Віньковецький районний суд Хмельницької області
Справа № 670/747/24
Провадження № 2/670/271/24
УХВАЛА
30 жовтня 2024 року селище Віньківці
Віньковецький районний суд Хмельницької області в складі:
головуючої судді Мусієнко М.Б.
за участю секретаря судового засідання Корчової А.І.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Зіньківської сільської ради про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
25.09.2024 позивач звернувся до Віньковецького районного суду із позовною заявою, у якій просить:
-визнати за позивачем право на земельну частку (пай) розміром 1,63 в умовних кадастрових гектарах із земель, що перебували у колективній власності колишнього КСП «Зоря», с. Покутинці Віньковецького району Хмельницької області, у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка, у свою чергу, успадкувала її після смерті чоловіка ОСОБА_3 , яка належала йому на підставі втраченого сертифікату серії ХМ № 029213;
-визнати за позивачем право на земельну частку (пай) розміром 1,63 в умовних кадастрових гектарах із земель, що перебували у колективній власності колишнього КСП «Зоря», с. Покутинці Віньковецького району Хмельницької області, у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка у свою чергу успадкувала її після смерті чоловіка ОСОБА_3 , яка належала йому на підставі втраченого сертифікату серії ХМ № 029214.
Позивач ОСОБА_1 у підготовче судове засідання не з`явився, але надав на адресу суду заяву, у якій просить справу розглянути без його участі за наявними у справі доказами.
Представник Зіньківської сільської ради Кедись А.І. у судове засідання не з`явився, але надіслав письмове клопотання, у якому просить розгляд справи проводити за відсутності представника сільської ради, проти задоволення заявлених вимог не заперечує.
Відповідно до ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач разом з позовом не надав доказів про те, чи відкрита спадкова справа після смерті ОСОБА_4 , спадкоємцем якої є ОСОБА_3 , та чи відкрита спадкова справа після смерті ОСОБА_3 , спадкоємцем якого є ОСОБА_2 , із яких можна визначити коло спадкоємців, що прийняли спадщину після їх смерті.
Згідно з абз. 19 п. 3.1 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013№ 24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» відповідно до ч. 1 ст. 1298ЦК України свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців із часу відкриття спадщини, тому спір про спадкування може бути вирішений лише після закінчення цього строку. Якщо спадкоємець не прийняв спадщину, його вимоги про визнання права власності на спадкове майно не підлягають задоволенню судом. Прийняття спадщини спадкоємцем, який звертається з вимогою про визнання права власності на спадкове майно, має встановлюватись належними доказами: копіями документів із спадкової справи, якщо така справа заводилася нотаріусом, довідками з житлово-експлуатаційних організацій, сільських, селищних рад за місцем проживання спадкодавця.
Частиною 1 статті 2-1 Закону України «Про нотаріат» визначено, що державне регулювання нотаріальної діяльності полягає у встановленні умов допуску громадян до здійснення нотаріальної діяльності, порядку зупинення і припинення приватної нотаріальної діяльності, анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю; здійсненні контролю за організацією нотаріату, проведенням перевірок організації нотаріальної діяльності нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства; визначенні органів та осіб, які вчиняють нотаріальні дії, здійснюють контроль за організацією нотаріату, проводять перевірки організації нотаріальної діяльності нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства; визначенні ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами; встановленні переліку додаткових послуг правового і технічного характеру, які не пов`язані із вчинюваними нотаріальними діями, та встановленні розмірів плати за їх надання державними нотаріусами; встановленні правил професійної етики нотаріусів.
Згідно з пунктом 1.2 Глави 10 Порядку вчиненнянотаріальних дійнотаріусами України, затвердженого Наказом МЮУ 22.02.2012№ 296/5 (надалі - Порядок) визначено, що при зверненні спадкоємця у зв`язку з відкриттям спадщини нотаріус з`ясовує відомості стосовно факту смерті спадкодавця, часу і місця відкриття спадщини, кола спадкоємців, наявності заповіту, наявності спадкового майна, його складу та місцезнаходження, необхідність вжиття заходів щодо охорони спадкового майна.
Згідно з пунктом 2.1 Глави 10 Порядку спадкова справа заводиться нотаріусом за місцем відкриття спадщини на підставі поданої (або такої, що надійшла поштою) першою заяви (повідомлення, телеграми), що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна
Відповідно до ч. 7ст. 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи,що усуду єсумніви удобросовісності виконанняпозивачем обов`язкущодо поданнядоказів,який надавзаяву пророзгляд справиза йоговідсутності,то судвідповідно доч.7ст.81ЦПК Українивважає занеобхідне звласної ініціатививитребувати унотаріуса копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Керуючись ст. 81, 260 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
витребувати у приватного нотаріуса Хмельницького районного нотаріального округу Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Кухарської Л.А. (32500, Хмельницька область, с-ще Віньківці, вул. Котляревського, буд. 17) копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Витребувати у приватного нотаріуса Хмельницького районногонотаріального округуЦентрального міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Київ)Стожик Н.В.( АДРЕСА_1 ) копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Витребувані документи (інформацію) надати до Віньковецького районного суду Хмельницької області в строк до 26.11.2024.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 8, 9 ст. 84 ЦПК України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ст. 144 ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Підготовче судове засідання відкласти на 28.11.2024 о 16 год. 00 хв.
В судове засідання викликати учасників провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Мар`яна МУСІЄНКО
Суд | Віньковецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 01.11.2024 |
Номер документу | 122695151 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Віньковецький районний суд Хмельницької області
Мусієнко М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні