Ухвала
від 31.10.2024 по справі 491/692/24
АНАНЬЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 491/692/24

УХВАЛА

31 жовтня 2024 року Ананьївський районний суд Одеської області

в складі: головуючої судді - Надєр Л.М.,

присяжних Охременко Н.П., Мазурян В.І.,

за участю секретаря судового засідання Гула О.Р.,

за участю сторін у справі:

заявника ОСОБА_1 ,

представника особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною ОСОБА_2 адвоката Сачаєвої І.О.,

представника заінтересованої особи органу опіки та піклування Ананьївської міської ради Майданюк І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ананьїв Одеської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, заінтересовані особи: Ананьївський дитячий будинок-інтернат, Орган опіки та піклування Ананьївської міської ради,

ВСТАНОВИВ:

На розгляді в Ананьївському районному суді Одеської області перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, заінтересовані особи: Ананьївський дитячий будинок-інтернат, Орган опіки та піклування Ананьївської міської ради.

Ухвалою суду від 27 серпня 2024 року заяву прийнято до розгляду в порядку окремого провадження.

В заяві про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна міститься клопотання заявника про призначення у справі судової психіатричної експертизи з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 та здатності усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними.

Заявник в судовому засіданні клопотання про призначення вище вказаної експертизи підтримала та просила задовольнити.

Представник особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною ОСОБА_2 адвокат Сачаєва І.О., яка діє на підставі доручення про надання безоплатної вторинної правової допомоги №1170 від 28 серпня 2024 року, в судовому засіданні не заперечила проти задоволення клопотання про призначення судової психіатричної експертизи.

Представник заінтересованої особи органу опіки та піклування Ананьївської міської ради в судовому засіданні не заперечила проти задоволення клопотання про призначення судової психіатричної експертизи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників справи, суд доходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст.298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про психіатричну допомогу», судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.

Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено ст.ст.103-105 ЦПК України.

Згідно ч.1 ст.105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі з`явлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Згідно з ч.4 ст.103 ЦПК України, питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Відповідно до ч.5 ст.103 ЦПК України учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.

З огляду на предмет заяви, суд вважає обґрунтованим заявлене клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи та таким, що підлягає задоволенню з поставленням експерту наступних питань:

1) Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-яке психічне захворювання?

2) Чи є захворювання ОСОБА_2 хронічним і стійким?

3) Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_2 усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?

4) Чи може ОСОБА_2 з`являтися в судові засідання та надавати пояснення по суті справи?

5) Чи доцільно призначення опікуна ОСОБА_2 ?

З огляду на наявність в матеріалах справи даних про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд приходить до висновку про задоволення клопотання.

Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, а тому відповідно до п.5 ч. 1 ст.252 ЦПК України, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

Керуючись ст.ст. 84,103, 252, 258, 259-261, 298, 354 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання заявника про призначення судово-психіатричної експертизи - задовольнити.

Призначити у цивільний справі за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, заінтересовані особи: Ананьївський дитячий будинок-інтернат, Орган опіки та піклування Ананьївської міської ради, судово-психіатричну експертизу, поставивши на вирішення експерта такі питання:

1) Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-яке психічне захворювання?

2) Чи є захворювання ОСОБА_2 хронічним і стійким?

3) Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_2 усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?

4) Чи може ОСОБА_2 з`являтися в судові засідання та надавати пояснення по суті справи?

5) Чи доцільно призначення опікуна ОСОБА_2 ?

Проведення судово-психіатричної експертизи доручити Одеській філії судово-психіатричних експертиз Державної Установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» (65009, м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 9).

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України за завідомо неправдиві висновки.

Роз`яснити сторонам наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст.109 ЦПК України - у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

У розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи №491/692/24.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Надєр Л.М.

Присяжні: Охременко Н.П.

Мазурян В.І.

СудАнаньївський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення31.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122688756
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:

Судовий реєстр по справі —491/692/24

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Ананьївський районний суд Одеської області

Надєр Л. М.

Ухвала від 19.09.2024

Цивільне

Ананьївський районний суд Одеської області

Надєр Л. М.

Ухвала від 27.08.2024

Цивільне

Ананьївський районний суд Одеської області

Надєр Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні