Справа N 590/469/24
Провадження N 2/590/145/24
УХВАЛА
31 жовтня 2024 року сел Ямпіль
Ямпільський районний суд Сумської області у складі:
головуючого судді Сатарової О.В.,
за участі секретаря судового засідання Данченко І.М.,
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Служба у справах дітей Свеської селищної ради
про позбавлення батьківських прав,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Ямпільського районного суду Сумської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Служба у справах дітей Свеської селищної ради про позбавлення батьківських прав.
Відповідачка ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилась, подала до суду письмову заяву про визнання позову та просила ухвалити рішення у даній справі без її участі /а.с. 37/.
Позивач ОСОБА_5 у судовому засіданні просив прийняти визнання позову відповідачем та ухвалити у справі рішення.
Представник служби у справах дітейв судове засідання не з`явився, від секретаря Свеської селищної ради надійшло повідомлення про звільнення начальника служби у справах дітей Свеської селищної ради, та відсутність інших працівників, які могли би виконувати функції згідно положення та посадових інструкцій служби у справах дітей Свеської селищної ради /а.с. 46/.
Вирішуючи питання про прийняття визнання позову відповідачем, суд виходить з наступного.
За приписами ч. ч. 1, 2ст. 206 ЦПК Українипозивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Згідно з ч. 4ст. 206 ЦПК Україниу разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
У разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи. Проте, якщо визнання відповідачем позову суперечить закону (наприклад, відповідач визнає безпідставний позов) або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (наприклад, малолітніх або недієздатних), суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Таким чином, суди не вправі покласти в основу свого рішення лише факт визнання позову відповідачем, не дослідивши при цьому обставини справи.
Тобто повинно мати місце не лише визнання позову, а й законні підстави для задоволення позову (такий висновок сформулював Верховний Суд у постановах від 15 червня 2020 року у справі N 588/1311/17, від 15 липня 2020 року у справі N 524/10054/16).
Суд вважає, що за обставин, викладених у позовній заяві, не досліджуючи інших обставин у цій справі, суд позбавлений можливості достеменно встановити відсутність обставин, які вказують на відсутність порушення закону або прав, інтересів інших осіб, зокрема дитини, а тому, враховуючи, що повинно мати місце не лише визнання позову, а й законні підстави для задоволення позову, суд дійшов висновку, що у прийнятті визнання відповідачем позову слід відмовити та продовжити судовий розгляд.
Крім того, аналізуючи матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст.43 ЦПК України учасники справи зобов`язані з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.
Згідно із ч.1 ст.128 ЦПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку, якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутністю, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.
За таких підстав, для з`ясування усіх обставин справи, повного та об`єктивного її розгляду, суд приходить до висновку про визнання обов`язкової явки в судове засідання відповідача ОСОБА_3 для дачі особистих пояснень по суті спору, у зв`язку з чим необхідно відкласти розгляд справи.
Керуючись ст. ст.206,223, 260 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у прийняті визнання відповідачем ОСОБА_3 позову ОСОБА_2 до ОСОБА_3 ,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог -Служба усправах дітейСвеської селищноїради пропозбавлення батьківськихправ та продовжити судовий розгляд.
Визнати обов`язковою явку в судове засідання відповідача ОСОБА_3 для дачі особистих пояснень у справі.
Розгляд справи відкласти на 10:00 09.12.2024 року.
Копію ухвали направити відповідачу для відома та виконання.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя: О.В. Сатарова
Суд | Ямпільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2024 |
Оприлюднено | 01.11.2024 |
Номер документу | 122689027 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Ямпільський районний суд Сумської області
Сатарова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні