29/657-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" грудня 2007 р. Справа № 29/657-07
вх. № 12710/5-29
Суддя господарського суду Тихий П.В.
при секретарі судового засідання Мазур Т.В.
за участю представників сторін:
позивача - Крюков К.Ю. відповідача - Биков Д.К.
розглянувши справу за позовом
ПП "Славянская клиника", м. Миколаїв
до Харківська міська рада, м. Харків
про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить визнати за ним право власності на нежитлові приміщення центру психологічної допомоги загальною площею 231,8 м2, що розташовані в літ. «А-5» по вул. Полтавський Шлях, 22 у м. Харкові.
В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував, вказуючи на те, що позивачем порушено порядок оформлення об'єкту самочинного будівництва.
Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
На підставі договорів купівлі-продажу № 896 від 17 червня 2000 року та № 1149 від 24 червня 2001 року зареєстрованими в КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації», позивачу – ПП «Славянская клиника», на праві приватної власності належить квартира № 9 та 15/100 частин квартири № 10 (кімната № 14), що знаходяться по вул. Полтавський Шлях, 22 у м. Харкові. Після чого позивачем, з метою здійснення господарської діяльності, було реалізовано право на розпорядження власним майном та здійснено перепланування приміщень з самочинним улаштуванням в них центру психологічної допомоги.
Згідно технічного паспорту виготовленого КП «Харківське бюро технічної інвентаризації» спірне нерухоме майно складається з нежитлових приміщень №№ 9-1, 9-2, 9-3, 9-4, 9-5, 9-6, 9-9, 9-10, 9-11, 10-7, загальною площею 231,8 м2, що розташовані в літ. «А-5» по вул. Полтавський Шлях, 22 у м. Харкові.
Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Право власності є непорушним.
Відповідно норм ст. ст. 316, 317, 319 Цивільного кодексу України право розпорядження майном є складовим права власності та полягає у можливості власника самостійно вирішувати фактичну та юридичну долю майна. До того ж, згідно ст. 383 Цивільного кодексу України власник квартири може на свій розсуд здійснювати зміни у квартирі – за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
У системному зв'язку норм ст. ст. 317, 319, 383 Цивільного кодексу України визначено право позивача на проведення змін у приміщеннях, що належать йому на праві власності, шляхом їх перепланування з улаштуванням центру психологічної допомоги.
До того ж, як підтверджується наданими позивачем доказами, позивач здійснив перепланування приміщення виключно за рахунок приміщень що перебувають у його власності, з чого суд встановив, що такі дії позивача не призвели до порушення прав власників інших квартир у будинку.
Статтею 4 Закону України «Про власність» передбачено, що власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Він може використовувати майно для здіснення господарської та іншої, не забороненої законом діяльності, зокрема, передавати його безоплатно або за плату у володіння і користування іншим особам. Всім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Держава безпосередньо не втручається в господарську діяльність суб'єктів права власності.
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про власність» передбачено, що Україна законодавчо забезпечує громадянам, організаціям та іншим власникам рівні умови захисту права власності. Власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднанні з позбавленням володіння, і відшкодування завданих цим збитків. Захист права власності здійснюється судом, господарським судом або третейським судом.
Відповідно до статті 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Враховуючи вищевикладене, відсутність події порушення прав територіальної громади м. Харкова в особі Харківської міської ради при здійсненні реконструкції спірних нежитлових приміщень, суд вважає позовні вимоги до відповідача обґрунтованими, підтвердженими наданими доказами та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 33, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за Приватним підприємством "Славянская клиника" (м. Миколаїв, пр. Леніна, 9/1, код 24782817) право власності на нежитлові приміщення центру психологічної допомоги загальною площею 231,8 м2, що розташовані в літ. «А-5» по вул. Полтавський Шлях, 22 у м. Харкові.
Суддя Тихий П.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2007 |
Оприлюднено | 25.12.2007 |
Номер документу | 1226845 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Тихий П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні