Рішення
від 23.10.2024 по справі 922/2427/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.10.2024м. ХарківСправа № 922/2427/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Трофімова І.В.

при секретарі судового засідання Погореловій О.В.

розглянувши в порядку загального позовного провадження справу

за позовом Комунального некомерційного підприємства "Міська поліклініка № 6" Харківської міської ради (61153, м. Харків, пр. Ювілейний, 54-Б) до Фізичної особи-підприємця Кузнецової Кармен Вікторівни ( АДРЕСА_1 ) 3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м.Харків, майдан Конституції,16) про розірвання договору за участю представників:

позивача - Хряк А.О.;

відповідача - не з`явився;

3-ої особи - Кітченко М.Ю.,

ВСТАНОВИВ:

Комунальне некомерційне підприємство "Міська поліклініка № 6" Харківської міської ради звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця Кузнецової Кармен Вікторівни, в якій просить суд розірвати Договір оренди №4939 від 10.08.2012, укладений між Комунальним некомерційним підприємством "Міська поліклініка №6" Харківської міської ради та Фізичною особою-підприємцем Кузнецовою Кармен Вікторівною.

Судові витрати зі сплати судового збору позивач просить покласти на відповідача.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 17.07.2024 було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено справу розглядати в порядку загального позовного провадження з повідомленням сторін, призначено підготовче засідання.

Процесуальний рух справи відображено у відповідних ухвалах суду.

Протокольною ухвалою від 02.10.2024 підготовче засідання було закрито та призначено справу до судового розгляду по суті на23 жовтня 2024 року о(б)14:30.

Представник позивача та третьої особи в судовому засіданні 23.10.2024 підтримали позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання 23.10.2024 не з`явився, своїм правом на захист не скористався, відзив на позов не надав. Разом з цим, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 17.07.2024 направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення (з відміткою судова повістка) на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та Відділі обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання м. Харкова та Харківській області, а саме: 61016, м. Харків, вул. Сочинська, буд. 35.

Але судова кореспонденція повернута поштою на адресу суду із позначкою "інші причини".

Відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Згідно з ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відтак, в силу пункту 5 частини 6 статті 242 ГПК України день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвал суду.

У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом. Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Згідно з ч. 1, 2 ст. 3 названого Закону, для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень"). Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись з процесуальними документами у справі №922/2427/24 у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Таким чином, всім учасникам справи надано можливість для висловлення своєї правової позиції по суті позовних вимог та судом дотримано, під час розгляду справи, обумовлені чинним ГПК України процесуальні строки для звернення із заявами по суті справи та іншими заявами з процесуальних питань.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами. Відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Отже, за висновками суду, в матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.

З`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно дослідивши матеріали справи та надані учасниками справи докази, заслухавши пояснення представників позивача та третьої особи, суд установив такі обставини.

10.08.2012 між Комунальним закладом охорони здоров`я "Харківська міська поліклініка №6" (далі - Позивач, Орендодавець) та Фізичною особою-підприємцем Кузнецовою Кармен Вікторівною (далі - Відповідач, Орендар) укладено Договір оренди нежитлового приміщення (будівлі) №4939 (далі - Договір).

Відповідно до п.1.1. Договору Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування нежитлове приміщення площею 6,0 кв.м далі "Майно", яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Харкова, розташоване за адресою: м. Харків, пр. П`ятдесятиріччя ВЛКСМ, 54-Б та знаходиться на балансі КЗОЗ "Харківська міська поліклініка №6".

Відповідно до умов Договору Майно було передано ФОП Кузнецовій К.В. у користування, що підтверджується підписаним Актом прийому-передачі від 10.08.2012.

Відповідно до п.10.1. Договір діє з 10 серпня 2012 року до 10 липня 2013 року.

Згідно з п.10.2. Договору зміни та доповнення, що вносяться до Договору оренди, розглядаються сторонами протягом 20 днів і оформлюються додатковими угодами, які є невід`ємними частинами цього Договору.

Додатковими угодами до Договору строк дії Договору було продовжено до 10.05.2020.

У подальшому Комунальний заклад охорони здоров`я "Харківська міська поліклініка №6" на підставі проведеної державної реєстрації від 11.07.2018 перетворено на Комунальне некомерційне підприємство "Міська поліклініка №6" Харківської міської ради.

Додатковою угодою від 09.04.2019 до Договору оренди нежитлового приміщення (будівлі) №4939 від 10.08.2012 Договір оренди викладено в новій редакції, відповідно до якої найменування "Договір оренди нежитлового приміщення (будівлі)" змінено на "Договір оренди". Орендодавцем та Балансоутримувачем за текстом Договору оренди №4939 від 10.08.2012 та акту приймання-передачі вважати Комунальне некомерційне підприємство "Міська поліклініка №6" Харківської міської ради.

Згідно з п. 1.1. Договору визначено, що Комунальне некомерційне підприємство "Міська поліклініка №6" Харківської міської ради передає, а Фізична особа-підприємець Кузнецова Кармен Вікторівна приймає в строкове платне користування частину нежитлового приміщення першого поверху №47 площею 6,0 кв.м (далі - Майно), яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Харкова, розташоване за адресою: м. Харків, просп. Ювілейний, 54-Б та знаходиться на балансі комунального некомерційного підприємства "Міська поліклініка №6" Харківської міської ради.

Право на оренду цього Майна отримано Орендарем на підставі наказу Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради №2436 від 16.07.2012 "Про затвердження результатів вивчення попиту потенційних орендарів на об`єкти оренди".

Відповідно до умов Договору Майно передається в оренду з метою розміщення торговельного об`єкту з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи.

Пунктом 10.1. дія Договору визначена строком до 10.05.2020.

У подальшому Додатковими угодами до Договору дія Договору продовжена до 10.04.2023.

Пунктами 4.2., 4.4. та 4.21. Договору визначено, що Орендар зобов`язаний використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього Договору; своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату (у грошовій формі) та відповідати за виконання своїх зобов`язань за цим Договором.

Згідно з п. 6.4. Договору до обов`язків Орендодавця відноситься контролювати стан використання Майна, переданого в оренду за цим Договором.

Пунктом 7.1. Договору передбачено, що Орендодавець має право відмовитися від цього Договору і вимагати повернення Майна, що передане в оренду, у разі виникнення соціально-суспільної необхідності щодо Майна (капітальний ремонт, реконструкція будівлі тощо), викликаної потребами територіальної громади м.Харкова, а також у разі потреби використання Майна під особисті потреби Орендодавця, про що Орендодавець письмово попереджає Орендаря та Управління не пізніше ніж за три місяці до закінчення терміну Договору.

Згідно з п. 7.2. Договору Орендодавець має право вимагати розірвання цього Договору та відшкодування збитків у разі внесення Орендарем 3-х орендних платежів не в повному обсязі; якщо Орендар не виконує п.п. 3.5, 3.6, 3.7, 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.6, 4.7, 4.8, 4.9, 4.10, 4.11, 4.12, 4.16, 4.17, 4.18, 4.20., а також якщо Орендар не використовує майно протягом трьох місяців з моменту укладання договору оренди Майна або якщо Майно не використовується за цільовим призначенням.

Відповідно до п. 10.3. Договору Договір може бути розірвано на вимогу однієї зі сторін або Управління за рішенням господарського суду, суду у випадках, передбачених чинним законодавством та умовами цього Договору.

Відповідно до п. 10.5. Договору У разі відсутності заяви однієї зі сторін про припинення або зміну Договору протягом 30 днів після закінчення його строку Договір вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах.

Пунктом 10.6. Договору передбачено, що дія Договору оренди припиняється внаслідок загибелі чи знищення об`єкта оренди.

Позивач повідомляє, що з 11.06.2021 по 31.08.2021 КНП "Міська поліклініка №6" ХМР проводила капітальний ремонт приміщень 1-го поверху, в тому числі приміщення №47, про що неодноразово було повідомлено Орендаря листами від 09.06.2021 за №883, від 15.06.2021 за №916/0/547-21, від 18.06.2021 за №937. В результаті реконструкції приміщення 1-го поверху №47 загальною площею 6,0 кв. м. було знищено, про що також було повідомлено Орендаря листом від 22.06.2023 за №505/0/547-23. У зв`язку з чим виконання зобов`язань за Договором оренди нежитлового приміщення (будівлі) №4939 від 10.08.2012 є неможливим.

КНП "Міська поліклініка №6" ХМР неодноразово зверталася до ФОП Кузнецової К.В. листами від 30.08.2023 за №628/0/547-23, від 09.10.2023 за №714/0/547-23 разом із Додатковою угодою з вимогою розірвання Договору оренди №4939 від 10.08.2012.

Однак, на зазначені листи ФОП Кузнецова К.В. повідомила, що немає достатніх підстав для добровільного підписання з її боку Додаткової угоди про розірвання Договору оренди та відмовилася від розірвання зазначеного договору.

З 11.06.2021 ФОП Кузнєцова К.В. орендованим майном не користується, господарську діяльність не здійснює, орендна плата нею не сплачується.

На адресу ФОП Кузнєцова К.В. повторно направлено вимогу від 07.05.2024 вих. №458/0/547-24 разом з Додатковою угодою про розірвання Договору оренди №4939 від 10.08.2012. Однак, лист було повернуто назад.

Такі обставини, на думку Позивача, свідчать про порушення його прав та охоронюваних законом інтересів і є підставою для їх захисту у судовому порядку, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи, з урахуванням вищевикладеного, правову кваліфікацію відносинам, що стали предметом спору, суд виходить з наступного.

Згідно з ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до положень ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Виконання зобов`язань, реалізація, зміна та припинення певних прав у договірному зобов`язанні можуть бути зумовлені вчиненням або утриманням від вчинення однією із сторін у зобов`язанні певних дій чи настанням інших обставин, передбачених договором, у тому числі обставин, які повністю залежать від волі однієї із сторін.

Відповідно до ч. 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відтак, ч. 1 ст. 11 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частинами 1 та 2 ст. 283 Господарського кодексу України визначено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. У користування за договором оренди передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або єдиний майновий комплекс), що не втрачає у процесі використання своєї споживчої якості (неспоживна річ).

За ч. 3 ст. 283 Господарського кодексу України об`єктом оренди можуть бути нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення).

Відповідно до ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору найму (оренди).

Відповідно до ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за найм (оренду) майна з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Частиною 1 ст. 795 Цивільного кодексу України передбачено, що передання наймачеві будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) оформляється відповідним документом (актом), який підписується сторонами договору. З цього моменту починається обчислення строку договору найму, якщо інше не встановлено договором.

Частиною 1 ст. 284 Господарського кодексу України також визначено, що істотними умовами договору оренди є: об`єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна та умови його повернення або викупу.

Відповідно до ч. 1 ст. 638 Цивільного кодексу України істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно до ч. 1-4 ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Отже, за загальним правилом зміна та розірвання господарських договорів допускається лише за згодою сторін в порядку, встановленому статтею 188 Господарського кодексу України. Зміна та розірвання господарських договорів (припинення зобов`язання) саме в односторонньому порядку допускаються виключно з підстав, прямо передбачених відповідним законом або договором.

Відповідно до приписів статті 291 Господарського кодексу України одностороння відмова від договору оренди не допускається. Договір оренди припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено; викупу (приватизації) об`єкта оренди; ліквідації суб`єкта господарювання-орендаря; загибелі (знищення) об`єкта оренди. Договір оренди може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний з підстав, передбачених Цивільним кодексом України для розірвання договору найму, в порядку, встановленому статтею 188 цього Кодексу. Правові наслідки припинення договору оренди визначаються відповідно до умов регулювання договору найму Цивільним кодексом України.

За своєю правовою природою спірний договір є договором оренди комунального майна.

Суд заязначає, що даний спір виник щодо майнових відносин щодо господарського використання майна, яке перебуває в комунальній власності і такі відносини регулюються спеціальним законом - Законом України "Про оренду державного та комунального майна" в редакції від 05.10.2011, що діяла на момент укладення Договору оренди нежитлового приміщення (будівлі) №4939 від 10.08.2012, та в редакції від 03.10.2019 № 157-ІХ з моменту набуття чинності.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Згідно з п. 3 та 5 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" об`єктами оренди за цим Законом є: нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно підприємств.

Частиною 1 ст. 10 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено, що істотними умовами договору оренди є: об`єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); термін, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань, якщо їх нарахування передбачено законодавством; відновлення орендованого майна та умови його повернення; виконання зобов`язань; забезпечення виконання зобов`язань - неустойка (штраф, пеня), порука, завдаток, гарантія тощо; порядок здійснення орендодавцем контролю за станом об`єкта оренди; відповідальність сторін; страхування орендарем взятого ним в оренду майна; обов`язки сторін щодо забезпечення пожежної безпеки орендованого майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" договір оренди вважається укладеним з моменту досягнення домовленості з усіх істотних умов і підписання сторонами тексту договору.

Відповідно до положень ст. 26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" одностороння відмова від договору оренди не допускається. Договір оренди припиняється в разі: закінчення строку, на який його було укладено; приватизації об`єкта оренди орендарем (за участю орендаря); банкрутства орендаря; загибелі об`єкта оренди; ліквідації юридичної особи, яка була орендарем або орендодавцем. Договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов`язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.

Враховуючи набрання чинності новим Законом України "Про оренду державного та комунального майна" № 157-IX від 03.10.2019, який є спеціальним нормативним актом у сфері регулювання правовідносин з оренди державного та комунального майна, питання розірвання договірних орендних відносин визначено у ст. 24 цього Закону.

Так, частинами 1 та 2 ст. 24 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" передбачено, що Договір оренди припиняється у разі: закінчення строку, на який його укладено; укладення з орендарем договору концесії такого майна; приватизації об`єкта оренди орендарем (за участю орендаря); припинення юридичної особи - орендаря або юридичної особи - орендодавця (за відсутності правонаступника); смерті фізичної особи - орендаря; визнання орендаря банкрутом; знищення об`єкта оренди або значне пошкодження об`єкта оренди. Договір оренди може бути достроково припинений за згодою сторін. Договір оренди може бути достроково припинений за рішенням суду та з інших підстав, передбачених цим Законом або договором.

Право на внесення змін до договору виникає лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" передбачено, що орендар за користування об`єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків провадження господарської діяльності

Метою укладення договору найму нерухомого майна, відповідно до якого наймодавець вступає в договірні відносини, є належне і своєчасне виконання умов договору оренди в частині використання предмету оренди та внесення орендарем орендної плати.

Так, предметом спірного договору є частина нежитлового приміщення першого поверху №47 площею 6,0 кв.м (далі - Майно), яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Харкова, розташоване за адресою: м. Харків, просп. Ювілейний, 54-Б та знаходиться на балансі комунального некомерційного підприємства "Міська поліклініка №6" Харківської міської ради.

Пунктом 10.6. Договору передбачено, що дія Договору оренди припиняється внаслідок загибелі чи знищення об`єкта оренди.

Як убачається з матеріалів справи, приміщення (об`єкт оренди) фактично припинило своє існування, орендна плата Відповідачем за Договором не вноситься.

Таким чином, суд доходить висновку, що розірвання Договору оренди №4939 від 10.08.2012 є обов`язковим та необхідним у зв`язку з відсутністю його предмету. Дія Договору оренди №4939 від 10.08.2012 суперечить нормам діючого законодавства та умовам Договору, а також сутності договірних відносин.

За таких обставин, суд доходить висновку про наявність у справі достатніх правових та фактичних підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд керується положеннями ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, та враховуючи висновки суду про повне задоволення позову покладає витрати по сплаті судового збору в розмірі 3028 грн на Відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. 4, 11, 12, 13, 73, 74, 76, 77, 78, 79, 86, 91, 123, 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Розірвати Договір оренди №4939 від 10.08.2012, укладений між Комунальним некомерційним підприємством "Міська поліклініка №6" Харківської міської ради (61153, м. Харків, пр. Ювілейний, 54-Б; ідент. код 02001506) та Фізичною особою-підприємцем Кузнецовою Кармен Вікторівною ( АДРЕСА_1 ; ідент. код НОМЕР_1 ).

Стягнути з Фізичної особи-підприємця Кузнецової Кармен Вікторівни ( АДРЕСА_1 ; ідент. код НОМЕР_1 ) на користь Комунального некомерційного підприємства "Міська поліклініка № 6" Харківської міської ради (61153, м. Харків, пр. Ювілейний, 54-Б; ідент. код 02001506) судовий збір у сумі 3028 грн.

Видати наказ після набрання рішенням суду законної сили.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 ГПК України та може бути оскаржено у порядку і строки, встановлені ст. 254, 256, 257 ГПК України

Учасники справи:

Позивач - Комунальне некомерційне підприємства "Міська поліклініка № 6" Харківської міської ради (61153, м. Харків, пр. Ювілейний, 54-Б; ідент. код 02001506).

Відповідач - Фізична особа-підприємець Кузнецова Кармен Вікторівна ( АДРЕСА_1 ; ідент. код НОМЕР_1 ).

3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м. Харків, майдан Конституції, 16).

Повне рішення складено "30" жовтня 2024 р.

СуддяІ.В. Трофімов

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення23.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122679260
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо оренди

Судовий реєстр по справі —922/2427/24

Ухвала від 27.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Трофімов І.В.

Рішення від 23.10.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Трофімов І.В.

Ухвала від 02.10.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Трофімов І.В.

Ухвала від 18.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Трофімов І.В.

Ухвала від 04.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Трофімов І.В.

Ухвала від 08.08.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Трофімов І.В.

Ухвала від 07.08.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Трофімов І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні