Справа 688/5058/24
№ 2-а/688/26/24
Ухвала
Іменем України
30 жовтня 2024 року м. Шепетівка
СуддяШепетівського міськрайонного суду ХмельницькоїобластіКозачук С.В., розглянувшиматеріали заяви ОСОБА_1 до Державної установи «Шепетівська виправна колонія (№98)» про визнання протиправним рішення,
встановив:
29.10.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Шепетівського міськрайонного суду з заявою до Державної установи «Шепетівська виправна колонія (№98)», в якій оскаржує рапорти Державної установи «Шепетівська виправна колонія (№98)» винесені відносно нього від 14.10.2024 року та 19.10.2024 року щодо порушення правил носіння одягу.
Вивчивши доводи заяви, дійшла наступних висновків.
Частиною першоюстатті 5 КАС Українивстановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України після одержання позовної заяви суддя з`ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах. Пунктами 1, 2 частини першої статті 4КАС України передбачено, що адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір; публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
За змістом пункту 3 статті 4 КАС України адміністративний суд це суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Отже, належним та компетентним судом в розумінні процесуального закону є суд, який розглядає та вирішує справу за позовною заявою, поданою із дотриманням правил інстанційної, предметної та територіальної підсудності.
Статтею 20КАС Українивизначено розмежуванняпредметної юрисдикціїадміністративних судів.Частиною 1передбачено,що місцевимзагальним судамяк адміністративнимсудам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності суб`єктів у сфері медіа, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників суб`єктів у сфері медіа, що порушують законодавство про вибори та референдум; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:примусового поверненняв країнупоходження аботретю країнуіноземців таосіб безгромадянства; примусовоговидворення іноземцівта осіббез громадянстваза межіУкраїни; затриманняіноземців абоосіб безгромадянства зметою їхідентифікації та(або)забезпечення примусовоговидворення замежі територіїУкраїни; продовженнястроку затриманняіноземців абоосіб безгромадянства зметою їхідентифікації та(або)забезпечення примусовоговидворення замежі територіїУкраїни; затриманняіноземців абоосіб безгромадянства довирішення питанняпро визнанняїх біженцямиабо особами,які потребуютьдодаткового захистув Україні; затриманняіноземців абоосіб безгромадянства зметою забезпеченняїх передачівідповідно доміжнародних договорівУкраїни прореадмісію; 4)адміністративні справиз приводурішень,дій чибездіяльності державноговиконавця чиіншої посадовоїособи державноївиконавчої службищодо виконанняними рішеньсудів усправах,визначених пунктами1-3частини першоїцієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставіЗакону України"Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; 6) адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частинами першою та третьою цієї статті (частина 2 ст. 20 КАС України).
Згідно вимог ч. 5ст. 171 КАС Україниякщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленомустаттею 29 цього Кодексу.
Враховуючи, що подана заява не підсудна Шепетівському міськрайонному суду Хмельницької області як місцевому адміністративному суду, адміністративну справу необхідно направити за підсудністю до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 2, 20, 29, 171, 297 КАС України, суддя, -
постановив:
Заяву ОСОБА_1 до Державної установи «Шепетівська виправна колонія (№98)» про визнання протиправним рішення передати за підсудністю до Хмельницького окружного адміністративного суду (вулиця Козацька, 42, м. Хмельницький, 29000).
Ухвала можебути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя: Світлана КОЗАЧУК
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 01.11.2024 |
Номер документу | 122677846 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо |
Адміністративне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Козачук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні