Єдиний унікальний номер 722/2077/24
Номер провадження 1-в/722/313/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2024 року Сокирянський районний суд Чернівецької області в складі:
судді: ОСОБА_1
секретаря: ОСОБА_2
з участю прокурора: ОСОБА_3
представника СВК-67: ОСОБА_4
та засудженого: ОСОБА_5 ,
розглянувши клопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_6 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
ВСТАНОВИВ:
Начальник державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_6 звернувся до суду з клопотанням про умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування покарання у виді позбавлення волі засудженого ОСОБА_5 .
Представник виправної колонії ОСОБА_4 в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити, посилаючись на наявність для цього підстав, передбачених ст.81 КК України.
Прокурор в судовому засіданні заперечував щодо задоволення клопотання.
В судовому засіданні засуджений ОСОБА_5 клопотання підтримав та просив його задовольнити, оскільки вважає, що він заслуговує на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі.
Заслухавши доводи учасників процесу, дослідивши письмові документи, додані до клопотання та матеріали особової справи засудженого, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.81 КК України до осіб, що відбувають покарання у виді позбавлення волі, може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, в тому числі повністю або частково і від відбування додаткового покарання.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 засуджений вироком Путильського районного суду Чернівецької області від 15.07.2021 року за ст.ст.121 ч.2, 69 КК України до 5 років позбавлення волі.
Строк відбування покарання ОСОБА_5 відраховується з 12.05.2021 року.
Відповідно, кінцевим строком відбування покарання ОСОБА_5 у виді позбавлення волі є 12.05.2026 року.
Пунктом 2 ч.3 ст.81 КК України передбачено, що умовно-дострокове звільнення відвідбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за корупційний нетяжкий злочин або кримінальне правопорушення, пов`язане з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисне кримінальне правопорушення і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисне кримінальне правопорушення, за яке вона засуджена до позбавлення волі.
Враховуючи визначене, станом на час розгляду клопотання засуджений ОСОБА_5 відбув 3 роки 5 місяців 17 днів, тобто більше двох третин строку покарання, призначеного судом.
Невідбутий засудженим ОСОБА_5 строк покарання у виді позбавлення волі, станом на час постановлення судом даної ухвали, становить 1 рік 6 місяців 14 днів.
Згідно роз`яснень, які містяться у п.2 постанови Пленуму Верховного суду України «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» №2 від 26.04.2002 року, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання можливе лише після повного та всебічного вивчення даних про особу засудженого. При цьому головною умовою прийняття рішення при умовно-достроковому звільненні від відбування покарання є доведеність того, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення (ч.2 ст.81 КК).
Відповідно до п.17 постанови Пленуму Верховного суду України «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» №2 від 26.04.2002 року, під час судового розгляду питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання суди повинні ретельно з`ясовувати ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці та навчання, додержання ним вимог режиму, участь у самодіяльних організаціях засуджених виправно-трудової установи, а також його наміри щодо прилучення до суспільно корисної праці та потребу в наданні допомоги при обранні місця проживання і працевлаштування.
Відповідно до ч. 1 ст.102 КВК України режим у виправних і виховних колоніях це встановлений законом та іншими нормативно-правовими актами порядок виконання і відбування покарання, який забезпечує ізоляцію засуджених; постійний нагляд за ними; виконання покладених на них обов`язків тощо.
Частиною 3 ст. 107 КВК України передбачено, що засуджені зобов`язані: дотримуватися норм, які визначають порядок і умови відбування покарання, розпорядок дня колонії, правомірних взаємовідносин з іншими засудженими, персоналом колонії та іншими особами; утримувати в чистоті і порядку приміщення, дбайливо ставитися до майна колонії і предметів, якими вони користуються при виконанні дорученої роботи, здійснювати за ними належний догляд і використовувати їх тільки за призначенням; виконувати встановлені законодавством вимоги персоналу колонії; виконувати необхідні роботи по самообслуговуванню, благоустрою колонії; дотримуватися санітарно-гігієнічних норм; дотримуватися вимог пожежної безпеки і безпеки праці.
Як вбачається із особової справи, міру покарання у виді позбавлення волі відбуває в державній установі «Сокирянська справна колонія (№67)» з 29.09.2021 року. В період відбування покарання у трьох випадках притягувався до дисциплінарної відповідальності, стягнення погашені у встановленому законом порядку. У одному випадку був заохочений за сумлінне відношення до праці під час виконання робіт по благоустрою установи в СІЗО та у трьох випадках за виконання покладених обов`язків та додержання правил поведінки ДУ «Сокирянська виправна колонія («67)».
Частиною 1 ст.118 КВК України передбачено, що засуджені до позбавлення волі мають право працювати.
Засуджені до позбавлення волі, які мають заборгованість за виконавчими документами, зобов`язані працювати в місцях і на роботах, які визначаються адміністрацією колонії, до погашення такої заборгованості. (ч.2 ст. 118 КВК України).
Засуджені можуть залучатися без оплати праці лише до робіт з благоустрою колоній і прилеглих до них територій, а також поліпшення житлово-побутових умов засуджених або до допоміжних робіт із забезпечення колоній продовольством. До цих робіт засуджені залучаються в порядку черговості, в неробочий час і не більш як на дві години на день (ч.5 ст.118 КВК України).
Із дослідженої в судовому засіданні характеристики, затвердженої 26.09.2024 року начальником ДУ «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_6 встановлено, що по прибуттю до установи засуджений ОСОБА_5 виявив бажання приймати участь у програмах диференційованого виховного впливу "Професія" та надав заяву на зарахування його до навчального центру при установі на спеціальність «машиніст каменерізних машин». Завершив навчання в грудні місяці 2022 року, навчальну дисципліну не порушував. В подальшому, з січня місяця 2022 року з власної ініціативи працевлаштований днювальним відділення. 31.01.2024 року за постановою начальника установи був переведений для подальшого відбування покарання до дільниці соціальної реабілітації, де й перебуває по теперішній час. Працевлаштований в якості вибірника-складальника каменю стінового гірничого цеху №2. Поставлені йому виробничі завдання виконує в повному обсязі, з відповідальністю та розумною ініціативою, правил техніки безпеки не порушує.
По відношенню до персоналу установи ввічливий, тактовний. У відношенні до інших засуджених вживчивий, не конфліктний. Підтримує стосунки із засудженими позитивної спрямованості. Роботи із самообслуговування та благоустрою установи виконання покарань виконує, проявляє розумну власну ініціативу під час виконання поставлених завдань. Заходи виховного характеру, які проводяться у дільниці, відвідує, реагує на них позитивно, робить для себе належні висновки. За оцінюваний період відбування покарання особа не вчиняла спроб втечі. На профілактичному обліку не перебуває.
Згідно довідки бухгалтерії державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» за №409, щодо засудженого ОСОБА_5 , станом на 30.08.2024 року в установі виконавчих листів не перебуває.
Згідно довідки медичної частини №420 від 29.08.2024 року засуджений ОСОБА_5 01.10.2021 року був оглянутий медичною комісією установи, якою встановлено, що він є практично здоровим, працездатним. На даний час стан його здоров`я задовільний.
Частиною 2 ст.81 КК України передбачено, що умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Згідно висновку комісії державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» засуджений ОСОБА_5 довів своє виправлення та заслуговує на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Відповідно до роз`яснень, які містяться у п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» №2 від 26.04.2002 року, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання можливе лише після повного та всебічного вивчення даних про особу засудженого. При цьому головною умовою прийняття рішення при умовно-достроковому звільненні від відбування покарання є доведеність того, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення (ч.2 ст.81 КК).
З огляду на викладене, суд вправі прийняти рішення про умовно-дострокове звільнення засудженого від відбування покарання за наявності двох обов`язкових умов, а саме сумлінної поведінки та сумлінного ставлення до праці, що у своїй сукупності може свідчити про доведення засудженим свого виправлення.
Відповідно до ст.6 КВК України виправлення засудженого - процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки. Ресоціалізація - свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства; повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві. Необхідною умовою ре соціалізації є виправлення засудженого. Основними засобами виправлення і ре соціалізації засуджених є встановлений порядок виконання та відбування покарання (режим), пробація, суспільно корисна праця, соціально-виховна робота, загальноосвітнє і професійно-технічне навчання, громадський вплив. Засоби виправлення і ресоціалізації засуджених застосовуються з урахуванням виду покарання, особистості засудженого, характеру, ступеня суспільної небезпеки і мотивів вчиненого кримінального правопорушення та поведінки засудженого під час відбування покарання.
Враховуючи наведені вище вимоги кримінального закону та встановлені обставини в їх сукупності, із урахуванням особи засудженого ОСОБА_5 , суд приходить до висновку, що останній за час відбування покарання у виді позбавлення волі своєю сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення, а тому заслуговує бути звільненим від подальшого відбування покарання умовно-достроково на невідбутий строк.
На підставі ст.81 КК України та керуючись ст.ст.537 ч.1 п.2, 539 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від подальшого відбування покарання у виді позбавлення волі, призначеного вироком Путильського районного суду Чернівецької області від 15.07.2021 року, умовно-достроково на невідбутий строк 1 рік 6 місяців 14 днів.
Роз`яснити засудженому ОСОБА_5 , що відповідно до ч.4 ст.81 КК України, у разі вчинення особою, до якої було застосовано умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, протягом невідбутої частини покарання нового злочину, суд призначає їй покарання за правилами, передбаченими ст.ст. 71, 72 КК України.
Копію цієї ухвали надіслати начальнику Державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» для виконання та засудженому ОСОБА_5 для відома.
Ухвала може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 7 днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляції через Сокирянський районний суд Чернівецької області, а засудженим в той же строк з дня вручення йому копії ухвали.
Суддя:
Суд | Сокирянський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 01.11.2024 |
Номер документу | 122687682 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання |
Кримінальне
Сокирянський районний суд Чернівецької області
Суський О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні