КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ОДЕСИ
Провадження № 2/947/6208/24
УХВАЛА
про передачу справи за підсудністю
30.10.2024 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду м. Одеси Скриль Ю.А., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНІКАРС», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання договору недійсним та витребування майна,
В С Т А Н О В И В:
29 жовтня 2024 року ОСОБА_1 , через свого представника адвоката Дашко Ю.І. звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНІКАРС», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання договору недійсним та витребування майна.
Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу розподілено судді Київського районного суду м. Одеси Скриль Ю.А.
Згідно з частиною 1 статті 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно зчастиною 2статті 27ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч.ч. 6 та 7 ст. 187 ЦПК України у разіякщо відповідачему позовнійзаяві вказанафізична особа,яка неє суб`єктомпідприємницької діяльності,суд непізніше двохднів здня надходженняпозовної заявидо судузвертається довідповідного органуреєстрації місцяперебування тамісця проживанняособи щодонадання інформаціїпро зареєстрованемісце проживання(перебування)такої фізичноїособи. Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п`яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Як вбачається з позовної заяви позивач у порушення вимог п.1 ч.3 ст.175 ЦПК не вказав повні особисті дані відповідачів, отже суд позбавлений можливості отримати відомості стосовно цих осіб, а саме їх місця реєстрації, з Відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС ҐУкраїни в Одеській області та з Єдиного державного демографічного реєстру.
Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі за останнім відомим місцем проживання відповідача. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
Як вбачається з позовної заяви у даній справі чотири відповідача, троє з них, а саме: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , проживають у Миколаївський області, двоє з яких - у с. Добра Криниця Баштанського району Миколаївській області, що не відноситься до території Київського району м. Одеси. Також, позивачем не надано суду доказів щодо укладання між ним та відповідачем - Товариством зобмеженою відповідальністю«ЮНІКАРС», договору купівлі-продажу транспортного засобу, що підтверджував би правомірність його придбання, тому суд вважає, правильним справу направити за підсудністю місця мешкання більшості відповідачів.
Частиною 9 статті 187 ЦПК України передбачено, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу.
Так, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо : справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином суддею встановлено, що даний позов не підсудний Київському районному суду м. Одеси, натомість як справа належить до територіальної юрисдикції Баштанського районного суду Миколаївської області (56101, Миколаївська область, Баштанський район, м. Баштанка, вул. Полтавська, 43).
Крім того, недотримання судом правил територіальної підсудності є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд до належного суду (ст.378 ч.1 ЦПК України).
Згідно з ч. 3ст. 31 ЦПК Українипередача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно дост. 32 ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом.
На підставі викладеного та керуючись ст. 31 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи № 947/34709/24 (провадження № 2/947/6208/24) за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНІКАРС», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання договору недійсним та витребування майна - передати на розгляд до Баштанського районного суду Миколаївської області.
Передачу справи на розгляд до Баштанського районного суду Миколаївської області (56101, Миколаївська область, Баштанський район, м. Баштанка, вул. Полтавська, 43) здійснити на підставі даної ухвали не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду упродовж 15 днів з дня її підписання шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя Скриль Ю. А.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 01.11.2024 |
Номер документу | 122675014 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Скриль Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні