законної сили. При цьому строк додаткового покарання обчислюється з моменту відбуття основного покарання, а при призначенні покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю як додаткове до інших основних покарань, а також у разі застосування статті 77 цього Кодексу - з моменту набрання законної сили вироком. Саме тому, строк відбування додаткового покарання слід рахувати з дня набрання вироком законної сили.

Питання щодоречових доказівнеобхідно вирішитивідповідно доположень статті100КПК. Разом з тим, з наданих представником сторони обвинувачення документів не вбачається, чи приймались під час досудового розслідування будь-які рішення щодо речових доказів у кримінальному провадженні, а тому суд позбавлений можливості виконати вимоги зазначеної правової норми.

Згідно з частиною другою статті 124 КПК судові витрати мають бути покладені на обвинуваченого.

Керуючись статтями 314, 369-371, 373-374, 475 КПК, суд

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду, укладену 20.05.2024 між прокурором Вінницької обласної прокуратури ОСОБА_3 з однієї сторони та обвинуваченим ОСОБА_5 (в присутності адвоката ОСОБА_4 ) з іншої у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 201-2, частиною третьою статті 15 частиною третьою статті 201-2 Кримінального кодексу України, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.05.2024 за № 62024240040000120.

Визнати ОСОБА_5 винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 201-2, частиною третьою статті 15 частиною третьою статті 201-2 Кримінального кодексу України, та призначити покарання:

- за частиною третьою статті 201-2 Кримінального кодексу України у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в благодійних організаціях строком на 3 (три) роки;

- частиною третьою статті 15 частиною третьою статті 201-2 Кримінального кодексу України, у виді 4 (чотирьох) років 8 (восьми) місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в благодійних організаціях строком на 2 (два) роки.

На підставі частини першої статті 70 Кримінального кодексу України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, визначити ОСОБА_5 остаточне покарання у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в благодійних організаціях строком на 3 (три) роки.

Згідно з частиною першою статті 75 Кримінального кодексу України звільнити ОСОБА_5 від відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком 3 (три) роки.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини першої та пункту 2, 4 частини третьої статті 76 Кримінального кодексу України покласти на ОСОБА_5 обов`язки періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, навчання, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації, виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Початок іспитового строку обчислювати з моменту проголошення вироку.

Строк відбування додаткового покарання слід рахувати з дня набрання вироком законної сили.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави 1911 (одну тисячу дев`ятсот одинадцять) гривень 84 (вісімдесят чотири) копійки вартості витрат на залучення експерта.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляції через Вінницький міський суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення з підстав, передбачених частиною четвертою статті 394 Кримінального процесуального кодексу України.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення29.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122672729
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги

Судовий реєстр по справі —127/17298/24

Вирок від 29.10.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бернада Є. В.

Ухвала від 23.05.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бернада Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні