Ухвала
від 30.10.2024 по справі 921/602/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30 жовтня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/602/24 Господарський суд Тернопільської області

Суддя Хома С.О. ,

Розглянувши: матеріали позовної заяви № без номера від 22.10.2024 (вх. №7101 від 25.10.2024.2024)

за позовом: Приватного малого підприємства «Люкс», вул. Тернопільська, 8а, м.Тернопіль, 46012, ідентифікаційний код 14027899;

до відповідача: Микулинецької селищної ради Тернопільського району, Тернопільської області, вул.. С. Бандери,11, с.Микулинці, Тернопільського р-н, Тернопільської обл.., 48120, ідентифікаційний код 04396302;

про: визнання договору оренди землі укладеним на той самий строк і на тих самих умовах.

Суть справи.

Приватного малого підприємства «Люкс», вул. Тернопільська, 8а, м.Тернопіль, 46012, ідентифікаційний код 14027899 звернулось до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою № без номера від 22.10.2024 (вх. №7101 від 25.10.2024.2024) до Микулинецької селищної ради Тернопільського району, Тернопільської області, вул.. С. Бандери,11, с.Микулинці, Тернопільського р-н, Тернопільської обл.., 48120, ідентифікаційний код 04396302 про:

- визнання договору оренди землі укладеним на той самий строк і на тих самих умовах.

Позовні вимоги мотивовані укладеним між Приватним малим підприємство «Люкс» та Микулинецькою селищною радою Тернопільського району, Тернопільської області Типового договору оренди землі від 11.02.2016, строком на 5 років, про продовження дії якого позивач звернуся до Микулинецької селищної ради Тернопільського району, Тернопільської області з листом №03 від 11.02.2021, який останньою залишено без відповіді.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.10.2024 справу №921/602/24 передано на розгляд судді Хомі С.О.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишити її без руху з огляду на таке.

Згідно ч. 1 ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Відповідно до п.2, 4, 5 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема: містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно з приписами ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивачем не дотримані вимоги статті 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, зокрема не додано:

- належної копії листа №03 від 11.02.2021 ( на долученій позивачем д позовної заяви копії листа не проглядається печатка про отримання такого Микулинецькою селищною радою Тернопільського району, Тернопільської області);

- Додаткової угоди до Типового договору оренд землі від 11.02.2016 року;

- доказів надіслання Микулинецькій селищній раді Тернопільського району, Тернопільської області Додаткової угоди до Типового договору оренд землі від 11.02.2016 року з пропозицією укладення такої;

Позивачем у назві позовної заяви та прохальній частині зазначено позовна заява про визнання договору оренди землі укладеним на той самий строк і на тих самих умовах, тоді як у змісті позовних вимог зазначено визнати додаткову угоду до типового договору оренди землі від 11.02.2016 укладеною в значеній реакції та у тексті позовної на стор. 4 зазначено - про визнання додаткової угоди про поновлення Договору оренди земельної ділянки від 11.02.2026 року на той самий строк і на тих самих умовах, а тому позивачу необхідно письмово уточнити прохальну частину, який саме спосіб (способи) захисту прав або інтересів просить суд визначити у рішенні.

Згідно витягу з ЄДР в реєстрі значиться Микулинецька селищна рада як юридична особа з ідентифікаційним кодом 04396302.

У позовній заяві позивач зазначив відповідачем Микулинецька селищна рада Тернопільського району, Тернопільської області, тобто позивачем у позовній заяві вказано неправильне найменування відповідача.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Правилами надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, передбачено, що розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Відповідно до п .п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Таким чином, належними доказами відправлення відповідачу копії позовної заяви та усіх доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт, засвідчений календарним штемпелем відділу поштового зв`язку або квитанція про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС.

Позивачем у додатках до позовної заяви п. 9 зазначено: Докази направлення заяви разом із доданими до неї документами на адресу Микулинецької селищної ради Тернопільського району, Тернопільської області. Однак при поступленні позовної заяви до суду такі документи відсутні про що канцелярією суду складено Акт від 25.10.2024.

Ураховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивачем не виконано належним чином вимоги п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частин 1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. ч.3, 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України).

Керуючись ст.ст.162-164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву матеріали позовної заяви № без номера від 22.10.2024 (вх. №7101 від 25.10.2024.2024) за позовом Приватного малого підприємства «Люкс» - залишити без руху.

2.Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху на усунення недоліків шляхом надання суду:

- належної копії листа №03 від 11.02.2021;

- Додаткової угоди до Типового договору оренд землі від 11.02.2016 року;

- доказів надіслання Микулинецькій селищній раді Тернопільського району, Тернопільської області Додаткової угоди до Типового договору оренд землі від 11.02.2016 року з пропозицією укладення такої;

- письмових уточнень до прохальної частини позовної заяви, який саме спосіб (способи) захисту прав або інтересів просить суд визначити у рішенні;

- письмових уточнень щодо найменування відповідача;

- доказів направлення позовної заяви разом із доданими до неї документами на адресу відповідача.

3.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

4.Копію ухвали надіслати позивачу Приватному малому підприємству «Люкс», (до Електронного кабінету підсистеми ЄСІТС «Електронний Суд»).

Ухвалу підписано: 30 жовтня 2024 року.

Суддя С.О. Хома

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення30.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122679188
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/602/24

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 30.10.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні