Ухвала
від 31.10.2024 по справі 282/1507/24
ЛЮБАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 282/1507/24

Провадження № 1-кс/282/367/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2024 року

селище Любар

Слідчий суддя Любарського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши скаргу представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Єлисейські поля» - адвоката ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄДРСР,-

У С Т А Н О В И В:

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю «Єлисейські поля» звернувся до суду зі скаргою, в якій просить зобов`язати відповідальну особу відділення поліції №1 Житомирського РУП ГУ НП в Житомирській області внести до ЄРДР відомості про скоєння громадянкою ОСОБА_4 , яка незаконно таємно заволоділа належним ТОВ «Єлисейські поля» врожаєм сої із земельної ділянки кадастровий номер №1821482900:02:000:0077 площею 1,6150 га, в результаті чого товариству заподіяно матеріальної шкоди на загальну суму 79587,20 грн., кримінального правопорушення передбаченого ст.185 КК України.

При цьому ОСОБА_3 вказує, що 23.10.2024 він, як представник юридичної особи ТОВ «Єлисейські поля», в порядку ст.214 КПК України, подав до заступника начальника відділення поліції №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області - начальника слідчого відділення, капітана поліції ОСОБА_5 - заяву про внесення до ЄРДР відомостей про скоєння громадянкою ОСОБА_4 , жителькою с.Велика Козара Житомирського району, Житомирської області кримінального правопорушення за ст.185 КК України (крадіжка), шляхом таємного заволодіння належним ТОВ «Єлисейські поля» врожаєм сої із земельної ділянки кадастровий номер №1821482900:02:000:0077 площею 1,6150 га, в результаті чого товариству заподіяно матеріальної шкоди на загальну суму 79 587,20 грн.

Станом на 25.10.2024, тобто по спливу 2 днів з моменту звернення до слідчих органів із відповідною заявою, відомості про скоєння кримінального правопорушення до ЄРДР не внесені, витяг з ЄРДР не наданий.

Зважаючи на скорочені строки судового оскарження бездіяльності слідчого скаржник позбавлений можливості (часу) витребувати від слідчих органів обґрунтовану письмову відповідь про причини невнесення ними відомостей до ЄРДР, оскільки таке звернення підпадає під дію Закону України «Про звернення громадян» та його розгляд може тривати 30 днів.

В судове засідання представник ТОВ «Єлисейські поля» ОСОБА_3 не з`явився, відповідно до поданої заяви, просив здійснювати розгляд скарги за його відсутності.

Слідчий в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, що не перешкоджає розгляду скарги.

Відповідно до ч.ч.1, 4 ст.107 КПК України, у зв`язку з розглядом справи за відсутності учасників процесу, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно до ст.214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Відомості, які підлягають внесенню до ЄРДР та їх перелік визначені в ч.5 ст.214 КПК України, відповідно до положень якої до ЄРДР підлягають внесенню, серед інших відомостей, короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела.

Системний аналіз положень ст.ст.214, 303 КПК України, свідчить про те, що предметом судового контролю слідчого судді може бути лише бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора щодо невнесення відомостей до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, тобто саме заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення є передумовою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та для початку досудового розслідування в кримінальному провадженні.

Підставою для внесення відомостей до ЄРДР (початку досудового розслідування) є обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення (ч.1 ст.214 КПК). На підтвердження цього, процесуальний закон закріпив у ч.5 ст.214 КПК України перелік відомостей, що вносяться до ЄРДР, які повинні випливати зі змісту заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, зокрема, відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела, повинні мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення (п.4 ч.5 ст.214 КПК України). Крім цього, як зазначається у Положенні про порядок ведення ЄРДР, до ЄРДР вноситься короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела (Розділ І п.2.1.); відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела, повинні відповідати вимогам п.4 ч.5 ст.214 КПК України, зокрема мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення (Розділ ІІ п.1.2.).

Також, слід наголосити на тому, що саме «обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення», а не «обставини, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення» є також підставою для початку досудового розслідування, оскільки, саме «обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення» відповідають стандарту доказування «ймовірне припущення». Для досягнення рівня переконаності, необхідного для прийняття відповідного рішення у кримінальному провадженні згідно стандарту доказування «ймовірне припущення» достатньо, щоб такі обставини лише «на перший погляд», «за зовнішніми ознаками» свідчили про вчинення кримінального правопорушення. Тому, законодавець «свідомо» не зазначив про те, що для початку досудового розслідування необхідно встановити «обставини, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення», оскільки такі обставини забезпечують досягнення вищого рівня переконаності для прийняття необхідного рішення у кримінальному провадженні та по суті наближені до такого стандарту доказування як «обґрунтована підозра», який, за загальним правилом, може бути досягнутий лише після початку та вході досудового розслідування.

Крім того, слід зазначити, що саме досудове розслідування, як стадія кримінального провадження, покликана первинно забезпечити виконання завдань кримінального провадження, що передбачені ст.2 КПК України, шляхом здійснення всебічного, повного та неупередженого встановлення обставин кримінального провадження на підставі достатньої кількості отриманих достовірних, належних та допустимих доказів під час кримінального провадження.

З огляду на встановлені в судовому засіданні обставини справи, відсутність доказів внесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до ЄРДР, слідчий суддя вважає вимоги скарги щодо зобов`язання уповноваженої особи відділення поліції №1 Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області внести викладені у заяві від 23.10.2024 відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР законними та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вищенаведенета керуючисьст.ст.107,214,303,304,307,309КПК України,слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ :

Скаргу представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Єлисейські поля» ОСОБА_3 задовольнити.

Зобов`язати уповноважену особу відділення поліції №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області у відповідності до вимог ст.214 КПК України внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви (повідомлення) представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Єлисейські поля» ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення від 23.10.2024.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛюбарський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення31.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122691566
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —282/1507/24

Ухвала від 31.10.2024

Кримінальне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 29.10.2024

Кримінальне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні