Постанова
від 21.10.2024 по справі 916/2806/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

та відкриття ліквідаційної процедури

"21" жовтня 2024 р.м. ОдесаСправа № 916/2806/23Господарський суд Одеської області у складі судді Райчевої Світлани Іванівни,

при секретарі судового засідання Скогутовському І.П.

дослідивши матеріали справи,

За заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія КАНТІЄРО (04071, м. Київ, вул. Костятинівська, буд. 32, оф. 8; код ЄДРПОУ 43186135);

до Боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд. 5; код ЄДРПОУ 32199524);

про банкрутство,

Учасники справи у судове засідання не з`явились;

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія КАНТІЄРО звернулось до Господарського суду Одеської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами, посилаючись на заборгованості останнього у розмірі 177 109 555, 14 грн. та на положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Процесуальні дії суду.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 06.09.2023 р. відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном Боржника, розпорядником майна Боржника призначено арбітражного керуючого Беркута Максима Сергійовича. Також, вказаною ухвалою визнано конкурсні грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія КАНТІЄРО до Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами у сумі 94 562 058, 60 грн. та витрати у сумі 87 140,00 грн. понесені у зв`язку із сплатою судового збору та авансування винагороди арбітражного керуючого. Вимоги кредитора до боржника у розмірі 82 547 586, 54 грн. відхилено.

06.09.2023 р. на офіційному сайті Верховного Суду опубліковано повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами (публікація №71348 від 06.09.2023 р.).

Частиною 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі №916/2806/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами, заяви з грошовими вимогами до боржника до господарського суду не надходили.

18.10.2023 р. господарським судом постановлено ухвалу попереднього засідання, якою визначено розмір та перелік визнаних господарським судом вимог конкурсних кредиторів для внесення розпорядником майна боржника до реєстру вимог кредиторів.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 24.01.2024р. припинено повноваження керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Вища школа реклами» Мізінова Олександра Владиславовича та виконавчих органів управління Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Вища школа реклами», виконання обов`язків керівника та виконавчих органів управління Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Вища школа реклами» тимчасово покладено на розпорядника майном Боржника арбітражного керуючого Беркута Максима Сергійовича до призначення у порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника та виконавчих органів управління боржника.

31.07.2024р. розпорядник майном Боржника арбітражний керуючий Беркут Максим Сергійович звернувся до господарського суду з:

- заявою про згоду на призначення ліквідатором у справі №916/2806/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Вища школа реклами» (т. 2 а.с. 91-102);

- клопотанням про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Вища школа реклами» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (т. 2 а.с. 109- т. 3 а.с. 164).

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 16.09.2024р. справу призначено до розгляду в підсумковому засіданні суду на "21" жовтня 2024 р. о 15:00 год. Розпорядника майном Боржника арбітражного керуючого Беркута М.С. зобов`язано надати суду аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами.

21.10.2024р. до господарського суду надійшло клопотання арбітражного керуючого Беркута М.С. про долучення до матеріалів справи аналізу фінансово-господарської діяльності Боржника (т. 3 а.с. 174-213).

21.10.2024р. учасники справи у судове засідання не з`явились, про причини неявки суду не повідомили, клопотання про відкладення розгляду справи до господарського суду не надходили.

Абзацом 3 ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.

Пунктом 1 ч. 3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

З огляду на зазначені обставини, господарський суд розглядає справу за відсутності учасників справи за наявними у ній матеріалами.

У підсумковому засіданні суду, господарським судом встановлено наступне.

Відповідно до наявного у матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами зареєстровано за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд. 5 та має ідентифікаційний код юридичної особи код ЄДРПОУ 32199524. Основним видом діяльності боржника є 68.31 Агентства нерухомості. Статутний капітал Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами становить 2 000 000, 00 грн. Засновниками (учасниками) Товариства є: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Керівником Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами був ОСОБА_2 , повноваження якого припинено ухвалою Господарського суду Одеської області від 24.01.2024р.

Згідно реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами загальна сума заборгованості боржника перед єдиним кредитором Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія КАНТІЄРО складає 94 562 058, 60 грн.

З метою виявлення майна Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами розпорядником майна Боржника арбітражним керуючим Беркутом М.С. було направлено запити про надання інформації/відомостей до установ та організацій, які ведуть реєстри майнових прав, та отримано наступні відповіді:

- листом ГУ Держгеокадастру в Одеській області повідомлено, що за Товариством з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами земельні ділянки не зареєстровано;

- згідно відповіді Південного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці, інформація щодо зареєстрованих за Товариством з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування відсутня;

- Головне управління ДПС в Одеській області повідомило розпорядку майна боржника, що згідно інформаційно-комунікаційних систем ДПС по платнику податків ТОВ «Компанія «Вища школа реклами» станом на 25.09.2023 відсутня заборгованість з платежів, а також відсутня переплата по податкам та зборам. Також, повідомлено, що згідно даних ІКС ДПС, свідоцтво платника ПДВ ТОВ «Компанія «Вища школа реклами» анульовано 30.10.2015, фінансова звітність за період 01.01.2020 по 04.09.2023 до податкового органу не надавалась. Крім того, надано відомості про всі банківські рахунки платника податків ТОВ «Компанія «Вища школа реклами», які обліковуються в ГУ ДПС в Одеській області станом на 19.09.2023, згідно даних інформаційно-комунікаційних систем ДПС. Надано інформацію про усіх пов`язаних юридичних та фізичних осіб - підприємців засновником, керівником, головним бухгалтером яких виступають фізичні особи, які є службовими особами (директор, головний бухгалтер, засновник) ТОВ «Компанія «Вища школа реклами» відповідно даним ІКС ДПС в межах адміністративного району «Одеська область». Також, Головним управлінням ДПС в Одеській області надано розпоряднику майна фінансову звітність боржника;

- Державне космічне агентство України повідомило, що зареєстрованих унікальних об`єктів космічної діяльності у ТОВ Компанія Вища школа реклами немає;

- листом Одеською митницею Державної митної служби України повідомлено, що згідно електронної бази митних декларацій Одеської митниці фактів митного оформлення товарів на адресу ТОВ «Компанія «Вища школа реклами» за останні три роки станом на 20.09.2023 не виявлено. Також згідно інформації, яка міститься в ЄАІС Держмитслужби України ТОВ «Компанія «Вища школа реклами» не знаходиться на обліку в якості особи, що здійснює операції з товарами;

- відповідно до листа ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області за ТОВ «Компанія «Вища школа реклами» не зареєстровані трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, сільськогосподарська техніка, інші механізми в Одеській області;

- відповідно до листа Державної служби морського та річкового транспорту України, за наявною інформацією , яка міститься у електронних версіях Державного суднового реєстру України і Суднової книги України, відсутні відомості щодо зареєстрованих суден, власником або судновласником яких є ТОВ «Компанія «Вища школа реклами»;

- відповідно до листа Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку вбачається, що ТОВ «Компанія «Вища школа реклами» ліцензії на користування радіочастотним спектром України не отримувало;

- Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» повідомило, що ТОВ «Компанія «Вища школа реклами» Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв не видавались, присвоєння радіочастот не здійснювалися;

- Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації» Одеської міської ради повідомило розпоряднику майна Боржника про наявність зареєстрованих за Товариством з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами об`єктів нерухомого майна та надала засвідчені копії правовстановлюючої та технічної документації на вказані об`єкти нерухомого майна;

- листом Головне управління статистики в Одеській області повідомило, що ТОВ «Компанія «Вища школа реклами» протягом періоду з 01.01.2020 по 14.09.2023 фінансову звітність до ГУС в Одеській області не подавало. Також, станом на 29.09.2023 в базі даних ЄДРПОУ по території Одеської області значиться ТОВ «Компанія «Вища школа реклами», керівник - ОСОБА_2 та не значаться його відокремлені підрозділи;

- Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» повідомило, що в інформаційній системі «Єдиний державний реєстр тварин» відсутня будь-яка інформація про наявність тварин ТОВ «Компанія «Вища школа реклами», оскільки останній не зареєстрований в Реєстрі тварин як власник тварин.

- відповідно до відповіді Філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр» АТ «Укрзалізниця», інформація про зареєстровані за ТОВ «Компанія «Вища школа реклами» вагони, локомотиви, під`їзні колії відсутня;

- відповідно до листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку вбачається про відсутність в Державному реєстрі випусків цінних паперів інформації щодо реєстрації випусків цінних паперів ТОВ «Компанія «Вища школа реклами».

- Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради повідомило, що в реєстрі будівельної діяльності відсутня інформація щодо видачі документів дозвільного характеру, де замовником, підрядником будівництва є ТОВ «Компанія «Вища школа реклами». До Управління не надходило та Управлінням не реєструвались документи дозвільного/декларативного характеру на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, де замовником будівництва є ТОВ «Компанія «Вища школа реклами»;

- Головне управління Держгеокадастру в Одеській області повідомило, що відповідно до інформації, яка наявна в програмному забезпеченні ведення Державного земельного кадастру земельні ділянки за ТОВ «Компанія «Вища школа реклами» не зареєстровано.

Розпорядник майном Боржника повідомляв суду, що на його адресу не надходили заяви з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами від кредиторів, чиї вимоги забезпечено заставою майна Боржника; Кредитори з вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян до Боржника відсутні.

30.10.2023р. арбітражним керуючим Беркутом М.С. видано наказ №1 про проведення інвентаризації матеріальних цінностей Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами.

За результатами проведеної інвентаризації встановлено відсутність у Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами будь-яких активів, що підтверджується наявними у матеріалах справи інвентаризаційними описами (т. 3 а.с. 68-86).

Арбітражним керуючим Беркутом М.С. було проведено аналіз фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища та становища на ринках Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами.

Відповідно до результатів проведеного аналізу розпорядником майна встановлено, що з 2013р. у Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами були наявні ознаки втрати платоспроможності, фінансовий стан Боржника характеризується ознаками критичної неплатоспроможності, задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе шляхом застосування ліквідаційної процедури. Ознак фіктивного банкрутства, дій з доведення, приховування банкрутства Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами розпорядником майна Боржника не встановлено.

За результатами проведеного аналізу фінансово-господарського стану Боржника встановлено наступне:

- Коефіцієнт абсолютної ліквідності (грошової платоспроможності), значення якого не повинно бути менше >0,2, з тенденцією до збільшення, у Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами станом на 01.01.2013 та на 31.12.2014 складає 0,0 та є критично меншим рекомендованого значення та безумовно говорить про те, що товариство не може погасити будь-яку частину своїх боргів негайно;

- Коефіцієнт покриття, який характеризує здатність забезпечити свої короткострокові зобов`язання з найбільше легко реалізованої частини активів, оборотних коштів, та який дає найбільш загальну оцінку ліквідності активів, у продовж досліджуваного періоду мав значення нижче нормативного значення (+1,0). Станом на початок 2013 року коефіцієнт покриття дорівнював 0,63 та станом на кінець 2014 року - 0,67;

- Сума власних обігових засобів (чистий оборотний капітал), сума яких не повинна бути менше 0,0 у ТОВ «ВИЩА ШКОЛА РЕКЛАМИ» у продовж періоду 2013-2014 років мала від`ємне значення: станом на 01.01.2013 року - (-17688,9) тис. грн.; станом на 31.12.2015 - (-15627,7) тис. грн.. Даний факт свідчить про те, що у продовж періоду 2013-2014 в компанії не було достатньо коштів для забезпечення безперебійної діяльності за рахунок постійних фінансових ресурсів, наслідком ного була втрата ліквідності та фінансової стійкості;

- Коефіцієнт Бівера, який дає змогу викрити скриту тенденцію до банкрутства навіть у працюючого підприємства, та який не повинен сягати менше 0,2, відображає небажане скорочення частки прибутку, який направляється на розвиток виробництва. У ТОВ «ВИША ШКОЛА РЕКЛАМИ» даний показник впродовж досліджуваного періоду мав значення нижче граничного: 0,0 станом на початок 2013 року та станом на кінець 2014 року;

- Показник поточної платоспроможності ТОВ «ВИЩА ШКОЛА РЕКЛАМИ» протягом періоду, що аналізувався мав від`ємне значення: станом на початок 2013 року (-48478,3) тис. грн., станом на 31.12.2014 (-48401,4) тис. грн., тобто фінансовий стан ТОВ «ВИЩА ШКОЛА РЕКЛАМИ» протягом періоду 2013-2014 характеризувався поточною неплатоспроможністю. Станом на 31.12.2014 показник поточної платоспроможності мав від`ємне значення (- 48401,4) тис. грн., коефіцієнт покриття мав значення 0,67 (нормативне значення 1,0) та коефіцієнт забезпечення власними засобами дорівнював (-0,5) при нормативному значенні 0,1 відповідно такий фінансовий стан характеризувався ознаками критичної неплатоспроможності.

Дослідивши аналіз фінансово-господарського стану Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами, господарський суд дійшов висновків, а саме:

- фінансовий стан Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами характеризується ознаками неплатоспроможності;

- ознаки наявності/виявлення дій щодо доведення Підприємства до банкрутства відсутні;

- ознаки приховування банкрутства Боржника відсутні.

- ознаки фіктивного банкрутства Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами відсутні;

- Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами відповідає ознакам поточної неплатоспроможності, тобто боржника, який неспроможний виконати свої грошові зобов`язання перед кредиторами;

- заяв від інвесторів не надходило, відновити платоспроможність за відсутності активів та грошових коштів не представляється за можливе.

30.07.2024 р. відбулись збори кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами.

Рішеннями, прийнятими на зборах кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами, що оформлені протоколом зборів кредиторів від 30.07.2024 р. вирішено наступне:

- прийняти до відома звіт розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами;

- уповноважити розпорядника майна боржника звернутись до Господарського суду Одеської області з клопотанням про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами арбітражного керуючого Беркута М.С.

Судом встановлено, що зборами кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами прийнято рішення в межах компетенції та наявності достатніх повноважень відповідно до ч.ч. 7-9 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

21.10.2019 р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства, яким встановлені умови та порядок відновлення платоспроможності боржника юридичної особи та відновлення платоспроможності фізичної особи.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника; санація боржника; ліквідація банкрута.

Згідно до ч. ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, банкрутство визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.

Згідно ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.

За положеннями ч. 1 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб`єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).

Частиною 1 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Частиною 3 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у підсумковому засіданні господарський суд може ухвалити одне з судових рішень, серед яких постанова про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно ч. 6 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців. Неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.

На підставі вказаних положень законодавства та досліджених судом доказів у справі, судом встановлено неоплатність боржника (недостатність майна для задоволення вимог кредиторів); наявність непогашених грошових вимог перед кредитором, які визнані судом; перевищення зобов`язань боржника над його наявним майном (перевищення пасивів над активами); відсутність заяв від можливих інвесторів.

Таким чином, наявні підстави для визнання Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд. 5; код ЄДРПОУ 32199524) банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.

Частиною 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, у разі відсторонення розпорядника майна або керуючого реструктуризацією від виконання повноважень, керуючий санацією, керуючий реалізацією та ліквідатор призначаються господарським судом за клопотанням комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи) чи зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи).

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 10 Кодексу України з процедур банкрутства одна й та сама особа може здійснювати повноваження арбітражного керуючого на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Кодексу.

Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими особами у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом; 4) які мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів; 5) які є близькими особами боржника - фізичної особи. До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Згідно рішення зборів кредиторів Боржника, оформленого протоколом від 30.07.2024 р., вирішено звернутися до Господарського суду Одеської області із клопотанням про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором Банкрута арбітражного керуючого Беркута М.С.

Суд встановив, що рішення про таку рекомендацію прийнято зборами у межах повноважень, визначених п. 6 ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства.

Призначення ліквідатора у справі №916/2806/23.

31.07.2024 р. до господарського суду надійшла заява-згода (вх. ГСОО №3-558/24) арбітражного керуючого Беркута М.С. про участь у справі №916/2806/23 у якості ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами.

У вказаній заяві арбітражний керуючий Беркут М.С. інформує суд про відсутність судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого, не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів, не має заборони виконувати повноваження керуючого реструктуризацією відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства, не відноситься до жодної з категорій осіб, зазначених у ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства. Професійна діяльність арбітражного керуючого застрахована у відповідності до чинного законодавства.

До заяви додано копії: свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1954 від 15.10.2020 р.; посвідчення арбітражного керуючого; договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого; диплому про вищу освіту; довідки МВС про відсутність судимості, інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення.

Господарський суд приймає до уваги те, що арбітражний керуючий Беркут М.С. виконував повноваження розпорядника майном у даній справі, за період виконання ним повноважень скарг на його дії до господарського суду не надходило, комітет кредиторів визнавав його роботу задовільною та такою, що відповідає положенням Кодексу України з процедур банкрутства. За таких обставин господарський суд вважає за можливе призначити арбітражного керуючого Беркута М.С. ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами.

Частиною 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Відповідно до п.2.2. Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого Постановою Пленуму Вищого господарського суду України №16 від 17.12.2013р., офіційному оприлюдненню підлягає, зокрема, повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно ч. 5 розділу XIV Надання інформації на веб-порталі Змін до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010р. №30, на сайті Верховного суду на веб-порталі у випадках, передбачених Законом публікуються наступні відомості про справу про банкрутство, що підлягають офіційному оприлюдненню, або посилання на них: повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-порталі Касаційного господарського суду у складі Верховного суду повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

Розгляд звіту арбітражного керуючого Беркута М.С. про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майном Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Частиною 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Згідно ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, або коштів фонду, створеного кредиторами для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (у разі його створення).

Частиною 4 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.

Відповідно до ч. 6 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

У звіті арбітражний керуючий Беркут М.С. зазначає, що за період з 06.09.2023р. по 31.07.2024р. розмір грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна у справі складає 236 950, 00 грн., які є неоплаченими.

Рішенням, прийнятим комітетом кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами, що оформлено протоколом засідання комітету кредиторів від 30.07.2024 р. вирішено схвалити комітетом кредиторів звіт арбітражного керуючого Беркута М.С. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат пов`язаних з виконанням повноважень у справі №916/2806/23.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд затверджує звіт арбітражного керуючого Беркута М.С. про нарахування та виплату грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна боржника у справі №916/2806/23 за період з 06.09.2023р. по 31.07.2024р. у розмірі 236 950, 00 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 28, 30, 49, 58, 59, 60, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 232, 233, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд. 5; код ЄДРПОУ 32199524).

2. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд. 5; код ЄДРПОУ 32199524).

3. Припинити повноваження розпорядника майном Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд. 5; код ЄДРПОУ 32199524) арбітражного керуючого Беркута Максима Сергійовича (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора №1954 від 15.10.2020 р.).

4. Затвердити звіт арбітражного керуючого Беркута Максима Сергійовича (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора №1954 від 15.10.2020 р.) про нарахування та виплату основної винагороди за виконання повноважень розпорядника майна Боржника у справі №916/2806/23 про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд. 5; код ЄДРПОУ 32199524) за період з 06.09.2023р. по 31.07.2024р. у розмірі 236 950, 00 грн.

5. Відкрити відносно Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд. 5; код ЄДРПОУ 32199524) ліквідаційну процедуру.

6. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд. 5; код ЄДРПОУ 32199524) призначити арбітражного керуючого Беркута Максима Сергійовича (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора №1954 від 15.10.2020р.).

7. Встановити грошову винагороду ліквідатору Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд. 5; код ЄДРПОУ 32199524) у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень.

8. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд. 5; код ЄДРПОУ 32199524) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

9. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, припинити повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

10. Вважати строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута таким, що настав.

11. Встановити, що у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

12. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

13. Відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю.

14. Продаж майна допускається в порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства.

15. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

16. Виконання зобов`язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства.

17. Судове засідання у справі №916/2806/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Вища школа реклами призначити на "29" січня 2025 р. о 10:00 год., про що повідомити учасників справи.

Засідання суду відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області у залі судового засідання № 9 четвертий поверх (тел. 0482 307 966).

18. Явку учасників справи у судове засідання визнати необов`язковою.

19. Зобов`язати ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Беркута М.С. надати суду поточний звіт про хід ліквідаційної процедури.

Постанова набрала законної сили 21 жовтня 2024 року та може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства та ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст постанови складено 30 жовтня 2024 р.

Копію ухвали надіслати до електронного кабінету користувача підсистеми "Електронний суд": ТОВ ФК КАНТІЄРО; представнику ТОВ ФК КАНТІЄРО адвокату Хромеєєву Д.С.; арбітражному керуючому Беркуту Максиму Сергійовичу.

Копію постанови в електронному вигляді надіслати: Приморському відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (info_pm2@od.od.dvs.gov.ua); Управлінню державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради (udr@omr.gov.ua).

Суддя С.І. Райчева

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122678910
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —916/2806/23

Ухвала від 16.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 29.11.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Постанова від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 16.10.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 07.10.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 10.09.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 02.08.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 02.08.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні